Bu Kağıt Dronları Tek Yönlü Görevler İçin Üretildi

Pek çok insan tek yönlü bir göreve kaydolmazdı – şükürler olsun ki şimdi bizim için işi yapacak insansız uçaklar var.

DARPA'dan gelen bir hibeyle, San Francisco merkezli Otherlab, tıp, piller ve iletişim cihazları gibi şeyleri tehlikeli veya ulaşılması zor yerlere havalandırmak için tasarlanan prototip dronları kartondan üretti.

Planörler iniş varış yerleri ile önceden programlanmış, daha sonra bir kargo uçağı veya başka bir uçaktan fırlatılmıştır (testlerde, daha büyük bir dronedan fırlatıldı). Daha sonra küçük bir elektronik paket her bir aracı hedefine yönlendirir. Ancak motorları ve akü veya yakıta ihtiyaç duymadan, yük için mümkün olduğunca fazla alana sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Drone'lar zaten var teslim edilen paketler Amazon müşterilerine ve ilaçlarına Ruanda uzak parçaları. Savunma Bakanlığı da drone sürülerini test etmek çeşitli görevler için. Ancak tamamen tek kullanımlık, parçalanan dronlar fikri yeni. DARPA’nın sayfasında ICARUS ajans, misyonları bittikten kısa bir süre sonra “ince havaya kaybolan” insansız uçaklar istediğini belirtiyor.

Bu amaçla, projede bir mühendis olan Otherlab’ın Star Simpson, kartonun sadece tasarımın işe yaradığını kanıtlamak için kullanıldığını söylüyor. Amaç, sonunda dronların vücutlarını miselyum liflerinden, yani mantarlardan yapmaktır.

Gibi Simpson, Air & Space'e söyledi, “Bu konudaki ön çalışmalarımız, temel olarak araç serbest bırakılmadan hemen önce etkinleştirilen farklı spor türlerini (miselyum) emprenye edebileceğinizi gösterdi.” Sporlar büyüyecek ve tam anlamıyla drone yiyecek, yaklaşık beş veya altı gün içinde vücutta çiğneme yapacaktı. Drone'nun aviyoniklerine gelince, DARPA ayrı bir program kendini güzelleştirecek elektronik parçaların geliştirilmesine fon sağlamak.

Otherlab, dışarıdaki fikirleri takip etmeye yabancı değil; … 'dan her şeye engel olduğu biliniyor yenilenebilir enerji için şişme robotlar. İçinde Bir basın açıklaması proje ile ilgili olarak, bir C-130 askeri nakliye uçağının tek bir uçuşta Kaliforniya büyüklüğünde bir alanda malzeme yüklü yüzlerce uçağı dağıtabileceğini gösteriyor.

Şimdiye kadar, Otherlab ekibi sadece bir kilograma kadar bir yük taşımak için üretilmiş modelleri test etti, ancak Simpson, tasarımı 10 kilograma kadar çıkabilen sekiz ayak kanat açıklığına sahip bir drone yapmak için ölçeklendirebileceklerini söylüyor.

(Daha fazla oku: Hava boşluğu, Recode, “Jetlerden Düşen 100 Drone Sürüsü Kendi Hareketlerini Planlıyor, ”“Dronlar, ABD'nin Uzak Bölümlerine İlaç Verecek, ”“Amazon Drone İlk Ürünlerini Ödeyen Bir Müşteriye Teslim Etti“)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*