BT departmanınız sürdürülebilir mi? Dünyayı kurtarmak neden bir öncelik olmalı?

Uzman, departmanların karbon ayak izlerini bilmeleri ve ekipmanın geri dönüşümü ve yeniden kullanımı için politika uygulamaları gerektiğini söylüyor.

TechRepublic'ten Karen Roby, Cap Gemini'den Sheila Patel ile kurumsal BT'nin karbon ayak izi hakkında konuştu. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

Karen Roby: Sheila, bununla ilgili artan endişeler var ve giderek daha fazla insan bunun hakkında konuşmaya başlıyor ve "Hey, sürdürülebilir BT hakkında bir şeyler yapmalıyız" diyor. Ve sizler kısa süre önce buna biraz daha yakından bakan bir araştırma yaptınız. Ne buldun?

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Sheila Patel: Her şey önce vizyonla ve ölçebilmekle başlar. Küresel yöneticilerin yalnızca %43'ünün kuruluşlarının BT ayak izinin farkında olduğunu ve yalnızca %6'sının gerçekten yalnızca sürdürülebilir BT uygulamalarına sahip olduğunu öğrendik. Şimdi ilginç olan şu ki, yarısının genel bir stratejisi var, ancak çift tıkladığınızda, sadece gerçekten %18'i gerçekten yararlı olduğunu ve gerçekten uygulamaya koyabileceğini söyleyecekleri bir şeye sahip. Hepimizin bildiği gibi, buradaki bağlam, sera gazlarının herhangi bir kesinti olmaksızın 2025 yılına kadar %12 artacağı gerçeği etrafında şekilleniyor. Ve bu, CIO'nun gerçekten rolünün ne olduğu hakkında gerçekten düşünmesini sağlıyor. bunda? Ve gerçekten bir CIO'nun modern işaretinin, tarafsızlık vaadini sağlama ve yerine getirme yeteneğinin yanı sıra genel şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yeteneği olacağını düşünüyoruz.

Karen Roby: Üst-süittekilerden bahsettiğinizde, sırf yeterince bilgilendirilmedikleri için mi karanlıkta kalmayı seçiyorlar? Demek istediğim, kopukluk nerede?

Sheila Patel: Evet. Demek istediğim, bence birçoğu sadece ölçmekle başlamak ve daha sonra elbette onu gösterge tablosunda mantıklı bir şekilde toplamak, böylece hangi satıcının seçileceğine dair bir kaynak kararı olsun ya da olmasın, yöneticiler kararlar verebilir. bu projelerin ve programların dahili olarak finanse edilmesi için onaylanmasının bile daha uzun vadeli bir yolu olup olmadığı konusunda başka bir karar olup olmadığı. Yani, bence gerçekten sadece bunu yakalamakla başlıyor, değil mi? Demek istediğim, sana soruyu soracağım. Yani, bireysel düzeyde karbon ayak izinizi biliyor musunuz? Ve çoğu insan muhtemelen "Hayır" derdi, değil mi? Çünkü bu yeni bir yol. Bu yeni bir kas. Arka planda olan bir şey. Bir nevi görmezden geldik, ama şimdi burada ön planda ve şimdi onu ölçmeye başlamanın ve aslında konuya farkındalığı getirmeye başlamanın zamanı geldi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Karen Roby: Haklısın. Ve kişisel olarak pek fazla düşündüğümü söyleyemem, çünkü pek çok kişi aynı gemide. Ve buna biraz değindiniz ama müdahale etmeden ne oluyor?

Sheila Patel: Evet, demek istediğim, hiçbir müdahalemiz olmadığı açık, kirletmeye devam edeceğiz ve sera gazlarının daha fazla azalmasının dünyamız için sürdürülemez olduğunu görmeye devam edeceğiz. Bence iyi haber, tren istasyondan ayrıldı. Birçok şirket oraya bir hırs koydu. Bu hırsla, bu hırsları gerçekleştirebilmeleri için anlamlı olan bir dizi programla nasıl evlenileceğini gerçekten düşünüyor. Ve işte bu noktada gerçekten yardımcı olabiliriz. Ve destek, oraya nasıl gidileceğini düşünme yeteneğini gerçekten destekliyor ve yaratıyor. Yani, o temeli yaratmakla başlamak, o farkındalığı yaratmak. İkincisi, o zamana kadar, dahili olarak sahip olmanız gereken yönetişim hakkında düşünmek. Ve son olarak, elbette, bunu iş ortaklarınızla birlikte operasyonel hale getirmek, tedarikçilerinizi, müşterilerinizi ve iç ortaklarınızı, insanların birbirleriyle etkileşim kurma şekline göre bunun gerçekten nasıl olması gerektiği konusunda eğitmek.

Karen Roby: Sheila, geri dönüşüm seviyelerini biraz genişlet. Bu çalışmanın işaret ettiği gibi çok düşükler.

Sheila Patel: Evet ve aslında, kuruluşların %89'u BT donanımlarının %10'undan daha azını geri dönüştürüyor ve e-atıkların %20'sinden daha azı geri dönüştürülüyor. Bu yüzden, kesinlikle şirketler ofise geri dönmeyi düşünürken, bir grup donanım ve yazılıma bakıyorlar ve bunu rasyonelleştiriyorlar, "Bunu satıyor muyuz? Geri dönüştürüyor muyuz?" Kesinlikle. Hiper ölçekleyicilerden, onları sorumlu bir şekilde geri dönüştürmelerine ve potansiyel olarak yeniden kullanmalarına izin verebilecek birçok gerçek program var.

Karen Roby: Ve bir keresinde insanların "Bu seviyede, geri dönüşüm için yeterli seçenek yok" dediğini hatırlıyorum. Bunda bir değişiklik gördük mü?

