Bir veri görevlisi tutmadan veri girişimlerinizi nasıl hızlandırabilirsiniz?

Küçük ve orta ölçekli şirketler, bir CDO'ları yoksa yine de veriye dayalı stratejiler geliştirebilirler.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2018/12/17/64ad1698-c9ce-4204-99d6-fb37dab1a05d/resize/770x/9e4114d99a80b0ad63fcae1181e25ba3/istock-963142922.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: NicoElNino, Getty Images/iStockphoto">analytics.jpg

Resim: NicoElNino, Getty Images/iStockphoto

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

85 mavi çip şirketiyle yapılan 2021 anketinde, New Vantage Partners, baş veri tekliflerini işe almada bir artış bildirdi— 2012'de CDO'ları olan kuruluşların yalnızca %12'sinden 2021'de %65'e. Aynı zamanda, kuruluşların yarısından azı (%48,5) verilerle iş inovasyonunu desteklediklerini, yalnızca %41,2'si rekabet ettiklerini hissetti analizleriyle iyi ve sadece %30'u şirketlerinin iyi ifade edilmiş bir veri stratejisine sahip olduğunu hissetti.

GÖRMEK: Elektronik Veri İmha Politikası (TechRepublic Premium)

CDO'ları olan kuruluşlar bile, veri varlıklarını optimize etme konusunda düşük performans gösterdiklerini hissettiler. Öyleyse, kendi CDO'sunu kiralamaya gücü yetmeyen küçük ve orta ölçekli bir şirketseniz, bir baş veri sorumlusu olmadan veri girişimlerini hızlandırmak için ne yapabilirsiniz?

"Bence birçok kuruluş, veriye dayalı olma kavramını, yapay zeka iş zekası raporlaması sağlayan Yellowfin CEO'su Glen Rabie, "Ancak, durum böyle değil."

Rabie, şirketlerin temel veri raporlarıyla işe başlamalarını ve öncelikle mevcut verilerinin onlara ne söylediğini keşfetmelerini ve dinlemelerini önerir. "Sonra, içgörülerinizi geliştirdikçe, kademeli olarak analitik olgunluk eğrisi Verilerinizden daha fazla değer elde etmek için," dedi ve "Kuruluşların önce analitik olgunluk açısından nerede oturduklarını anlamaları gerekiyor, böylece nasıl etkin bir şekilde veriye dayalı hale geleceklerine dair doğru ve yol gösterici bir fikir sunacaklar."

Dijitalleşme çağında veriye dayalı hale gelmek hiç de fena değil. CDO'ları olan kuruluşlar bile, CDO'nun işi iyi anlaşılmadığında ve karar verme ve veri stratejilerini uygulama yetkisine sahip olmadığında sorun yaşar. Rabie, "Buradaki asıl soru, verilerin C düzeyinde hesap verebilirliğe sahip olmak için yeterince stratejik kabul edilip edilmediğidir." Dedi.

GÖRMEK: Snowflake veri ambarı platformu: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

CDO'ları olmayan kuruluşlar da kendilerine aynı soruyu sormalıdır. Başka bir deyişle, şirketlerindeki C-seviyesi, veriyi ve dijitalleşmeyi sadece konuşulacak konular yerine onları öncelik haline getirecek kadar ciddiye alıyor mu?

Veri girişimleri için C düzeyinde taahhüdü teşvik etmenin bir yolu, küçükten başlamak ve hemen somut değer kazandıran, kanıtlanması kolay iş kullanım senaryolarına son derece odaklanmaktır. "Çok fazla analistiniz veya uzmanlığınız yoksa, daha küçük ölçekte başlamak için sahip olduğunuz kaynakları kullanın, daha fazla kaynağa yatırım yapmak için iş gerekçenizi oluşturun ve sonunda işletme daha büyük bir strateji oluşturmak için bir CDO'ya ihtiyaç duyduğunu anlayacaktır. "dedi Rabia. Bir CDO'nun karşılanabilir olmadığı durumlarda, güçlü bir C-suite taahhüdü, en azından, kullanımını ve değerini optimize etmek için verileri eşleyebilen ve dönüştürebilen bir veri asistanının işe alınmasını garanti edebilir. Bu, veri dönüşümünü ileriye taşımaya yardımcı olabilecek bir BI çözümüne yapılan yatırımla tamamlanabilir."

Şirketiniz dahili veri düzenleyici becerilerine sahip değilse, veri girişimlerinin uygulanmasına yardımcı olabilecek ve aynı zamanda dahili personeli katılımın bir parçası olarak eğitebilecek bir danışman tutmayı da düşünebilir.

Sonuç olarak, elde etmek istediğiniz şey, şirket genelinde veri odaklı bir odaklanmadır. Bir CDO ile yapılması gerekmez, ancak C düzeyinden bağlılık, veri içgörüleriyle ele almak istediğiniz iş kullanım durumlarının keskin bir şekilde anlaşılması ve verilerinizi "üzerinde çalışma" yeteneği gerektirir. ondan en yüksek değeri elde edebilir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*