Büyük şirketlerin yaklaşık% 70'i koronavirüs sonrası siber güvenlik harcamalarını artıracak

LearnBonds, evden çalışan daha fazla insanın siber suçluların fırladığını ve şirketleri teknoloji bütçelerini yeniden düşünmeye zorladığını buldu.

Büyük kuruluşların yaklaşık% 70'i, siber güvenlik harcamalarını, koronavirüs salgın LearnBonds raporu bulundu. İle COVID-19 siber suçlular, daha fazla insanı uzaktan çalışmaya ve teknoloji cihazlarına güvenmeye zorladı yararlanmak benzeri görülmemiş bir durum.

Mobil güvenlik sağlayıcısı Lookout Americas başkan yardımcısı Bob Stevens, "Uzak bir işgücüne kitlesel göç, her kuruluş için güvenlik saldırısı yüzeyini değiştirdi" dedi.

Stevens, "Evden çalışanlar, ev ağlarına bağlanan kişisel mobil cihazları kullanıyor. Bu, geleneksel çevre tabanlı güvenlik araçlarının artık güvenlik ekipleri için görünürlük veya kontrol sağlamadığı anlamına geliyor." Dedi.

GÖRMEK: Güvenlik Bilinci ve Eğitim politikası (TechRepublic Premium)

Siber saldırılar yükselişte pandeminin başlangıcından beri. BT ve güvenlik uzmanları en büyük tehditleri e-dolandırıcılık saldırılar (% 55),% 32'si virüs hakkında bilgi sunduğunu iddia eden kötü amaçlı web sitelerinin Check Point raporu.

2017 yılında, dünya çapında özel ve kurumsal çevrimiçi kullanıcılar siber güvenlik çözümlerine 34 milyar dolar harcadı. Koronavirüsten önce, bu miktarın 2020'de 42 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor ve bu da siber güvenlik endişelerinin salgından önce bile arttığını gösteriyor.

Bununla birlikte, salgının siber suçlular için yeni fırsatlar yaratmasıyla birlikte, rapora göre bu sayının kaçınılmaz olarak artması bekleniyor.

Güvenli bir içerik yakalama uygulamaları sağlayıcısı olan Inkscreen'in CEO'su ve kurucusu Josh Bohls, "Şirketler, çalışanları yeni ev çalışma ortamlarıyla ilgili riskler konusunda eğitmek için daha fazla zaman ve enerji harcamak zorundadır." Dedi.

Bohls, "Kurumsal verilere veya ağlara erişen tüm cihazlar tehdit algılama yazılımı ile korunmalı ve şirket ağına erişmek için bir VPN gerektirmelidir." Dedi.

Diğer başlıca BT öncelikleri

Siber güvenlik harcamaları dışında, kuruluşların yarısından fazlası (% 55) otomasyon çözümlerine yapılan yatırımları da artıracaklarını söyledi. Akıllı analitik (% 53), hibrit veya çok sesli (% 49) ve yapay zeka (AI) (% 46) da en önemli öncelikler olarak gösterildi.

Bununla birlikte, harcamalarda bir durgunluğa tanık olmak Nesnelerin İnterneti (IoT), 5G ve uç hesaplamadır. Siber güvenlik harcamalarındaki artış, araştırmaya göre BT bütçesinin diğer alanlarında kesintiye gidilmesi anlamına geliyor.

AI çözümleri düşecek

Yapay zekanın kendisi artarken, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR), blockchain ve edge computing harcamaları azalırken, işletmelerin yalnızca% 32,% 30 ve% 27'si bu alanlardaki harcamaları artırmayı planlıyor, araştırmaya göre sırasıyla 2020 yılında.

AI çözümleri, işteki hem basit hem de karmaşık süreçleri hızlandırmaya yardımcı olur. Örneğin, yazılım robotları ve otomasyon, imalat, perakende, bankacılık ve sigortacılıkta zemin kazanmıştır.

Bununla birlikte, bu çözümlerin bu yıl önemli bir düşüş göstermesi beklenmektedir, büyük şirketlerin% 23'ü siber güvenlik daha fazla odaklandıkça bu teknolojilere yatırım yapmayı planlamaktadır.

Daha fazla bilgi için göz atın İşçileri ofisten uzak iş istasyonlarına geçirirken güvenli siber güvenlik uygulamaları nasıl korunur.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/51a1ea12-acd4-4762-937d-5eb629e2f1de/resize/770x/5e13113309e908c80d82811ff770705f/istock-84j960 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / nicescene "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Soyut Malware Ransomware virüs ikili bit kırmızı zemin üzerine tuş takımı ile şifrelenmiş dosyaları. Vektör çizim Siber Suçlar ve siber güvenlik kavramı.

Fotoğraf: iStockphoto / nicescene

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*