Bu kullanışlı nasıl yapılır ipuçlarıyla Zoom uzmanı olun

Zoom video konferans popülerliği arttıkça, kullanıcıların aracın özelliklerini nasıl en üst düzeye çıkaracaklarını bilmeleri gerekir.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/6c105f74-0841-4e5f-8580-1ffd114b34aa/resize/770x/f758b357164d3c902314ccbeda1674c0/zoom.jpg" hedef = " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Zoom "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Görüntülü Arama Sohbet İletişim Kavramı

Görüntü: Zoom

Video konferans, özellikle koronavirüs pandemisi sırasında her zamankinden daha önemli hale geldi. Google Hangouts, Microsoft Teams ve Skype, vb. Dahil olmak üzere uzak çalışanlar için sayısız işbirliği aracı bulunmaktadır. Bir başka popüler sosyal platform olan Zoom, uzak çalışanlardan okullara kadar değişen yeni kullanıcılarda artış yaşadı.

GÖRMEK: Zoom 101: Yeni başlayanlar ve iş profesyonelleri için bir rehber (TechRepublic Premium)

Zoom'un popülerliği kullanım kolaylığından kaynaklanıyor. İşbirliği aracı, görüntülü konferansı, çevrimiçi toplantıları, sohbeti ve mobil işbirliğini birleştirerek kullanıcıların istedikleri zaman herhangi bir cihazda yerel olarak – hatta küresel olarak – buluşmalarını sağlar.

Zoom uyumluluğu

Platform Windows, Mac, Linux, iOS ve Android ile uyumludur. Zoom, 100 katılımcıya kadar sanal toplantı için de ücretsizdir. Uyarı, bire bir toplantıların süresiz olarak devam etmesine rağmen, sadece 40 dakika sürebilir. Zoom Pro, Business ve Enterprise paketleri toplantı süresi sınırlarındaki artışlar, bulut kaydı ve depolama, Skype Kurumsal birlikte çalışabilirliği, tek oturum açma seçenekleri ve şirket markalaması gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Zoom ile kullanıcılar bir masaüstünden veya mobil cihazdan bir toplantı kaydedebilir, videoyu gizleyebilir veya gösterebilir, Google takvim etkinliklerine toplantı ekleyebilir, bir mobil cihazdan içerik paylaşabilir, bir toplantı sırasında dosya aktarabilir ve belgeleri paylaşabilir ve hatta Yahtzee gibi oyunları oynayabilir! , satranç veya Dağınık.

GÖRMEK: Zoom 101: Yeni başlayanlar ve iş profesyonelleri için bir rehber (TechRepublic Premium)

Sanal arka planlar

Zoom'un masaüstü bilgisayarlar için video konferans uygulamasının en harika özelliklerinden biri sanal arka planlarıdır. Sadece birkaç tıklamayla, dağınık ev ofisinizi varsayılan Zoom arka planlarından biriyle veya seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafla değiştirebilirsiniz.

Anahtar, sanal bir arka plan olarak kullanmak için doğru görüntüyü seçmektir: Çok karanlıksa, görmek zor olabilir; çok parlak veya meşgulse, çağrıdan uzaklaşacaktır.

GÖRMEK: Zoom 101: Yeni başlayanlar ve iş profesyonelleri için bir rehber (TechRepublic Premium)

Zoom güvenlik sorunları

Yararlarına rağmen, Zoom gizlilik endişelerinin konusu olmuştur. CNET'e göre, video konferans yazılımı 2019'da web kamerası hackleme skandalı ve davetsiz kullanıcıların toplantılara katılmalarına izin veren bir hata yaşadı. Daha yakın zamanlarda, FBI, davetsiz korsanların çevrimiçi katılımcıları pornografik veya şiddet içeren görüntülerle bombaladığı Zoom bombardımanını – temelde video kaçırma – uyarıyor.

Kullanıcıların bir toplantı bağlantısını sosyal medyada veya diğer genel forumlarda paylaşmanın, bağlantıya erişimi olan herkes için bir etkinliği herkese açık hale getirdiğini hatırlamaları önemlidir. Bunu engellemenin birkaç yolu, Kişisel Toplantı Kimliği kullanmak yerine rastgele toplantı kimlikleri oluşturmaktır; toplantı sahiplerinin toplantıya kimin gireceğini kontrol etmesini sağlayan bekleme odası özelliğinin etkinleştirilmesi; ve şifre koruma toplantıları.

Zoom 101: Yeni başlayanlar ve iş profesyonelleri için bir rehber TechRepublic Premium, hem aceminin hem de uzmanın keyif alacağı verimliliği artırmak için Zoom'u kullanmak için daha fazla güvenlik ipucu ve püf noktası sunuyor.

GÖRMEK: Zoom 101: Yeni başlayanlar ve iş profesyonelleri için bir rehber (TechRepublic Premium)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*