Bulut platformları ve yapay zeka tedarik zincirini bir maliyet merkezinden rekabetçi bir avantaja çeviriyor

SaaS, tedarik zincirinin daha kolay yönetilmesini ve daha şeffaf olmasını sağlayarak üreticilerin ve kamyon şirketlerinin para tasarrufu yapmalarına ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı oluyor.

Yakın zamana kadar şirket yöneticileri tedarik zincirini yönetmenin maliyetini ve baş ağrısını kaçınılmaz bir iş yapma maliyeti olarak nitelendirdiler. Walmart, bu trendi birkaç yıl önce üreticiler ve nakliye şirketlerine yönelik yeni taleplerle değiştirmeye başladı. Tedarik zincirinin her sektördeki dijital dönüşümü bir maliyet merkezini rekabetçi bir avantaja dönüştürdü.


Koronavirüs kaynaklı bozulmalar
zincirdeki zayıf halkaları vurgulamış ve teknoloji yatırımları için daha da güçlü bir durum ortaya koymuştur.

Üç B2B şirketi bu dönüşüme öncülük etmek için Hizmet olarak Yazılım (SaaS) platformlarını, bulut altyapısını ve yapay zekayı kullanıyor.

GÖRMEK:
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları
(TechRepublicPremium)

Envanter düzeylerini optimize etmek için veri analitiğini kullanma

LeanDNA, üretim tesislerindeki tedarik zincirindeki ilk bağlantılardan birine odaklanmıştır.

LeanDNA, havacılık, savunma, otomotiv, endüstriyel ürünler ve tıbbi cihaz endüstrilerindeki, uçak gövdesi veya havaalanları için metal dedektörleri üreten üreticilerle çalışır.

Şirket, üreticilerin karmaşık tedarik zincirlerini izlemeyi ve yönetmeyi kolaylaştırmak için 2014 yılında faaliyete geçti. Şirketin analiz platformu, müşterilerin üretim hattını sürdürmek ve işletme sermayesine en küçük talebi yapmak için yeterli envanter seviyeleri belirlemelerine yardımcı olur.

LeanDNA'nın kurucusu ve CEO'su Richard Lebovitz, son kitlesel kişiselleştirme trendinin üreticilerin siparişleri toplamak ve göndermek için binlerce tedarikçiye güvendikleri anlamına geldiğini söyledi. Bir müşterinin tek bir ürünü tamamlamak için 60.000 parçaya ihtiyacı vardır. Daha özelleştirilmiş parçalara olan bu ihtiyaç, üreticilerin tedarikçilere çok daha sıkı bir şekilde entegre oldukları anlamına gelir.

“Eğer o kısmı alamazlarsa, son montaj gönderilemez” dedi.

LeanDNA'nın SaaS platformu geçmiş performans ve sipariş verilerini yeni bir müşteriden alır ve yapay zeka modelleri ile önceki talep geçmişini analiz eder. Sistem önceki talep geçmişini anladıktan sonra, algoritmalar gelecekteki talep hakkında tahminlerde bulunur ve yeni sipariş politikaları belirler.

Lebovitz, fabrikaların bir ila üç aylık envantere sahip olabileceğini söyledi.

Yetkili, "Bir aylık arzı olan fabrikalar çok yalın, üç aylık parçaları olan fabrikalar işletme sermayeleri kadar verimli değil" dedi. "Ayrıca, yalnızca genel envanter değil, teslim süresi ve talebe bağlı olarak her parçanın doğru seviyesi."

Lebovitz, iyi analitiğe sahip şirketlerin üretimi koruyacak ve alternatif kaynakları belirleyecek parçaları tespit edebileceğini söyledi.

Platform beş dil sunuyor, böylece Çin'deki bir fabrika Mandarin'deki bilgileri görecek, Amerikalı çalışanlar ise İngilizce görecek.

Satınalma siparişini dijitalleştirmek

Anvyl, tedarik zincirini dijital hale getirmek ve birden fazla veri silolarını tek bir gösterge tablosunda birleştirmek için tüketici ürünleri şirketleriyle birlikte çalışıyor.

CEO ve kurucu Rodney Manzo, Apple'ın global tedarik müdürü ve Harry's tedarik zinciri üst düzey yöneticisi olarak bu iyileştirmelere duyulan ihtiyacı gördü.

"Saçlarımla her şeyi ateşe verdiğim günler oldu çünkü nerede olduğumu göremedim" dedi.

Anvyl'in SaaS platformu, satınalma siparişlerini dijital hale getirir ve SKU ve sipariş yönetimi, parça kütüphaneleri, tedarikçi dizinleri, satınalma siparişi yönetimi ve belge yönetimi dahil olmak üzere farklı sistemlerden verileri tek bir yere koyar. Platform daha önce manuel izleme işlemlerini otomatikleştirir ve bir siparişin nasıl ilerlediğini görmeyi kolaylaştırır.

Bir müşteri bir tedarikçi ile sipariş verdiğinde Anvyl'in kontrol paneli, hammaddeden bitmiş ürüne kadar olan siparişi takip eder.

"Yüzlerce tedarikçiniz varsa, her şeyin bir sorun olduğunu düşünmek yerine sorun olan parçalara odaklanabilirsiniz" dedi.

Bu artan görünürlük, bir üretici talebi karşılayamadığında şirketlerin tedarik zincirlerini yeniden konumlandırabilmeleri anlamına geliyor. Manzo dedi nedeniyle kapatma nedeniyle coronavirüs, daha büyük siparişleri olan büyük şirketlere karşı rekabet eden küçük şirketler için bu normalden daha büyük bir sorun olabilir.

