Box, bulut platformu için yeni otomatik kötü amaçlı yazılım algılama aracını tanıttı

Şirket, önizleme teknolojisinin ve kontrollerinin, BT ekiplerinin sistemleri etkilemeden önce tehditleri tespit etmesini ve içermesini kolaylaştıracağını söylüyor.

Kötü amaçlı yazılımlar, her büyüklükteki işletmeler için giderek yaygınlaşan ve maliyetli bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunu çözmek için, bulut içerik yönetimi şirketi Box, kötü amaçlı yazılımı tespit eden ve bir ağa yayılmadan önce onu içermek için hemen önlem alan yeni bir özellik duyuruyor. Box kullanıcıları için sistem, gelen bir dosyaya kötü amaçlı yazılım bulaştığında bunu bildirir, dosyayı indirmesini veya paylaşmasını engeller ve güvenlik ekiplerini veya BT departmanlarını uyarır.

Milyonlarca insan şimdi evden çalıştıkça, kuruluşların çalışanlarını işletmelere kalıcı zarar verebilecek çok çeşitli tehditlere karşı korumaları giderek daha fazla gerekli hale geliyor.

"Meydana gelen veri ihlallerinin dörtte birinden fazlası bunlarda kötü amaçlı yazılım içeriyor ve bir şirketin dışarı çıkıp bir saldırı ile uğraşmasının ortalama maliyeti yaklaşık 2,6 milyon dolar, bu yüzden paranın bir kısmı değil. Bu COVID ile daha da karmaşıklaşıyor İnsanlar evden ve güvenli olmayan ağlarda veya güvenli olmayan cihazlarda çalışırken daha iyi olmaz "dedi. Box'daki baş ürün sorumlusu Jeetu Patel bir röportajda.

Patel, "Box'ın benzersiz önizleme teknolojisinden yararlanan Box Shield'deki otomatik kontroller, kötü niyetli yazılımların etkisini en aza indirirken kullanıcıların içerikten ödün vermeden önizlemesini sağlıyor." Dedi. "Ayrıca, akıllı güvenlik uyarıları, işletmelerin bu konuda dakikalar içinde hareket etmelerine yardımcı olur. Bu ilerlemeler, işinizi engellemeden işinizi korumayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır."

GÖRMEK: Özel rapor: Buluttan kenara: Bir sonraki BT dönüşümü (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Tespit kabiliyeti ve kontroller Nisan ayının sonuna kadar yürürlüğe girecek, dedi Patel, bunun şirketin iki yıldan fazla bir süredir kaldığı Kalkanı açığa vurmaktan bu yana yaptığı en önemli sürümlerden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Birisi virüslü bir dosyayı bir Box hesabına yüklediğinde, sistem otomatik olarak bir sorun olduğunu söyleyebilir ve dosyayı farklı şekilde ele alır. Kullanıcılar bilgilendirilir, ancak yine de dosyayı önizleyebilirler.

Patel bunun önemli olduğunu söyledi çünkü birçok kuruluşun sahip olduğu temel sorunlardan biri çalışanların meraklı olması. Bir şeyin güvenli olmayabileceğini bilseler bile, ister bir dosya ister bir bağlantı olsun, ona tıklamaya eğilimlidirler. Bu hareketin tek başına bir teşebbüsü ortaya çıkarabileceğini söyledi, bu nedenle kullanıcıların cihazlarına veya sistemlerine bilinen kötü amaçlı yazılımlara bulaşmadan dosyaya bakabilmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Dosyayı önizleyebilmenize rağmen, dosyayı indiremez veya paylaşamazsınız ve sistem yöneticilere kötü amaçlı dosyanın boyutu, adı ve kötü amaçlı yazılım türü hakkında bilgi içeren bir rapor gönderir.

"Bunun güzelliği, dışarı çıkıp dosyayı tıklamaya çalışan insanın merakını azaltmasıdır, çünkü genellikle kötü amaçlı yazılım içeren bir e-posta aldığınızda olan şey bu bağlantıyı tıklamanızdır. Herkes yeterince sofistike değildir. 'bu tıklamamam gereken bir şey.' Tıkladıktan sonra, patlama, her şey enfekte oluyor "dedi.

"Bizimle, bağlantıya tıklayabilirsiniz, dosyaya bakabilirsiniz. İhtiyacınız olan bir miktar veri varsa, yine de dosyayı görüntüleyebilir ve kritik verileri olan ihtiyaç duyduğunuz verileri alabilirsiniz. Ancak, dosya kimseyle paylaşılmayacak ve sunucumuzda olacak, bu yüzden kimseyle paylaşılmayacak ve bilgisayarlarınızın geri kalanına bulaşmayacak.Güvenliğin nasıl olması gerektiğine dair yepyeni bir standart oluşturuyor bulutta ele alınacak. "

Patel, Box'ın sundukları ve rakipleri arasındaki en büyük farkın, güvenliğin cıvata yerine platformda pişirildiğini ekledi.

Çoğu güvenlik sisteminin size bir hata mesajı bile vermeyeceğini, çünkü dosya veya e-postayı gelen kutunuza bile getirmeyeceğini söyledi. Bu, birçok insanın evde olduğu ve neler olduğunu açıklayabilen BT ekiplerine anında erişemediği bir zamanda kullanıcıları hayal kırıklığına uğratma ve şaşırtma eğilimindedir.

Lakshmi Hanspal "Bilgi güvenliğinin geleceği, işi yavaşlatmadan riski azaltan teknoloji ve platformlardır. İnsanlar her zamankinden daha fazla cihaz ve uzak konumdan işbirliği yapıyor, bu nedenle güvenlik ekiplerinin çevrelerindeki potansiyel tehditlere karşı telemetri ve görünürlük ihtiyacı var," dedi. , Küresel CISO Box. "Kullanıcılar için sezgisel olan otomasyon ve güvenlik yenilikleri, güvenlik ekiplerinin yükünü büyük ölçüde azaltabilir ve daha hızlı yanıt verebilir."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/51a1ea12-acd4-4762-937d-5eb629e2f1de/resize/770x/5e13113309e908c80d82811ff770705f/istock-84j1 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / nicescene "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Soyut Malware Ransomware virüs ikili bit kırmızı zemin üzerine tuş takımı ile şifrelenmiş dosyaları. Vektör çizim Siber Suçlar ve siber güvenlik kavramı.

Fotoğraf: iStockphoto / nicescene

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*