CES 2021: İşletme kullanıcıları için ideal olan 5 Chromebook

Kurumsal olarak uyarlanmış modellerden LTE'ye bağlı her yerde çalışabilen cihazlara kadar bu Chromebook'lar, bu yılki CES'ten en çok iş odaklı olanlardan bazıları.

Resim: Acer

CES 2021 Devam eden COVID-19 salgını sayesinde bu yıl biraz farklı bir şekil alıyor olabilir, ancak bu, dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarının en yeni ürünlerini sergilemesini engellemiyor. Al Chromebook'lar, örneğin: Pek çok yeni model, CES bu yıl. Tıpkı 2020'de olduğu gibi, CES'te sergilenen 2021 Chromebook serisi, bu uygun fiyatlı, temel kullanımlı cihazları iş için her zamankinden daha işlevsel hale getiriyor.

CES 2021'den çıkan bu beş yeni Chromebook'un, her biri yazıdan grafik tasarıma kadar farklı bir iş türüne uygun kendine özgü özellikleri var.

Samsung Galaxy Chromebook 2: Güçlü, ancak yine de uygun fiyatlı

Samsung Galaxy Chromebook 2

Resim: Samsung

Samsung'un Chromebook'unun ilk nesli 999 $ 'dan pahalıydı, bu da onu uygun fiyatlı bir Chromebook arayanlar için pratik olmayan bir fiyata sahip bir cihaz haline getiriyor. Bu yılki modelBununla birlikte, iyi karşılanan ancak pahalı 2020 modelinden tasarım ipuçları alıyor ve en son sürümü sadece 550 $ 'dan başlıyor.

Samsung Galaxy Chromebook 2 bir tablet veya dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilir ve herhangi bir USI sertifikalı ekran kalemi desteğine sahiptir, böylece kullanıcılar tercih ettikleri cihaz değilse (ekran kalemi dahil değildir) bir Samsung S Pen'e bağlanmayacaktır. Aynı zamanda Samsung'un televizyonlarında kullandığı 13,3 inç QLED ekrana sahip, bu nedenle ekran net görünmelidir.

Samsung bir çıkış tarihi belirlemedi ancak bunun hem kırmızı hem de gri renklerde 2021'in 1. çeyreğinde satışa sunulacağını söyledi.

Acer Chromebook Spin 514: İşletmeler için tasarlandı

Resim: Acer

Acer'ın en yeni Chromebook'u önyükleme süresini azaltacağını, pil ömrünü uzatacağını ve bazı yeni oyun yetenekleri ekleyerek makineyi daha duyarlı hale getireceğini söylediği AMD işlemcileri ve grafikleriyle ilk kez.

Uzaktaki çalışanlar için kurumsal olarak konuşlandırılabilir bir makine arayanlar için Spin 514 idealdir. Aşağıdakileri içeren ayrı bir kurumsal modelde mevcuttur: el değmeden kayıt, bu, uzaktaki çalışanlara yeni bir makinenin gönderilmesini ve makine internete bağlanır bağlanmaz onu işletme yönetimine kaydettirilmesini otomatik hale getirir. 2021'in bir başka uzaktan çalışma yılı olması muhtemelken Spin 514 şirketler için bir nimet olabilir.

GÖRMEK: BT donanım tedarik politikası (TechRepublic Premium)

Spin 514 ve Spin 514 Enterprise, sırasıyla Şubat ve Mart aylarında satışa sunulacak. 514 480 dolardan başlayacak ancak Enterprise sürümü 750 dolardan biraz daha maliyetli olacak.

ASUS Chromebook CX9: Gizlilik ön planda ve merkezdedir

Resim: ASUS

Dayak atabilen ve aynı zamanda potansiyel olarak güvenli olmayan ağlarda güvende kalmak için gereken güvenlik özelliklerini sağlayan bir Chromebook arıyorsanız, ASUS'un bu en yeni ürünü tam aradığınız yerdedir.

ASUS'un yeni Chromebook CX9'u, MIL-STD 810H dayanıklılık ölçütlerini karşılaması, sadece 2,2 lb ağırlığı, Titan C güvenliği, parmak izi sensörü ve web kamerası kalkanı olması açısından hareket halindeki profesyoneller düşünülerek tasarlandı.

Bu mobilite ve gizlilik özelliklerinin yanı sıra, CX9 ayrıca 11. nesil Intel Core i7 ile satışa sunulacak ve Wi-Fi 6 yetenekli. ASUS herhangi bir fiyat bilgisi veya belirli bir çıkış tarihi sağlamadı, sadece CX9'un 2021 yılının 2. çeyreğinden itibaren satışa sunulacağını söyledi.

Dell Chromebook 3100: LTE ile her yerde çalışın

Resim: Dell

ChromeOS'nin çevrimdışı olarak geçmişte olduğundan daha kullanılabilir hale geldiğini inkar etmek mümkün değil, ancak yine de Wi-Fi'den yoksun bırakıldığında yapabilecekleri konusunda ciddi şekilde sınırlı olan bulut tabanlı bir işletim sistemidir.

LTE WWAN yetenekleri ve ABD'deki AT&T, Sprint ve Verizon'dan operatör desteği ve diğer ülkelerde bulunan kilitsiz taşıyıcıdan bağımsız sürümü ile Dell Chromebook 3100'e girin.

GÖRMEK: Gartner'ın 2021 için en iyi teknoloji tahminleri (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

3100 ayrıca kauçuk kenarlara, sıvı dökülmesine karşı dayanıklı bir klavyeye sahiptir, çeliğe 30 inçlik düşmeleri kaldırabilir, 14 saatlik pil ömrüne ve iki USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Yoldayken veya Wi-Fi bağlantınızın kesilmesi konusunda endişeli misiniz? 3100, sizin için bir işletme Chromebook'u olabilir. Dell, ilkbaharda 3100'ün fiyatını ve kullanılabilirliğini duyurmayı planlıyor.

ASUS Chromebook Flip CX5 / C536: Tek bir pakette çalışın ve oynayın

ASUS Chromebook Flip CX5 / C536

Resim: ASUS

Chromebook Flip CX5 / C536'da bulunan ASUS gibi eğlence dostu özelliklere sahip olması koşuluyla, bir çalışma bilgisayarının çalışma saatleri sona erdiğinde kaldırılması gerekmez.

İşteyken, 11 saatlik pil ömrü, kullanıcıların bir prizden uzakta olabileceği ve gücün bitmesi konusunda endişelenmemesi anlamına gelecek ve şaşırtıcı derecede yüksek 15 GB RAM ve 512 GB SSD, diğer Chromebook'lardaki donanımı gölgede bırakacak.

İş günü sona erdiğinde, 2'si 1 arada Flip CX5 / C536, AAA oyunları oynamak için bile tercih ettiğiniz makine olarak kalabilir: Hem Google Stadia hem de NVIDIA GeForce NOW oyun akışı hizmetleri için onaylanmıştır.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*