“Üreticiler tekrar çevrimiçi olduklarında, önce en fazla geliri getiren müşterilere odaklanacaklar” dedi. "Bir üretici ile çok fazla harcama yapmıyorsanız, öncelik listesinde düşük olacaksınız."

Manzo, bu iş akışı otomasyonunun bu izleme işini manuel olarak yapan üç ila 10 kişinin yerini alabileceğini tahmin ediyor. Anvil müşterileri arasında Harry's, organifi, Sock Fancy ve S'well bulunmaktadır.

Nakliye endüstrisini daha verimli hale getirmek

FourKites, kamyon endüstrisi için yeni bir düzenlemeden ve tedarik zincirinin nakliye bileşenini daha şeffaf hale getirmek için ürettiği verilerden yararlandı.
2016'da kabul edilen bir yasa nedeniyle, çoğu kamyon şoförünün araçlarında günde sadece belirli bir saat sürdüğünden emin olmak için bir izleme cihazı olması gerekir. Elektronik bir kayıt cihazı, bir sürücünün çalışma dışı ve çalışma süresini otomatik olarak kaydetmek ve saatlerce servis verilerini bir güvenlik görevlisine aktarmak için bir aracın motoruyla senkronize olur.

FourKites CEO'su Matt Elenjickal, müşterilerden ve göndericilerden gerçek zamanlı olarak tek bir yerde veri toplamak için bir donanım agnostik platformu oluşturdu. Bulut tabanlı sistem Microsoft ve Amazon sunucularını kullanır.

Artık nakliyeciler ve müşteriler kamyonların gerçek zamanlı olarak nerede olduklarını bildiklerine göre FourKites, tedarik zincirinin şeffaflığını ve verimliliğini artırmak için bir analiz platformu geliştirdi.
Elenjickal, müşterilerin envanteri daha iyi yönetebildiğini, çünkü bulundukları yere ne zaman geldiğini bildiklerini söyledi. Gerçek zamanlı izleme işlemi kamyon sürücüleri için işlemi daha verimli hale getirir, çünkü bir sevkiyat geldiğinde depolar ve mağazalar hazır olabilir.

Ağın etkinleştirilmesinden sorumlu başkan yardımcısı Glenn Koepke, diğer birçok iş gücünün tedarik zincirine daha fazla görünürlük sağladığını, yani müşterilerin teslimatların zamanında geldiğini görme arzusunun ve nakliyecilerin geç varışlar için para cezalarından kaçınma ihtiyacının olduğunu söyledi.

Koepke, "Walmart ve Target gibi şirketler, kamyondaki malların değerine bağlı olarak% 3 ila% 5 arasında bir yüzde ceza alıyorlar." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu, yılda milyonlarca dolara para cezası ekliyor."

Koepke, açıklayıcıdan – sevkıyatımın nerede olduğu – öngörüye kadar – izleme platformunun evrimleşmeye geçen evrimini açıkladı – ilk önce bu sevkiyatı boşaltın – çünkü para cezası verme riski yüksek.

Platform ayrıca, bir gönderinin teslimat süresini karşılamak için ne zaman ayrılması gerektiğini izleyen depo operasyonları için bir şut saati de içerir.

Koepke ayrıca, tarihsel olarak lojistik operasyonlarının müşteriye bağlı olmadığını ve müşteri memnuniyetini dikkate almadığını söyledi.

"Geçmişte, Walmart geç teslimat nedeniyle bir para cezası gönderecekti, ancak depo neden para cezasını P&L açıklamasında olmadığı için bilmiyordu" dedi. "Şimdi herkes için gerçeğin bir versiyonu var."

Koepke ayrıca FourKites platformunun, göndericilerin daha az personele izleme görevlerini birleştirerek işçilik maliyetlerinden tasarruf etmelerine izin verdiğini söyledi.

Elenjickal, platformun nakliyatçılar arasında yeni işbirliklerine ilham verdiğini ve bunun da tedarik zincirindeki atıkların bir kısmını ortadan kaldırdığını söyledi. Herhangi bir zamanda, yoldaki tüm kamyonların yaklaşık% 40'ı boştur. Şirketin Lane Connect programı, göndericilerin boşa harcanan yolculukları azaltmak için işbirliği yapmasına yardımcı olmak için geçmiş verileri kullanıyor.

Koepke, FourKites'in birkaç kamyon şirketi ile çalışan bir bakkal toptancısıyla bir pilot proje yaptığını söyledi. Bir şirket Ohio'dan Tennessee'ye mal gönderiyordu. Başka bir şirket, malları ters yöne çekiyordu.

"Göndericilerin filo kullanımını iyileştirmek ve boş milleri azaltmak için ortak olmalarına yardımcı olan şerit eşleşmeleri belirledik" dedi.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/88b9c21b-f660-4141-b4b3-597e31cd39cd/resize/770x/15c90225aa68faa8eb610990efa14795/anvyl-jpg hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

Anvyl, şirketlerin siparişten teslimata kadar bir gönderinin durumunu takip edebilmesi için satınalma siparişi sürecini dijitalleştirdi.

"data-credit =" Resim: Anvyl "rel =" noopener noreferrer nofollow ">anvyl-screenshot.jpg "data-original =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/27/88b9c21b-f660-4141-b4b3-597e31cd39cd/resize/770x/15c90225aa68faa8eb610990efa14795/anil -screenshot.jpg

Anvyl, şirketlerin siparişten teslimata kadar bir gönderinin durumunu takip edebilmesi için satınalma siparişi sürecini dijitalleştirdi.

Resim: Anvyl

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*