CFO düşman değildir: Harcamaları düşük tutmak bir şirketin başarısının önemli bir parçasıdır

Uzman, teknolojiye harcanan paradan nihai olarak CFO'nun sorumlu olduğunu, bu nedenle CIO'ların ve CTO'ların CFO'yu işin bir müttefiki ve ayrılmaz bir parçası olarak görmeleri gerektiğini söylüyor.

TechRepublic'ten Karen Roby, bir uygulama yönetimi yazılımı şirketi olan Zylo'nun CTO'su Tim Horoho ile kuruluşlardaki CIO'lar, CTO'lar ve CFO'lar arasındaki ilişki hakkında konuştu. Aşağıdaki, konuşmalarının düzenlenmiş bir dökümüdür.

Karen Roby: Bu, yeterince bahsetmediğimizi düşündüğüm bir ortaklık ama şimdi çok daha önemli hale geliyor, özellikle bu pandemiden sonra ve BT harcamaları değiştikçe, bazı durumlarda çatıyı aştı. Bu ortaklığın önemi hakkında biraz konuşun, biz de oradan gidelim.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Tim Horoho: Bir kuruluştaki çok önemli iki kişi olan CIO ve CFO, bütçenin önemli bir bölümünü, yani BT harcamasını gözden kaçırıyor. BT harcamaları pandemi ve 2020 boyunca gerçekten fırladı. Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlar harcama. Yani, şirket içi harcamadan SaaS harcamasına geçiş. Ve yalnızca BT'yi işletmeye sunmaktan ve işletmenin başarılı olduğundan emin olmaktan değil, aynı zamanda çalışan deneyiminden de sorumlu olan CIO arasındaki bu ortaklık. Çalışanlarınızın yenilik yapmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip olduğundan emin olmak ve bu dolar ve sentlerden nihai olarak sorumlu olan CFO arasında bir uyum olması, bu iki lidere bu dolarların nereye gittiğini optimize etme ve işe yeniden yatırım yapma fırsatı verir. Dolayısıyla ortaklık çok kritik.

Karen Roby: Evet, kesinlikle şimdi olduğundan daha önemli olmamıştı Tim. Birkaç hafta önce diğerlerinin nasıl olduğu hakkında bir röportaj yaptım. insanlar daha önce sahip olduklarından daha fazla BT doları harcıyor. Diyelim ki pazarlamadan sorumlu adam artık bulutu daha çok kullanıyor, kararlar alıyor. Ve sonra, birdenbire ve bu yine, örneğin, bulut harcamalarında, bunun kontrolden çıktığını fark ediyorlar çünkü BT için tek bir kişinin yapmasına karşı daha fazla dolar harcıyorlar. Yani, şimdiye kadar olduğundan çok daha fazla hareketli parça var gibi görünüyor.

Tim Horoho: Kesinlikle. Zylo'da birçok müşterimizle konuştuğumuzda, işlerinde 200, 300 SaaS uygulaması olduğunu düşünüyorlar. Küçük ve orta ölçekli işletmelerden işletmeye kadar bir işletmede ortalama 650 SaaS uygulaması görüyoruz. Yani, sahip olduğunuzu düşündüğünüz şey ile gerçekte sahip olduğunuz şey oldukça farklı. Ve işin tüm bölümlerinden geliyor. Satışı düşünüyorsanız, pazarlamayı düşünüyorsanız, mühendislik ve BT'yi düşünürsünüz, herkesin yenilik yapmak ve işlerinde yapmaları gereken şeyleri yapmak için güvendiği araçlar vardır. Ve bu, SaaS harcamasını gerçekten artırıyor. Bu yüzden bu görünürlüğe sahip olmak çok önemlidir. Ve ayrıca bahsettiğimiz hizalama.

GÖRMEK: Uzman: Biden'ın siber güvenlikle ilgili yürütme emri, kuruluşları korumaya yönelik iyi bir başlangıç (Teknik Cumhuriyeti)

Karen Roby: Ve bu gördüğün ya da görebileceğin bir şey, Tim, biraz tepki alacak mı? Demek istediğim, bunun açık olması gereken bir ortaklık olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa "Pekala, bir saniye bekleyin. Burada benim mülküme basıyorsunuz" gibi bir şey mi olacak?

Tim Horoho: Bence iki lider, CIO ve CFO arasındaki uyum kesinlikle biraz geri dönüş yaratabilir. Bununla birlikte, her iki liderin de müşteriyi ve çalışanları mutlu etme konusunda kazanılmış çıkarları vardır. Dolayısıyla, bunlardan biri, harcamaların nereye gittiğine dair görünürlük, iş içindeki önceliklere uyum, iki lider arasındaki bu kadar sürtüşmeyi gerçekten azaltacaktır.

Karen Roby: Ve Tim'e, çalışan deneyimini biraz genişletin. Ve özellikle teknolojide pek çok kişi bundan bahsediyor. iyi yetenek, zor bulunur. Sık sık yer atlarlar, bu yüzden bu yetenekleri korurlar. Bu nedenle, bu ortaklığın önemi ve bunun çalışan deneyimini nasıl etkilediği hakkında biraz konuşun.