Sheila Patel: Evet, kesinlikle geri dönüşümün ve yeniden kullanımın çok daha fazlasını görüyoruz. Yani, dedikleri gibi, bir kişinin çöpü başka bir kişinin hazinesidir. Ve birçok insanın bunun hakkında düşündüğünü ve "Hey, neden yepyeni bir X almam gerekiyor? Neden onu yeniden kullanılmış veya yenilenmiş vb. almıyorum?" dediğini görmeye başlıyoruz. Ve buna da çok dikkat edildiğini görüyoruz.

Karen Roby: Pandemiden bu yana Sheila, CIO'nun değişen rolü hakkında çok konuştuk. Ve olumlu bir şekilde, belki de CIO'nun her zamankinden daha fazla öne çıkması, sürdürülebilir BT gibi şeylerin daha fazla ortaya çıkabileceği, C-Suite'in daha fazla dikkat çekeceği anlamına geldiğini ummak.

Sheila Patel: Evet kesinlikle. Ve kesinlikle katılıyorum, pandemi boyunca, ışıkların tam anlamıyla, uzaktan açık kalmasına gerçekten yardımcı olmaları açısından hepsi hayat kurtarıcıydı. Ve şimdi, "Sıradaki hırs ne?" ve gerçekten sürdürülebilirlik gibi geliyor, sürdürülebilir BT, sürdürülebilirlik ofisi, işin bölümleri ve dahili BT ile çok fazla ilişkisi olduğu gerçeği göz önüne alındığında, kesinlikle kilitlenebilecekleri, gerçekten bir kanal haline gelebilecek misyonlardan biridir. Tüm bu insanları, gerçekten inşa etmek, büyümek ve genel sürdürülebilirlik hedefine ulaşmak gibi ortak bir hedef doğrultusunda bir araya getirmek için kendi içinde ve kendi başına ayak izi, gördüğümüz şeyin bunun bir parçası olduğunu, bu sürdürülebilirlik kültürünü gerçekten yaratmak olduğunu görüyoruz. .

Sheila Patel: Şirketlerin sürdürülebilirlik BT farkındalık oturumlarına yatırım yapmaya başladığını biliyoruz. Ayrıca politikalar ve farklı departmanlar, farklı programlar ve farklı projeler için BT karbon ayak izlerinin raporlanmasını nasıl zorunlu kılmaları gerektiğini düşünmeye başlıyorlar. Ve bunlar, program veya proje için hedeflerin ne olduğuna bağlı olarak hırsa ve ne kadar karbon dengelendiğine bağlı olarak buna göre önceliklendirilmelidir.

Karen Roby: Ve Sheila için, kişisel olarak, sürdürülebilir BT, bu bir süredir sizin odak noktanız mıydı, yoksa sizin için bunu tetikleyen ne oldu?

Sheila Patel: Evet, hayır. Yani Cap İkizler bir süredir devam ediyor. Açıkçası bu konuyla ilgilendik. Bu, daha sürdürülebilir ve kapsayıcı bir gelecek yaratmanın iyiliğine doğru insan potansiyel enerjisini açığa çıkarmak genel misyonumuzun bir parçasıdır. Bu bizim belirtilen misyonumuz. Ve bu, bizim dahili olarak yıllardır aradığımız bir şey, kesinlikle. Ancak, azaltma hedeflerimizin genel hedefini ne kadar iyi desteklediklerini görmek için tüm programlarımızı ve projelerimizi ölçmeye başlıyoruz. Ve müşterilerimiz için 10 milyon metrik ton karbon emisyonu tasarrufu sağlamayı taahhüt ediyoruz. Ve böylece, bu hedefe ulaştığımızı ve umarım onu ​​aştığımızı görmek için buna karşı ölçüm yapıyoruz.

Karen Roby: Ve kesinlikle harika bir gol, Sheila. Buradan üç ila beş yıl sonra, diyelim ki, işler nasıl görünecek veya nasıl görüneceğini umuyorsunuz? Ve kesinlikle, sürdürülebilir BT hakkında çok farklı bir konuşma yapacağız, umarım.

Sheila Patel: Evet, kesinlikle, açıkçası her şeyden önce Dünya, Toprak Ana, onunla ilgileniyor ve elimizden geldiğince fazlasını almaya çalışıyor. Açıkçası, bir araya gelen birçok farklı siyasi ve küresel faktör var ve umarım orada biraz ilerleme görürüz. Ve son olarak, gerçekten sürdürülebilir olma kültürünü gerçekten yaratmaktır ve bu, esasen bir yaşam biçimidir. Ve bunun hayata geçtiğini görmek harika olurdu, açıkçası, pek çoğu bu yolculuğa başlamış olduğu için şirketlerimizde. Bu nedenle, bu yolculukta ilerlemelerini görmeyi ve bu yolculuğa daha da ileri gitmelerine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Ayrıca bkz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/23/aef2f012-ade8-435a-a980-2ef9be2af357/resize/770x/2be837e02864cae9b87ff446c5d9350b/20210618-sustainit-karen .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

TechRepublic'ten Karen Roby, Cap Gemini'den Sheila Patel ile kurumsal BT'nin karbon ayak izi hakkında konuştu.&nbsp;

" data-credit="Resim: Mackenzie Burke">20210618-sustainit-karen.jpg" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/23/aef2f012-ade8-435a-a980-2ef9be2af357/resize/770x /2be837e02864cae9b87ff446c5d9350b/20210618-sustainit-karen.jpg

TechRepublic'ten Karen Roby, Cap Gemini'den Sheila Patel ile kurumsal BT'nin karbon ayak izi hakkında konuştu.

Resim: Mackenzie Burke

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*