Bu ücretsiz kariyer rehberlerinde 53 özgeçmiş ipucu

Bir işe alma yöneticisinin ilk izleniminin iş için mükemmel olduğunuzdan emin olmak için bu ücretsiz indirmelerdeki özgeçmişleri ve yapılmaması gerekenleri okuyun.

Yeni bir işe hazırlanmayı düşündüğünüzde, röportaj hazırlığına yakalanmak kolaydır. Ne giyilir, saçınızı nasıl tararsınız, uygun el sıkışma, dik oturduğunuzdan emin olun – tüm bunlar harika bir ilk izlenim yaratmaya başlar. Bir işveren hakkında ilk izleniminiz röportaj şeklinde gelmez: Özgeçmişinizden gelir. Bu özgeçmiş çok fazla iş yapmak zorunda, özellikle de sadece kağıt olduğunu ve tanınmak için sayısız başkalarına karşı rekabet etmek zorunda.

Röportaj oyununuz ne kadar iyi olursa olsun, özgeçmişiniz birinin dikkatini çekmezse test etme şansınız bile olmayacak. Bu üç ücretsiz TechRepublic PDF indirmesi, bunu yapmanıza yardımcı olacak stratejilerle doludur.

Özgeçmişinizi geri dönüşüm kutusu için yemden başka bir şey yapmanın birçok yolu vardır ve bu indirilebilir PDF'de yer alan 20'den biri gibi bir hata yapmak tehlikeli bir şekilde kolaydır. Bu hatalardan birini yapmanın kesin bir yolu, özgeçmişinizi röportaj yapmak için bir engel olmaktan başka bir şey olarak değerlendirmektir. Özgeçmiş ilk izleniminizdir ve mümkün olduğunca dürüst, dikkat çekici ve kusursuz hale getirmeniz gerekir.

Bu indirme sadece hangi hatalardan kaçınılacağını öğretmez, aynı zamanda neden bu kadar yıkıcı olduklarını da kapsar. Dilbilgisi hataları gibi yaygın hatalardan referanslar ve ikinci bir sayfaya dökülme gibi şaşırtıcı hatalara kadar, bu ücretsiz kariyer rehberi özgeçmişinizi hiçbir zaman keskin görünmeyecektir.

TechRepublic içermez

Yaşadığımız makine öğrenimi yaşının talihsiz bir gerçeği, bir insana ulaşmanın giderek zorlaşmasıdır – aynı şey, gelecek vaat eden başvuru sahiplerini filtrelemek için yazılıma giderek artan büyük işletmelere başvurmak için de geçerlidir. Bu, artık özgeçmişinizi artık C-suite yöneticileri için uyarlamak zorunda değilsiniz – aynı zamanda ilk önce okuyan AI'ya de uyarlamanız gerekir.

Anahtar kelime eklediğinizden emin olmak, özgeçmişinizi uyguladığınız role sıkıca odaklanmış tutmak gibi, filtreleme yazılımı kullanan (ve hepsinin yaptığını varsayalım) büyük bir şirkete başvuruyorsanız yapmanız gereken belirli şeyler vardır. tarihlerini ve biçimlendirmeleri düzgün şekilde Bu ücretsiz PDF'i indirerek 14 ipucunun tümünü alabilirsiniz.

TechRepublic içermez

Nasıl yazılacağını bilmek, kapıların kilidini açabilir ve bu indirilebilir PDF'deki 19 kelimeyi ve kelime öbeğini kullanmak, bunları hızlı bir şekilde kapatabilir. Özgeçmiş koymak için açıkça uygunsuz kelimeleri bir kenara bırakan bu kılavuz, hangi kelimeleri kullanmamanızı, neden kullanmamanız gerektiğini ve bunun yerine ne söyleyeceğinizi gösterecektir.

Dolayısıyla, potansiyel bir işverene ne için "sorumlu olduğunuzu", işinizi nasıl ustalıkla yaptığınızı "söylemeden önce" ayrıntı odaklı "ya da" en ileri "teknoloji üzerinde çalıştıktan sonra bu kılavuza göz atın.

TechRepublic içermez

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*