Bu 15 giriş seviyesi teknoloji işi, üniversite diploması olmasa bile iyi para ödüyor

Üniversiteye gitmeden teknolojide başarılı olabileceğiniz bir sır değil. Bu 15 iş, bilgisayarları nasıl kullanacağınızı bilmek söz konusu olduğunda, deneyimin genellikle örgün eğitimi geride bıraktığını kanıtlıyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/01/02/7524027b-e930-421e-9171-aa3683ced209/resize/770x/01b70bb260146224cd84413ada3b7dfb/storageengineercover-1.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Getty Images/iStockphoto">Kadın iş adayı, İK yöneticileri üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakıyor

Getty Images/iStockphoto

İşyeri şeffaflık platformu Comparably, web sitesinde kendi bildirdiği "yüz binlerce" teknoloji işi maaşını taradı ve sektördeki birçok giriş seviyesi işinin üniversite diploması olmadan bile inanılmaz derecede iyi ödediğini buldu.

Varoluşu teknik eleman sıkıntısı Karşılaştırmalı olarak, COVID-19'un mali yükünün birçok genci sorunu daha da kötüleştirebilecek zor bir duruma soktuğunu söyledi. "COVID'nin mali yükü ekonomiye zarar vermeye devam ederken, birçok yeni lise mezunu ve üniversiteye sahip (ancak diploması olmayan) olanlar üniversite için ödeme yapmakta zorlanıyorlar. çizme sıkıntısı çeken aileleri için" dedi şirket raporunda.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Teknoloji endüstrisi, üniversite eğitiminin azalan olasılığından endişe duyanlar için umut olabilir. maaş artışı bununla birlikte gelir, dedi Comparably. Comparably'e göre, 2021'de yaklaşık 245.500 yeni teknoloji işinin eklenmesi ve toplam teknoloji endüstrisi istihdamını 12.4 milyon civarında bir yere getirmesi bekleniyor.

2021'de kapmak üzere olan teknoloji endüstrisi işlerinin çoğu, deneyim ve beceriye sahip ancak bunu destekleyecek bir üniversite diploması olmayan adaylar için giriş düzeyinde bile inanılmaz derecede iyi ödeme yapıyor. Bu 15, Karşılaştırılabilir bir şekilde, en yüksek ödeme yapanlardır.

 1. Yazılım mimarı: Üst düzey tasarım seçimleri yapan, standartları uygulayan ve yazılım ve sistem yapılarını tanımlayan geliştiriciler. Derecesi olmayan ortalama maaş: 93.368 dolar; bir derece ile ortalama maaş: 97.490 dolar.

 2. DevOps mühendisi: Sağlam bir CI/CD geliştirme döngüsü oluşturmak, sistemleri ve yazılım dağıtımlarını otomatikleştirmek ve sorunsuz bakım ve güncelleme döngüleri oluşturmak için geliştiricilerle birlikte çalışın. Derecesi olmayan ortalama maaş: 92.644 $; bir derece ile ortalama maaş: 93.095 dolar.

 3. Geliştirici: Yazılım tasarlayın, programlayın, test edin ve oluşturun. Derecesi olmayan ortalama maaş: 92,145 dolar; bir derece ile ortalama maaş: 96.550 dolar.

 4. Bilgi Teknolojileri Yöneticisi: BT donanımını ve altyapısını uygulayın ve sürdürün, ayrıca politikaları ve siber güvenlik en iyi uygulamalarını uygulayın. Derecesi olmayan ortalama maaş: 92.045 $; bir derece ile ortalama maaş: $ 85.519.

 5. Veri bilimcisi: Tahmine dayalı modeller oluşturmak, algoritmaları geliştirmek ve diğer analiz türlerini gerçekleştirmek için çeşitli veri türleri kullanın. Derecesi olmayan ortalama maaş: 92.000 $; bir derece ile ortalama maaş: 93.713 dolar.

 6. Ürün Müdürü: Yazılım geliştiricilerin oluşturacağı ürünler için yol haritaları ve stratejiler geliştirmek için organizasyonel liderlikle birlikte çalışın. Derecesi olmayan ortalama maaş: 88.716 $; bir derece ile ortalama maaş: 102,156 dolar.

