Bu uzak işler, ev ofisini dışarıya taşımak isteyenler için idealdir.

WFO varken neden evden çalışasınız? Bir FlexJobs temsilcisi, insanların bir dış mekan ofis alanını seçmelerine yardımcı olacak ipuçları sunar.

uzaktan çalışma.jpg

Resim: GettyImages/Yarım Nokta Resimleri

Geçen yıl boyunca, dünyanın dört bir yanındaki profesyoneller uzaktan çalışmaya geçti. Bazı şirketler çalışanlarını geleneksel ofise geri getirirken, diğerleri uzaktan ve hibrit çalışmaya uzun vadeli taahhütler veriyor. Aynı zamanda birçok tatil köyü iş paketi paketleri sunmak yeni göçebe bir işgücünü çekmek için. Yaz ayları yaklaşırken, harika dış mekanlardan uzaktan çalışmak varken neden evden çalışasınız? FlexJobs, açık havada çalışmak isteyenler için ideal olan uzak konumların bir listesini paylaştı ve bir dizi veri odaklı, kodlama ve geliştirici rolü kesintiye uğradı.

FlexJobs kariyer koçu Toni Frana, "Düzenli egzersiz yapmak ve yeterince uyumanızı sağlamak gibi sağlıklı seçimler yapmak sağlığı ve esenliği iyileştirdiği gibi, açık havada çalışmak da insanların zihinsel sağlığını olumlu yönde artırır" dedi.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Genel olarak, muhasebe, defter tutma ve iletişim pozisyonları FlexJobs listesinin başındaydı, ancak bir dizi veri odaklı ve geliştirici rolü ilk 20'ye girdi. Örneğin, veri analisti pozisyonları FlexJobs'un dış mekan çalışmaları için ideal olan uzak pozisyonlar listesinde altıncı sırada yer aldı, tıbbi kodlayıcı ve yazılım geliştiricisi sırasıyla 14. ve 18. sırada yer aldı. Peki bu belirli işleri özellikle açık havada çalışmakla uyumlu kılan nedir?

Bu tıbbi kodlama ve yazılım geliştirme rolleri, açık havada çalışmakla uyumludur, çünkü bu roller tipik olarak diğer insanlarla "sınırlı" etkileşimler gerektirir, diye açıkladı Frana ve bu, "birçok bağımsız iş oluyor" anlamına geliyor.

"Bunun gibi rollerde, çok fazla telefon veya video konferans olmadığı için iş görevlerini yerine getirmek için süper sessiz bir arka plana sahip olmak o kadar kritik değil. Bu roller genellikle tamamen dijitaldir ve her zaman gerekli değildir. Dışarıda çalışmayı kolaylaştıran kablolu bir bilgisayara sahip olmak," dedi Frana.

Frana, bu toparlanmayı hazırlarken şirketin dikkate aldığı çeşitli faktörleri de detaylandırdı. Bu, pozisyonun kablolu bir bilgisayar gerektirip gerektirmediği veya Wi-Fi veya bir hotspot'un yeterli olup olmayacağı, iş arkadaşlarıyla sınırlı etkileşim ve daha fazlası gibi teknik ve donanımsal hususları içerir, diye açıkladı Frana.

Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, COVID-19 nedeniyle uzaktan çalışma politikalarını benimsedi. Frana'ya geniş ölçekte uzaktan çalışmaya geçişin, tarihsel olarak bu şekilde görülmeyen belirli işleri açık havada çalışmaya uyumlu hale getirip getirmediğini sorduk.

Son 18 ay içinde Frana, FlexJobs verilerine atıfta bulunarak pandeminin başlangıcından bu yana uzak pozisyonlarda önemli bir artışa dikkat çekerken, "açık havada çalışmakla uyumlu işlerin çoğunluğunun büyük ölçüde aynı kaldığını" söyledi.

Bir açık ofis alanı tasarlama

Standart bir uzak ofis alanı tasarlamak, kendine özgü bir takım zorluklarla birlikte gelir ve ofisi harika dış mekanlara genişletmek, başka bir karmaşıklık katmanı ekler. İnsanların "dışarıdan" ofislerini oluşturmalarına yardımcı olmak için Frana akılda tutulması gereken bir dizi ipucu verdi. Yeni başlayanlar için, profesyonellerin potansiyel dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırmak için özel bir alan yaratmasını önerdi.

