Box, yeni ücretsiz self servis bulut geçiş aracını piyasaya sürdü

10 TB'den daha az taşınan ve belirli diğer koşulları karşılayan işletmeler, verileri şirket içi sistemlerden bulut hizmetlerine ücretsiz olarak taşımak için Box Shuttle'dan yararlanabilir, ancak diğerlerinin yine de ödeme yapması gerekebilir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/14/a89bb02f-96bb-461d-8681-6564bec1ad0c/resize/770x/812603f793e2ff9a1d6724d6fd03f7ae/sharepoint-to-box .png" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Box Shuttle kendi kendine rehberli bulut geçiş aracı.

" data-credit="Resim: Kutu">sharepoint-to-box.png

Box Shuttle kendi kendine rehberli bulut geçiş aracı.

Resim: Kutu

Bulut barındırma şirketi Box, birçok küçük ve orta ölçekli işletme için tamamen ücretsiz olacak yeni bir self servis bulut geçiş hizmetini duyurdu.

Özel özellik

Bulut v. Veri Merkezi Kararı

En yeni ZDNet/TechRepublic özelliğini temel alan bu e-kitap, bulut geçişlerini çevreleyen mevcut kurumsal trendlere yakından bakıyor.

Yeni Box Shuttle self servis geçiş araçları, Box'ın tam hizmet geçiş aracının bir uzantısıdır. Kutu Servisi, Şubat 2021'de piyasaya sürüldü. Shuttle'ın temel özelliği, izinleri, meta verileri, sürüm geçmişini ve diğer önemli çevreleyen verileri korurken şirket içi eski sistemlerden ve diğer bulut platformlarından içerik taşıma yeteneğidir. Bu özellikler, self servis Shuttle araçlarının da temel bir parçasıdır.

GÖRMEK: Araştırma: Video konferans araçları ve bulut tabanlı çözümler dijital çalışma alanlarına hakim; VPN ve VDI, KOBİ'ler arasında daha az popüler (TechRepublic Premium)

Box'ta mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Tamar Bercovici'ye göre, geçiş hizmetleri dijital dönüşüm girişimlerinin önemli bir parçası haline geliyor. "Kuruluşların eski sistemlere dağılmış içerik siloları bulundurmayı göze alamayacağı bir noktaya ulaştık – özellikle de işin herhangi bir yerde, herhangi bir uygulamada ve herhangi bir cihazda güvenli olması gereken hibrit bir ortamda. Geçiş projeleri çok büyük bir yük olabilir. takımlarda, mali bir yükten bahsetmiyorum bile," dedi Bercovici.

Çeşitli kaynak sistemlerden veri alabilen Box Shuttle self servis araçları iki katmanda mevcuttur: Terabayt başına 500 ABD dolarına mal olan gelişmiş bir araç düzeyi ve 10 TB veriyle sınırlı ve birkaç başka veriye sahip ücretsiz katman Gereksinimler:

  • Veriler bir ağ dosya paylaşımından, FTP'den, OneDrive'dan, Google Drive'dan, Dropbox'tan veya SharePoint Online'dan geliyor olmalıdır,
  • Yalnızca kullanıcı düzeyinde yeniden eşleme izinleri gerektirir,
  • Meta veriler "basit" olmalıdır, yani dosya ve klasör adları, boyut ve oluşturulan/değiştirilen tarihlerle sınırlıdır.

Bu gereksinimlerin dışında kalan kuruluşlar, birkaç başka yetenek ekleyen gelişmiş araçları kullanmalıdır:

  • Ek veri kaynakları arasında SharePoint On-Premises, Citrix Sharefile, Egnyte, AWS, GCP ve Azure bulunur.
  • Klasör düzeyinde izinlerin yeniden eşlenmesi,
  • Özel meta veri taşıma.

Yukarıda bahsedilen 500 $/TB fiyat etiketi ile gelişmiş araçlar pahalı görünebilir, ancak Box hala diğer geçiş araçlarına göre "çok daha düşük" fiyatlandırıldığını söyledi. Duruma bağlı olarak Box, %75'e kadar daha uygun fiyatlı olabileceğini söyledi.

İster şirket içi bir çözümden isterse başka bir bulut tabanlı hizmetten (veya hizmetlerden) geliyor olsun, geçişlerini tamamen devre dışı bırakmak isteyen kuruluşlar, tam Box Shuttle geçiş hizmetini de seçebilirler. Tam hizmet seçeneği, Box ekip üyeleriyle doğrudan çalışmayı ve Box'ın "ekiplerin işe koyulmasını sağlamak" olarak tanımladığı eğitim ve planlama hizmetlerini içerir.

GÖRMEK: Açık denizlerde yapay zeka: Dijital dönüşüm, küresel nakliyede devrim yaratıyor (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Box Shuttle'ı herhangi bir şekilde kullanmaya başlamak isteyen şirketler, anket doldurmak en iyi seçeneğini belirlemek için. Box ayrıca bir 17 Haziran'daki web semineri Bu, ilgili tarafların Box Shuttle ve içeriği taşımak için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak ET saatiyle 14:00'te.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*