BT becerilerinizi geliştirmek için en iyi ücretsiz çevrimiçi teknoloji dersleri

Mevcut çevrimiçi sınıflar, özgeçmişinizi yükseltmenin, mevcut becerilere eklemenin veya daha iyi bir işe sahip olmanın yollarını içerir. İşte e-öğrenme kurslarını bulabileceğiniz en iyi yerler.

İnsanlar, Kovid-19 pandemisi. Birçoğu evden çalışıyor olsa da, hala ışığın sonunda koronavirüs tünel. Ve paradan tasarruf etmek istiyorlar. Veri sağlayıcısı SEMrush'un Google aramaları bazı önemli sonuçlar ortaya koydu.

Aramalar ve sonuçlar şunları içerir:

  • Ücretsiz çevrimiçi eğitim, +% 247
  • Online iş pazarlama kursları, +% 54
  • Ücretsiz SEO kursu, +% 52,
  • Çevrimiçi pazarlama kursları, +% 49
  • Online iş kursları, +% 49

GÖRMEK: COVID-19: İşletmenizi yeniden başlatmak için bir rehber ve kontrol listesi (TechRepublic Premium)

Bilgilendirme: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden komisyon alabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.

Ücretsiz teknoloji eğitimi

Sürekli değişen teknoloji dünyası, BT becerilerini geliştirmek için ücretsiz çevrimiçi teknoloji dersleri sunan eğitim merkezleriyle dersleri keşfetmek için popüler bir arenadır. Bunlar:

Fortinet'in sunduğu teknoloji şirketi kendi hızınızda eğitim teknik güvenlik ve geniş siber farkındalık için programa ücretsiz olarak üç ders ile başlamıştır. Daha sonra daha fazla ücretsiz kurs eklenecektir. Şirket, serbest sınıfların evden çalışanlara ve aktif olarak teknoloji pozisyonu arayanlara ek olması gerektiğini söyledi.

Fortinet'teki küresel eğitim ve saha etkinleştirmesi başkan yardımcısı Rob Rashotte, "Pandemi uzak bir işgücü modeline hızlı geçişlere ve daha sonra potansiyel tehdit risklerinde artışa yol açtığından, güvenlik kurslarımıza daha fazla ihtiyaç olduğunu görüyoruz." Dedi. Rashotte teknoloji endüstrisindeki yetenek eksikliğini kaydetti.

SEMrush'un verilerinden önemli çıkarımlar:

  • Nisan ayında en hızlı büyüyen eğitim kaynakları Brainpop, Coursera, EdX, Khan Academy ve Socratic idi. Tüm bunların trafiği% 50'den fazla arttı.
  • "Ücretsiz çevrimiçi kurslar" araması, Google'da 1 milyondan fazla kez Nisan ayında yapılan aramalarda% 809 artış gösterdi.
  • Harvard, Yale, Tesda ve Coursera'nın çevrimiçi kursları, karantina sırasında kurs aramasında% 1000'den fazla hız kazandı.
  • İçin teknik kurslar Excel, bilgisayar Bilimi, piton, kodlama ve programlama aramada% 100 arttı. Diğer popüler varyantlar arasında veri bilimi, web geliştirme ve siber güvenlik yer alır.

Şaşırtıcı trend şüpheciliği

Ancak trend bazı sinizmle karşılandı: “Dürüst olmak gerekirse, işletmeler boş zamanları olan insanlardan yararlanıyor ve COVID-19 trendlerini haber veren, ücretsiz kurslar ve içerik tanıtan çok sayıda reklamla bunalmaya başlamış gibi görünüyor” dedi Oleg Shchegolev , CEO ve SEMrush kurucu ortağı. "Gerçekte, bunların çoğu saf bir çöptü; sadece kilitleme dalgasına binmek için çok uğraşan işletmeler. Ve sadece birkaç işletme tüm bunlarla sorumlu bir şekilde ilgileniyordu."

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100 ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Shchegolev'in söylediklerine rağmen, şirketi ücretsiz çevrimiçi kurslar ve eğitim için derneksiz değil. 29-30 Ekim 2020'de, Küresel Pazarlama Günü'nü kutlamak için SEMrush, 24 saat içinde canlı olarak "24 saat içinde pazarlama dünyasının etrafında" yayınlanan çevrimiçi bir konferans sunacak. Gün boyunca oturumlara katılan üç kıtadan 150 konuşmacı ("anlayışlı CMO'lar" ve "en parlak" kurum içi pazarlamacılar) bekliyor. Hoparlörler IBM, Roku, Adobe, LinkedIn, Unicef, Hitachi, Microsoft, Legal Zoom, Pfizer ve daha fazlasından gelmektedir. New York, Los Angeles, Sydney ve Londra'daki stüdyolardan canlı yayınlanacak.

Şirket ayrıca acemiden tecrübeli uzmana kadar çeşitli uzmanlık seviyeleri için tasarlanmış SEMrush bloguna ve web seminerlerine ve kurs sona erdiğinde resmi bir sertifikaya sahip ücretsiz bir kaynak ve kurs olan SEMrush Akademisi'ne sahiptir. Akademiden 200.000'den fazla öğrenci mezun oldu ve 10.000'den fazla öğrenci Nisan ayında sertifika aldı.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/28/c3f9c3b6-d74f-482a-afb5-50effdbcffa3/resize/770x/3a832f837f42dfa05cbd2b768c1341f4/lass-on-lass-on. sınıf" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Evde video çevrimiçi ders ile eğitim

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*