Boston Dynamics'in Yeni Bir "Kabus Yaratan" Robotu Var

Google'ın sahip olduğu Boston Dynamics tarafından geliştirilen en son robot olan Handle'a merhaba deyin. Ama kardeşlerinden farklı olarak, Sap yürümez: yuvarlanır.

Gizmodo raporları robotun Boston Dynamics kurucusu Marc Raibert'in yaptığı bir sunumda yatırımcılara gösterildiğini söyledi. Şirket tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da, bir katılımcı video kaydını YouTube'a gönderdi.

Genellikle, Boston Dynamics tarafından yapılan robotlar iki veya dört bacaklar. Bununla birlikte, bu, iki uzuvunun sonunda tekerleklere sahiptir. Bu, iki tekerlek üzerinde dik kalan karmaşık bir mühendislik problemidir ve Raibert, robotun dengeli kalmak için sürekli olarak ağırlık değiştirdiğini söylüyor. Kardeşlerinin aksine, bu harika değil pürüzlü zeminle mücadele. Ama bunu hızlı bir şekilde telafi eder – oh, ve aynı zamanda zıplayabilir.

Raibert buna “kabus uyandıran bir robot” diyor ve Boston Dynamics'in kreasyonlarının çoğu gibi, biraz korkutucu. Ancak şirketin akılda tutulması için yararlı bir amacı var gibi görünüyor. Video, depo benzeri durumlarda bir dizi farklı, ağır nesneyi ele aldığını gösteriyor. Tabii ki, engebeli araziyi idare edememesi önemli değildir, çünkü pürüzsüz beton zeminlerde kayabilir ve yol boyunca yüksek raflara ulaşabilir. Ve belki de, bazen insanları akıllarından korkuturlar.

(Daha fazla oku: Gizmodo, “Bu Robot İnsan Gibi Kaba Zeminden Geçiyor, ”“En Son Boston Dinamikleri Yaratılış Laboratuardan Kaçıyor, Karlı Ormanlarda Geziyor, ”“Bu Şekilde Çalışan Robotlar“)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*