Çalışma, ofis içi çalışmanın %40 arttığını söylüyor

Robin RTO izci, kurucu ortağı "insanların her gün ofiste acele etmediğini" gösteriyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/14/44986377-5c3e-4221-be56-86d400fbb645/resize/770x/aa25346e66688a6436bf713c3128f3b8/robin.jpg" hedef ="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Robin">robin.jpg

Resim: Robin

Masa rezervasyon yazılımı, konferans odası planlama ve veri analizi şirketi Robin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD'nin ofisten çalışan toplam çalışan sayısında Nisan 2021'e kıyasla %40'lık bir artış olduğunu söyledi. Robin'in Ofise Dönüş izleyici serisinin üçüncü yinelemesi, ayda bir kez ofisini ziyaret eden ve hiç geri dönmeyen çalışanların yüzdesini ölçen çalışan sıçraması, yalnızca %2'ye tırmanarak %12'ye yükseldi ve şirket, bunun daha fazla insanın ofise döndüğü ve bunu yapmaya devam ettiği anlamına geldiğini söyledi. Ofiste mutlu saatler için popüler bir gece olan Perşembe, çalışanların %20,9'una göre ABD'de ofis içinde çalışmak için tercih edilen gün.

Şirketin kurucu ortağı ve müşteri deneyiminden sorumlu başkan yardımcısı Zach Dunn bir röportajda raporun "bildiğimiz bir trendi doğruladığını, insanların her gün ofiste acele etmediklerini" söyledi. İşverenler için, "Eğer hedefiniz buysa, hayal kırıklığına uğrayacaksınız" diye ekledi.

GÖRMEK: İş yerinde sağlık: Ekibinizin ruh sağlığını nasıl desteklersiniz (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyet)

İzleyici, "normalin nasıl göründüğünü anlamaya yardımcı olmak için bir kıyaslama noktası olarak faydalıdır" dedi ve yeniden açılmanın ve çalışanların ofis içi deneyime olan güveninin gelişimini ve RTO'nun "garip bir deney olmadığını" gösteriyor.

Robin, veri ekibinin her ay yaklaşık 10.000 ofisten (Kuzey Amerika'dan %60) oluşan küresel bir müşteri tabanından milyonlarca masa, konferans odası ve ofis varlık rezervasyonunu analiz ettiğini söyledi. Robin, ABD şirketlerinin ortalama ofis kapasitesinin Mayıs ayında bir önceki aya göre %7'lik bir artışla %17'ye yükseldiğini tespit etti.

RTO takipçisi, Mart 2021'den bu yana ofise dönen çalışanların yüzdesindeki artışta, kamu hizmetlerinin konaklama ve toptan satış şirketlerini tahttan indirdiğini tespit etti. Sektör, Mayıs ayında ofisten çalışan insan sayısını beş katına çıkardı.

Ayrıca, küresel RTO sıralamaları esasen sabit kaldı, ancak tepede bir miktar karışıklık vardı.

En Yüksek Rezervasyon Sayısına Sahip Ülkeler (*parantez içinde önceki ayın sıralamaları):

  1. Hindistan (2)
  2. Malta (3)
  3. İngiltere (1)
  4. Lüksemburg (4)

Ek Ülke Sıralaması:

  • Çin (6; geçen ay 7 idi)
  • Meksika (9; geçen ay 10 yaşındaydı)
  • ABD (17; geçen ay 15 yaşındaydı)
  • Fransa (19; geçen ay 14 yaşındaydı)

Robin, veri ekibinin Avustralya ve Yeni Zelanda'nın RTO rakamlarının ABD'den altı ila sekiz hafta ileride olduğunu keşfettiğini söyledi.

Avustralya ve Yeni Zelanda işletmeleri, çalışma haftası boyunca ofis kapasitesinin ortalaması %35'ten yaklaşık %53'e yükseldi. Çalışanların ofise hangi günler girecekleri konusundaki tercihleri ​​ABD ile aynıdır: Perşembe, Çarşamba ve Salı listelerde üst sıralarda yer almaktadır.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*