Bir sonraki kariyer hamlenizi 12 aylık bir başarı izleyici ile planlayın

Bu elektronik tablo, iş arkadaşlarınızın KPI'larını, sınıflarını ve kudoslarını izlemenin kolay bir yoluyla performans incelemelerini ve kariyer planlamasını kolaylaştırabilir.

Çoğu kişi, formları doldurma ve son 12 ayda tekrar düşünme zamanı geldiğinde yılda yalnızca bir kez performans incelemelerini düşünür. Geçen yılın tüm başarılarını saklamak için hafızanıza güvenmek yerine, tüm yıl boyunca işinizi takip etmenin bir yolu var.

GÖRMEK: Başarı izleyici (TechRepublic Premium)

TechRepublic Premium Başarı izleyicisi bunu yapmanın kolay ve rahat bir yoludur. Bu e-tabloda, yaptığınız her şeyi belgelemek için alan içeren her ay için bir giriş vardır:

  • Projeler
  • Başarılar
  • Anahtar Performans Göstergeleri
  • Sınıflar, sertifikalar, konferanslar
  • İş arkadaşlarından, ortaklardan ve amirlerden şeref ve yorumlar
  • Ödüller

Ödüller, profesyonel kuruluşlara üyelik ve medyada bundan bahsettiğinizden emin olun. Başarı izleyici ve hedeflerinize ve başarılarınıza uyacak şekilde özelleştirin.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Başarı izleyici çalışmanızı bir yöneticinin değer verdiği çerçeveye göre düzenlemenize yardımcı olur:

  • Zaman kazanmak
  • Maliyetleri düşürmek
  • Daha azla daha fazlasını yapma

GÖRMEK: Başarı izleyici (TechRepublic Premium)

Performans incelemelerini kolaylaştırmak

Bu izleyici aynı zamanda insan kaynakları departmanları için de yararlıdır çünkü bu sistem inceleme sezonunu yöneticiler için daha az acı verici hale getirebilir. Bu e-tablo aylarca e-posta ve dokümanlara geri dönmek yerine her çalışan için aylık bir check-in oluşturur. Biçim kapsamlı ancak özlüdür, bu da yöneticilerin çalışanların performansını izlemek için yeterli zaman harcamasını sağlar. İK liderleri ayrıca sorumluluk ve hesap verebilirlik duygusunu özendirmek için yöneticilerle check-in sırasında belgeyi gözden geçirebilirler.

Bu Başarı izleyici ayrıca kırmızı bayraklar ortaya çıkar çıkmaz yöneticilerin sorunları tanımlamasını kolaylaştıracaktır. Bir proje ciddi bir sorunla karşılaşıncaya kadar beklemek yerine, yöneticiler ve İK liderleri bir aydan diğerine değişiklikleri görebilir ve bir ekip üyesinin ilerleme kaydetmediği takdirde müdahale edebilirler.

GÖRMEK: Başarı izleyici (TechRepublic Premium)

Bir özgeçmiş güncelleniyor

İş aramalarını erken durduran bir görev, özgeçmiş güncellemesidir. Bunu yapmak için oturduğunuz anda, tüm şaşırtıcı başarılarınız zihninizden kaybolur. Bunu kullanarak Başarı izlemesir, profesyonel çalışmalarınızın önemli noktalarını parmaklarınızın ucunda olacak. Bu belgeler ayrıca uygulamanızı farklı beceri setleri gerektiren işlere göre özelleştirmenize yardımcı olacaktır.

Çalışmanızın tüm yönlerini takip ederek, çalışmanızı birden fazla ışıkta görebilirsiniz. Belki düşündüğünüzden daha fazla proje yönetimi veya liderlik deneyiminiz var. Yeni bir işverenin ihtiyaç duyabileceği bir beceri setini göstermek için deneyimleri yeni şekillerde birleştirebileceksiniz.

Aynı zamanda, becerilerinizdeki boşlukları tespit edebileceksiniz. Bunu kullanırsan Başarı izleyici yıldan yıla, işiniz hakkında uzun vadeli bir bakış açısına sahip olacaksınız. Bu, her zaman yaptığınız işi yapmak yerine yeni bir meydan okuma için rahatlık alanınızdan ne zaman çıkmanız gerektiğini bilmenize yardımcı olacaktır.

GÖRMEK: Başarı izleyici (TechRepublic Premium)

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/08/30/9a68048d-f672-41e9-97a2-c9773fa95ce1/resize/770x/ef81ef5cf5bce319fb1e1e2d636a5bf85/3/8/3/8/3/9 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" AndreyPopov, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-859833350.jpg

AndreyPopov, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*