Bütün gün robotlarla çalışmak ister misiniz? İşte yapmanız gerekenler.

Günümüz robotları, pazar taleplerini karşılamak için mühendislik, veri ve kullanıcı deneyimi becerilerine ihtiyaç duyar.

Bugün robotlar, arabaları monte etmekten çok daha fazlasını yapıyor. Robotlar perakende, güvenlik, konaklama ve lojistik sektörlerinde çalışıyor. Bu robotlar ve robotik hizmetler, dronları, sohbet robotlarını, güvenlik devriyelerini ve teslimat araçlarını içerir – hepsi güvenli ve sorunsuz bir şekilde insanlarla çalışan ve onlarla etkileşim halindedir. Okulları ve havaalanlarını dezenfekte ediyorlar, temel ev işlerini yapıyorlar ve hatta yetişkinleri ve çocukları rahatlatıyorlar.

GÖRMEK: Sektörler arasında daha fazla robot ve robotik sistem kurulumu bekleniyor (TechRepublic Premium)

Bu robotlar, görevlerini yerine getirmek için birçok ayrı platformu birleştiren karmaşık cihazlardır. CES 2021'in yıldızlarından biri olan, odaları temizlemek için UV ışığı kullanan dezenfekte robotlarını ele alalım, örneğin Unipin Ultraviyole Dezenfeksiyon Robotu, 1000 metrekarelik bir alanı% 99,99 dezenfeksiyon oranıyla 100 dakikada dezenfekte edebiliyor. şirket. Robot, video izleme ve yüz tanıma kullanıyor. Kablosuz bağlantıya sahiptir ve LIDAR ile gezinir. Rotaları temizleme, programlanmış bir rotada çalışabilir veya bir gezgin tarafından yönlendirilebilir. Bu ürünleri üretmek için birden fazla disiplinden mühendisler birlikte çalışır.

GÖRMEK: İşe Alma Kiti: Robotik Mühendisi (TechRepublic Premium)

Bu makale hoşunuza gidiyor mu?

Bu makaleyi ve binlerce teknik incelemeyi ve e-kitabı Premium kitaplığımızdan indirin. Uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT profesyonellerine erişimin tümünü reklamsız bir deneyimle yapın.

Premium'a Bugün Katılın

Yelpazenin diğer ucunda ise Vanguard Industries'den MOFLIN gibi robotlar var. Bu tüylü robot, CES 2021'de robotikte En İyi İnovasyon Ödülünü kazandı ve sesler ve kıvılcımlar çıkarıyor. “Evcil hayvan”, insanlarla ve çevresiyle etkileşimlerden öğrenmek için yapay zeka algoritmalarını ve sensörlerini kullanır. İnsanlara eşlik edecek şekilde tasarlanan robotlar, yaratmak ve iyileştirmek için daha geniş bir beceri seti gerektirir.

GÖRMEK: Sektörler arasında daha fazla robot ve robotik sistem kurulumu bekleniyor (TechRepublic Premium)

Bir robotik kariyeri için neye ihtiyacınız var?

Robotik alanında kariyer yapmak veya bir robotik ekibi kiralamak istiyorsanız, günümüzün iş dünyasındaki robotik ortamını ve bu ürünleri oluşturmak için ne gerektiğini tam olarak anlamak önemlidir.

Kalifiye mühendislerin bu makineleri geliştirmesi, test etmesi ve bakımını yapması gerekir. Doğru deneyime ve niteliklere sahip doğru mühendisi bulmak, çaba, kararlılık ve eldeki işin ayrıntılı bir tanımını gerektirir. Bu TechRepublic Premium'dan robotik mühendisleri için işe alma kiti kuruluşunuzun bir sonraki aday araması için bir temel sağlar.

Şirketler, çok çeşitli görevleri yerine getirecek makineler inşa etmek için robotik mühendisliğinin ötesinde verilere ve diğer becerilere sahip çalışanlara ihtiyaç duyar. Örneğin, Toyota Araştırma Enstitüsü, ev işlerini üstlenebilecek robotlar oluşturmak için sanal gerçeklik (VR) ve filo öğrenimini kullanıyor. Araştırmacılar, yerli robotlara bir yüzeyin nasıl temizleneceğini öğretmek için VR kullanıyor. Bir araştırmacı, robota görevi nasıl tamamlayacağını göstermek için görevi sanal gerçeklikte gerçekleştirir. Robotik girişimlerini desteklemek için iş tanımları ve işe alma planları da bu becerilere olan ihtiyacı dikkate almalıdır.

GÖRMEK: İşe Alma Kiti: Robotik Mühendisi (TechRepublic Premium)

İş dünyasında robotik ortamına genel bir bakışa ihtiyacınız varsa, bir göz atın TechRepublic Premium'dan bu rapor. Robotikte işe alma ve yatırımla ilgili beklentileri ölçen bir anketin anlık görüntüsünü sağlar. Eğitim dışında hemen hemen her sektörün robotik sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırmak için önemli planları vardır. İmalat ve lojistik büyük olasılıkla bunu yapacaktır, ancak bu eğilim kamu güvenliği ve perakendede bile kendini göstermektedir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*