Botlar lojistikte son adımı atarken FedEx otonom teslimat anlaşmasını duyurdu

Tipik olarak, insanlar paketleri diğer insanlara manuel olarak teslim etti. Ancak şirketler, tedarik zincirlerinde devrim yaratmak için insansız hava araçlarından otonom araçlara kadar sayısız zanaat kullanıyor.

nuro.jpg

Resim: FedEx

itibaren aşı dağıtım uçağı Robotik pizza dağıtımına kadar, şirketler geleneksel lojistiği geliştirmek için sayısız zanaat kullanıyor. Salı günü, FedEx ilan edildi ABD'de bu teslimat yeteneklerini test etmek için otonom araç şirketi Nuro ile bir anlaşma.

FedEx'te ileri teknoloji ve inovasyondan sorumlu başkan yardımcısı Rebecca Yeung bir basın açıklamasında, "FedEx inovasyon üzerine inşa edildi ve kültürümüzün ve iş stratejimizin ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor" dedi. Operasyonlarımızda otonom teknolojilerin kullanımını keşfetmeye devam ederken Nuro gibi bir endüstri lideriyle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Anlaşmayla ilgili bir açıklamada FedEx, iki şirket arasındaki işbirliğinin bu baharın başlarında, şirkete "otonom araç lojistiği için çeşitli kullanım durumlarını keşfetme fırsatı" sağlayacak olan Houston merkezli bir pilot programın parçası olarak başlatıldığını söyledi. " Listelenen diğer kullanım durumları arasında "randevu bazlı" teslimatlar ve birden çok duraklı teslimatlar yer alır.

Koronavirüs pandemisi sırasında, insanlar evde kalmayı tercih ettikçe teslimatlar patladı ve kamu güvenliği önlemleri arasında çevrimiçi sipariş verin. FedEx, "üssel" e-ticaret büyümesinin "tedarik zincirinin tüm aşamalarında güvenilir, özerk çözümlere olan talebi hızlandırdığını" söyledi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Yaklaşık beş yıl" boyunca, Nuro "bakkal, restoran ve eczane dikeyleri" dahil olmak üzere Nuro ortaklıkları ile "birden fazla şehirde karayolu dağıtımı" gibi bu otonom sürüş yeteneklerini test etti ve geliştirdi.

"Lojistikte küresel lider olan FedEx ile çalışmak, yerel teslimatın her yönünü yeniden düşünmek için inanılmaz bir fırsat. Bu çok yıllı taahhüt, gerçek anlamda işbirliği yapmamıza ve Nuro'nun güçlü teknolojisini yeni yollarla daha fazla kişiye ulaştırmamıza ve sonunda geniş kitlelere ulaşmamıza olanak sağlayacak. Nuro'nun ortaklıklar başkanı Cosimo Leipold bir basın açıklamasında, "ölçekli dağıtım" dedi.

İşbirliğimiz, günlük yaşamı iyileştirecek ve toplulukların daha güvenli ve daha yeşil olmasına yardımcı olacak yenilikçi, endüstride bir ilk olan ürün tekliflerini mümkün kılacaktır."

Teslimat botları Houston'a iniyor

İlginç bir şekilde, FedEx, Nuro'nun Houston bölgesinde robotik olarak ürünler teslim etmek için ortak olduğu tek şirket değil. Nisan ayında bildirdiğimiz gibi, Nuro ve Domino's, Bayou Şehrinde bağımsız bir pizza dağıtım programı başlattı. yeni bir pizza çağının şafağı.

Katılımcı lokasyondan sipariş veren belirli müşteriler, siparişler için online ön ödeme yapacak ve pizzanın Domino's R2 aracıyla teslim edilmesini tercih edecek. bir basın açıklamasında söyledi, gönderilen metin uyarılarının eklenmesi, R2 konum güncellemeleri sağlayacak ve müşterilere varışta botun dokunmatik ekranına girmeleri için benzersiz bir pin verecektir. Bu kod daha sonra aracın kapılarının açılmasını isteyecek ve "müşterinin sıcak Domino siparişini ortaya çıkaracak".

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*