Büyük etkinlikleri çevrimiçi hale getiren 6 video konferans platformu

COVID-19 pandemisine yanıt olarak, büyük ölçekli konferanslar iptal edilmektedir. İşte çözümler sunabilen altı akış aracı.

On yılın en iyi 5 kurumsal teknolojisi
Üretim IoT, video konferans ve bulut bilişim, on yılın en büyük ilerlemelerinden sadece birkaçı. Tom Merritt, 2010'ların en iyi beş kurumsal teknolojisini listeliyor.
http://www.techrepublic.com/

COVID-19 korkusu arttıkça ve yüz yüze görüşmeler yapılmadığından, 200'den fazla büyük ölçekli konferans ( trilyon dolarlık küresel endüstri) olmuştur iptal edildi–– Mobil Dünya Konferansı, Adobe Zirvesi, Facebook F8, Google Cloud Next, SXSW, Microsoft'un MVP Zirvesi, IBM Think ve diğerlerinden oluşan bir konferans. Bazı kuruluşlar daha sonraki bir tarihte sadece kapatmaya veya yeniden planlamaya karar verdiler. Ancak diğer şirketler, büyük etkinliklerini canlı akış platformları aracılığıyla dijital olarak sunan farklı bir rota tercih ediyorlar.

Pandemiye yanıt olarak büyük ölçekli video konferansın yükselişi, bu platformların şahsen olaylara giderek daha popüler bir alternatif haline gelmesinin beklendiği bir zamanda geliyor. Örneğin Gartner, 2024 yılına kadar kurumsal toplantıların dörtte biri canlı olarak gerçekleştirilecek–– 2019'da bu şekilde gerçekleşen% 60'ların aksine.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Gartner araştırma başkan yardımcısı Craig Roth'a göre konferanslar COVID-19 sayesinde giderek sanallaşıyor. "COVID-19 hakkında 'çok fazla dikkat' nedeniyle konferansların iptal edilmesi zorlaştı. Duyuruların birçoğu, konferansın hala planlanan gibi sanal bir konferans olarak devam edeceğine söz veriyor." veya daha sonra görüntülenmek üzere bantlar.

Roth, konferanslarını başarılı kılmak için şirketlerin "tipik olanın ötesine geçmesi" gerektiğini vurguladı. "Sadece mevcut süreçlerin dijitalleştirilmesinin asgari fayda sağlaması gibi, sadece mevcut konferans formatını sanallaştırmak, konferans merkezinin fiziksel duvarlarını ve koltuklarını ortadan kaldırarak açılan olasılıklardan faydalanmıyor" dedi. İşletmelerin, katılımcıların bir şeyleri taze tutmak için içerikte söz hakkı elde ettikleri veya VR'yi kullandıkları "sanal bir konferansı" düşünmelerini önerir.

İşte büyük ölçekli bir etkinliği çevrimiçi hale getirmek için şirketinizin kullanabileceği altı platform.

  1. Mavi kot

Bu bulut tabanlı video konferans platformu özellikle yüksek kaliteli akış nedeniyle büyük etkinlikler için favori bir seçim olmuştur. "Şirketim" seviyesi 150'ye kadar katılımcı için kullanılabilir.

Penn dersleri iptal etmeye karar verdiğinde, fakülteye bir e-posta, örneğin seminerlere BlueJeans ve Zoom'u önerdi.

2. Zoom

Yakınlaştırma Toplantıları mobil ve masaüstü için bir HD sesli ve görüntülü konferans platformudur. Zoom'un Kurumsal sürümü, aynı anda 1.000 katılımcıya ve 49 ekrana kadar toplantılara izin verir. Platformdaki toplantılar kaydedilebilir ve daha sonra erişmek için buluta kaydedilebilir. Katılımcılar ekranları paylaşabilir, notlarda ortak çalışabilir ve bilgileri paylaşabilir ve arayabilir. Güvenlik açısından, Zoom hem toplantılar hem de paylaşılan dosyalar için 256 bit TLS şifrelemesi sunar.

3. Cisco WebEx

COVID-19'un patlak vermesiyle, Cisco WebEx'in uzun süredir devam eden konferans hizmeti sınırsız kullanım zaman kısıtlaması olmadan özel, 100 katılımcıya kadar destek ve mevcut VoIP özelliklerinin yanı sıra ücretli arama özelliği. Teklif, halihazırda WebEx müşterisi olmayan işletmelere 90 günlük ücretsiz lisans içindir.

4. MegaMeeting

2004 yılında başlatılan MegaMeeting, Adobe Flash yüklü olduğu sürece Windows, Mac ve Linux için çok taraflı video konferansına izin veren% 100 web tabanlı bir platformdur. Web seminerleri için popüler olan çevrimiçi akış ortamında önemli bir oyuncu. Katılımcılar için bir sınırı olmadığı için büyük ölçekli etkinlikler için mükemmel bir seçenektir.

5. Google Hangouts

Google Hangouts, personel toplantıları için popüler bir araçtır ve çoğu dijital çalışan özelliklerine aşinadır. Ayrıca Google, COVD-19'a tüm ürünlerini sunarak yanıt verdi. G Suite ve Google Apps Eğitim Sürümü müşterilerin gelişmiş Hangouts'una ücretsiz erişim Video konferansı ile tanışın. Bu hizmet 250 katılımcıyı telefonla arayabilir, bir alan adında 100.000'e kadar izleyici için canlı akış yapabilir ve toplantıları kaydetmek ve arşivlemek için Google Drive'ı kullanabilir.

6. Facebook Canlı

Şirketler büyük gruplara demolar ve videolar yayınlamak için Facebook Live'ı kullanabilir. Etkileşimli özellikleri Facebook kullanan takipçilerin sohbete yorum yapmasına ve sohbete katılmasına izin verir. Videolar önceden de programlanabilir ve belirli, özel kitlelere akış sağlamak için strateji oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

virtualmeetingistock-1053578514chainarongprasertthai.jpg "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/02/19/e6d9bb4e-f2e5-4974-9efa-a83fa9d61079/resize/770x/ed919d81d284804b7 -1053578514chainarongprasertthai.jpg

Görüntü: Chainarong Prasertthai, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*