 7. Mobil geliştirici: iOS ve Android gibi mobil işletim sistemleri için uygulamalar oluşturun. Derecesi olmayan ortalama maaş: 84.204 $; bir derece ile ortalama maaş: 95.004 $.

 8. UI/UX tasarımcısı: Kullanıcı arayüzleri ve kullanıcı deneyimleri gibi ön uç yazılımlar tasarlayın. Derecesi olmayan ortalama maaş: 80.500 $; bir derece ile ortalama maaş: $ 83.486.

 9. Satış Mühendisi: İşverenin ürün ve hizmetleri satmak için teknik uzmanlığını kullandığı bir B2B satış pozisyonu. Derecesiz ortalama maaş: 79,880 dolar; bir derece ile ortalama maaş: 94.478 dolar.

 10. Ürün pazarlama ortağı: Teknik incelemeler, demolar, e-posta pazarlaması ve benzer stratejiler içeren yeni ürünler için pazara giriş planları geliştirin. Derecesi olmayan ortalama maaş: 76.233 dolar; bir derece ile ortalama maaş: $ 74.954.

 11. QA analisti: Yazılımı hatalar ve sorunlar açısından test edin ve bu sorunların yayınlanmadan önce giderildiğinden emin olun. Derecesi olmayan ortalama maaş: 68.212 $; bir derece ile ortalama maaş: $66.821.

 12. İş analisti: Bir kuruluş için en iyi BT stratejisini belirlemek için veri analitiğini kullanın. Derecesiz ortalama maaş: 65.449 dolar; bir derece ile ortalama maaş: 69.673 dolar.

 13. Web/görsel tasarımcı: Düzen içeriği ve grafik tasarım dahil olmak üzere web sayfaları tasarlayın. derecesi olmayan ortalama maaş: 62.969 dolar; bir derece ile ortalama maaş: $ 65,492.

 14. Satış temsilcisi/ortaklığı: Kesinlikle bir teknoloji pozisyonu değil, teknoloji endüstrisinde mevcut olan satış temsilcileri, ürünleri yeni ve mevcut müşterilere satar. Derecesi olmayan ortalama maaş: 60,684 $; derece ile ortalama maaş $68.122.

 15. Sosyal medya/topluluk yöneticisi: Sosyal medyada ve diğer çevrimiçi platformlarda marka itibarını ve müşteri katılımını yönetin. Derecesi olmayan ortalama maaş: 58.899 $; bir derece ile ortalama maaş: $48.994.

İlginçtir ki, listelenen pozisyonlardan bazıları üniversite diplomasıyla daha az kazanıyor. Karşılaştırılabilir şekilde, bu beklenmedik eşitsizliklerden yalnızca biri için potansiyel bir açıklamaya sahiptir. Karşılaştırılabilir bir şekilde, sosyal medya yöneticilerinin diplomasız daha fazla kazanabileceğini, çünkü üniversiteye gitme şansı olmayan gençlerin "mobil çağda, Facebook, Twitter, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarıyla büyüdüğünü söyledi. (onların) günlük yaşamlarına işlemiş."

GÖRMEK: C++ programlama dili: Nasıl her şeyin temeli oldu ve sırada ne var (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Benzer şekilde, bir üniversite diplomasını hesaba katarken erkekler ve kadınlar arasındaki maaş farklılıklarına da baktı ve üniversite diploması olmayan kadınların 15 pozisyonun yedisinde daha fazla para kazandığını buldu: Geliştirici, BT yöneticisi, veri bilimcisi, ürün pazarlaması, KG analizi, satış temsilcisi ve sosyal medya yönetimi.

Üniversite diplomasına sahip olanlar için, kadınlar yalnızca dört pozisyonda erkeklerden daha fazlasını kazandılar: Geliştirme, ürün pazarlaması, web tasarımı ve sosyal medya yönetimi. Benzer şekilde, yeni işe alınan işçilerin, yeteneklerin derecelere göre değerlendirilmesi eğiliminden yararlandığı ve bunun da kadınların lehine olabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı. "Mezun olmayanlar ve kadınlar için yeni ücret tarifeleri yakın zamanda uygulanmış görünüyor. Başka bir deyişle, kadınların teknoloji rollerinde eşitsizliğini vurgulayan sosyal protestoların yanı sıra daha fazla maaş şeffaflığı kaynağı tazmin edilmeye başlandı." Karşılaştırmalı olarak söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*