"Görsel bir ayrım olmadan dış alanınızda işi ve oyunu birbirinden ayırmak zor olabilir. Bölücü ekranlar, kafesler veya bağımsız kafesler, görsel olarak hoş tasarım öğeleri olarak hizmet ederken bir miktar ayırma da sağlayabilir. Büyük bitkiler veya stratejik olarak yerleştirilmiş mobilya parçaları da bunu yapabilir. hile," dedi Frana.

Geleneksel ev çalışma alanına benzer şekilde, çalışanların ofise getirmeleri gereken bazı temel iş istasyonu öğeleri vardır ve Frana, profesyonellerin "mümkün olduğunca ergonomik tasarım içermesi" gerektiğini söyledi.

Frana, "Standart veranda mobilyaları genellikle uzun süre oturmak için tasarlanmamıştır. Sandalyenizin rahat olduğundan ve iç mekan ofis kurulumunuzda olduğu gibi iyi miktarda bel desteğine sahip olduğundan emin olun." Dedi.

"(a) düz bir yüzey olduğu ve dizüstü bilgisayarınız, klavyeniz, fareniz veya gün boyunca kullandığınız diğer masa aksesuarlarınız için yeterli alana sahip olduğu sürece, hemen hemen her masa işinizi görecektir" diye devam etti.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Tahmin edilebileceği gibi, ofisi dışarıya çıkarmak, profesyonellerin bu unsurlara karşı daha savunmasız olacağı anlamına gelir. Frana, UV'ye maruz kalmayı sınırlamak ve dış mekan ekran parlaması nedeniyle göz yorgunluğunu en aza indirmek için şemsiye veya açılır kanopiler kullanmayı önerdi. Ayrıca, dış mekan ofis iklimini kontrol etmeye yardımcı olması için fanlar ve alan ısıtıcıları kullanılmasını tavsiye etti ve iç mekan ofisinin tamamen terk edilmesine karşı uyarıda bulundu.

Frana, "Çoğu iklimde, bazı sert hava koşulları kaçınılmazdır. Dışarıda çalışmak mümkün olmadığında yine de çalışmak için rahat bir yere ihtiyacınız olacak" dedi.

Söylediği gibi, en iyi planlar bile bazen ters gider. Zoom Room'dan başlatılma riskini en aza indirmek için, iş istasyonunu dış mekandaki uzak iş gününde her şeyi yerine getirmeden önce test etmek de önemlidir.

"Yeni #WFO ofisinizde başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi birleştirdikten sonra, sorunları belirlemek veya gerektiğinde ince ayar yapmak için yeni kurulumunuzda biraz zaman harcayın. Düzgün çalıştıklarından emin olmak için günlük iş uygulamalarınızı ve platformlarınızı test edin, "dedi Fran.

Ek olarak, ağ bağlantısını test etmeyi ve alanın rahat olduğundan ve "olası dikkat dağıtıcı unsurlardan" izole edildiğinden emin olmayı önerdi.

"Genel olarak amaç, dış mekanın güzelliğini deneyimlemek ve yeni çalışma alanınızda üretken olmaktır!" dedi Frana.

Dışarıyı içeriye taşımak

Tüm pozisyonlar diğerleri kadar dış mekanlara da yansımaz, ancak harika dış mekanları ev ofisine getirmenin birkaç yolu vardır. Örneğin Frana, bir kişinin en sevdiği dış mekanların fotoğraflarını eklemeyi, taze kesilmiş çiçekler ve bazı ev bitkilerini eklemeyi önerdi.

Frana, "Bitkileri bir ev ofisine dahil etmek sadece ev ofisinize renk ve karakter katmakla kalmaz, aynı zamanda havayı arındırır ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ev ofis için bazı sağlıklı bitkiler arasında İngiliz Sarmaşığı, Bambu ve Örümcek Bitkileri bulunur," dedi.

Ek olarak, dışarıdaki etkinliklerle ekrana ara vermeyi önerdi.

"Biraz temiz hava, yeniden enerji kazanmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir" dedi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*