Tim Horoho: Bir çalışanın bir organizasyona katılmasını düşündüğünüzde, çalışan için hangi araçların mevcut olduğunu anlamak, doğru araçların neler olduğunu anlamak? SaaS'ın patlamasını ve her gün oluşturulan tüm yeni araçları düşünüyorsanız, kullanmamız gereken doğru proje yönetimi aracı nedir? Pazarlamacıların kullanması için en iyisi nedir? Ve bu çalışan deneyimi bir CIO'dan geliyor. Ayrıca, yalnızca sektörlerinde yaygın olan ve kuruluş içindeki bu rol için en iyi araçları sağladıklarından emin olmak. Ve böylece, orada yazılım harcayan çalışanlar yenilik yapıyor, işlerini halletmek için en son ve en iyi teknolojiyi arıyorlar. Ve bunu anlamak ve bunu mümkün kılmak, ancak bunu anlamak ve kontrol etmek de önemli bir parçadır, ancak çalışanlarınızın işlerini yapmak için mevcut en iyi araçlara sahip olmasını sağlamak istiyorsunuz.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Karen Roby: Bir CTO olarak size de sormama izin verin ve büyük olasılıkla diğer CIO, CTO'lar veya sizinle aynı alandaki diğer kişilerle konuşuyorsunuz, bugün karşı karşıya olduklarını düşündüğünüz en büyük zorluklardan bazıları nelerdir? Yani, birçoğunun "Yoruldum. Yani, şirketimi uzaktan kumandaya götürmek her şeyi bizden aldı ve çok gerildik" dediklerini duyuyoruz. Bu rolde karşılaştığınız daha büyük zorluklardan bazıları nelerdir?

Tim Horoho: Bence çoğu şirket gibi, teknoloji lideri olmak işinde gerçekten lider olmak, sadece çalışanları bağlı tutmak, çalışanları mutlu etmek, müşteriye odaklanmak ve herkesin aynı yönde ilerlemesini sağlamak, sizin yaptığınızdan çok farklı değil. ofistesiniz, ancak uzakta olduğunuzda dikkatinizin dağılması vb. için çok daha fazla fırsat var.

Ama iyi haber şu ki işler iyiye gidiyor, işler daha iyiye gidiyor. Moral değişiyor. Ve konuştuğumuz müşteriler, konuştuğum diğer liderler moral değişimini görüyorlardı ve çalışanlar ofise geri dönüp tekrar birlikte çalışmak için ilgi ve heyecan duyuyorlar. Ama açıkçası, geçen yılın başından beri burada uzun bir mesafe oldu.

Karen Roby: Bu, en hafif tabirle, yılın yetersiz ifadesidir. Peki, Tim, bu konuyu kapatalım, önümüzdeki, diyelim ki 18 ay, iki yıl sonrasını nasıl görüyorsunuz. Demek istediğim, işler hızla değişiyor ama geçen yıl nasıl geçti, bu çoğu şirkette liderliğin görünüşünü nasıl değiştirecek? Yaşadıklarımız ve BT'nin kuruluşlar için ne kadar önemli olduğunu düşünüyor musunuz?

GÖRMEK: Nitelikli işgücü sıkıntısı, daha büyük teknoloji şirketlerinin büyüme oranlarını yavaşlatabilir (Teknik Cumhuriyeti)

Tim Horoho: Salgını ve evden çalışan herkesi gördüğümüzde, evde SaaS'a geçişi gördük. SaaS'ta Şubat'tan %26'lık bir artış gördük, sanırım geçen yılın Nisan'ıydı, bu çok büyük bir büyüme. Ve yaptığı şey, CIO'ların uzaktan çalışma ortamının gerçekte ne olduğunu anlamasını gerektiriyordu. Uzaktan çalışma bir şeydi. Şimdi, her yerde. Ve işletmeler yeniden açıldığında ve çalışanlara evden çalışma, ofise gelme seçenekleri sunulduğunda, bir organizasyon içinde liderler olarak sahip olduğumuz iş dengesinin bir parçası olacak.

Ve işin nasıl yönetileceği, herkesi mutlu ve herkesi üretken tutma konusunda gerçek bir anlayışa sahip olmak. Bu, ilerledikçe CIO için gerçekten zor olacak. Ve son olarak, CFO, iş için doğru alanlara yatırım yaptığımızdan emin olmak için. Yani, ilginç bir iki yıl olacak, geçmişten öğrendiğimiz ve bu yıldan öğrendiğimiz ve ayrıca iş sonuçlarına odaklandığımız için, bu yüzden hepimiz buradayız.

Ayrıca bkz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/5944aa00-fd2c-4e48-a59d-d6fc915fca08/resize/770x/f4f175aff66d160b8503bd1333dde535/angry-cfo.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Stokkete/Shutterstock">kızgın-cfo.jpg" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/01/5944aa00-fd2c-4e48-a59d-d6fc915fca08/resize/770x/f4f175aff66d160b8503bd1333dde535 /kızgın-cfo.jpg

Resim: Stokkete/Shutterstock

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*