Cisco'nun yeni ağ teknolojisi, işletmeleri hibrit buluta yaklaştırmaya yardımcı oluyor

Cisco'nun sanal Future Cloud etkinliğinde şirketler, kuruluş için bir dizi yenilikçi hibrit bulut teklifini kontrol edebilir.

Bulut depolama

Resim: iStock/Rawpixel

İşletmeler, faaliyetlerinin bir parçası olarak operasyonlarını buluta taşımaya devam ettikçe, dijital dönüşüm stratejileri, bu geçişi sorunsuz hale getirmek için güvenilir araçlara sahip olmak daha da kritik hale geliyor. Yakın tarihli bir rapor, bunun ne kadar olduğunu vurgulayarak Bulut hizmetlerine 18 milyar dolar harcandı 2021 yılının ilk çeyreğinde ABD'deki kuruluşlar tarafından. Çarşamba günü, Cisco'nun sanal Future Cloud etkinliğinde ağ devi, süreci kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir dizi yeni çözümü açıkladı.

Milyarlarca yatırım yapan Cisco, hibrit bulut, müşterilere daha hızlı hız, şeffaflık ve kontrol sağlamayı amaçlayan tam yığın gözlemlenebilirlik ve buluttan bağımsız otomasyon aracılığıyla hibrit bulutu iyileştirebilecek bir dizi yeni ürün ve hizmete sahiptir. Bu ürün ve hizmetler için beş temel odak alanı şunlardır: süreklilik, içgörüler, güvenlik, bağlantı ve operasyonlar.

GÖRMEK: Hile sayfası: On yılın en önemli bulut gelişmeleri (ücretsiz PDF) (Teknoloji Cumhuriyeti)

Haber bültenine göre, işletmeler için büyük tekliflerden birkaçı:

Operasyonlar:

  • Cisco UCS X Serisi: Cisco'nun Birleşik Bilgi İşlem Sisteminin (UCS) bir parçası olarak X-Serisi, 50.000'den fazla lokasyondaki veri merkezlerinde uygulanmaktadır. "Cisco Intersight ile tamamen entegre olan UCS X-Serisi, buluttan ve bulutlar arasında hibrit işlemler için tasarlanmış türünün ilk örneği bir sistemdir. En iyi raf ve blade sistemlerini harmanlayan ve devrim niteliğindeki UCS X-Fabric teknolojisine sahip olan, bugün iş yükü çok yönlülüğü için tasarlandı ve işlemciler, hızlandırıcılar ve bilgi işlem ara bağlantılarında gelecek on yıldaki endüstri yeniliği için geleceğe hazır olarak geliyor" açıklamasında bulundu.

  • Intersight Bulut Orkestratörü: Bu, "karmaşık iş akışlarını basitleştiren düşük kodlu, otomasyon çerçevesi" sunarak müşterilerin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

  • ThousandEyes internet ve bulut zekasının SD-WAN için Cisco Catalyst 8000 Edge Serisi ve Cisco Nexus 9000 ile entegrasyonu: Bu araç, müşterilerin performans ve ağ sağlığı hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur.

  • Nexus Kontrol Paneli Orkestratörü: Cisco, bunun "birden çok (platform) ortak politikaları yapılandırmak ve yönetmek için tek bir cam bölme olarak hareket edebileceğini" söylüyor.

  • Intersight Bulut Orkestratörü: "IT Ops'un altyapıyı ve iş yüklerini kolayca düzenleyebilmesi ve hizmetlerin sunumunu hızlandırabilmesi için karmaşık iş akışları oluşturmak ve otomatikleştirmek için düşük kodlu, kullanımı kolay bir çerçeve sağlar."

Ek olarak Cisco, müşteri deneyimini geliştirmek için aşağıdakiler gibi araçlar sunmaktadır:

  • Bulut için CX İş Açısından Kritik Hizmetler: Bu, iş kullanıcılarına "dijital dönüşümlerin nasıl tasarlanacağı, dağıtılacağı, güvence altına alınacağı ve optimize edileceği" konusunda uzman rehberlik sağlar.

  • CX Intersight Workload Optimizer Hizmetleri: Bu, "buluttaki uygulamaların kaynak tüketimini artırmak" için bir araçtır.

  • ThousandEyes ve SD-WAN için CX Gelişmiş Hizmetleri: Bu hizmetler, tasarım ve entegrasyon rehberliği yoluyla deneyimi iyileştirmeyi amaçlar.

  • Özel Hızlı Başlangıç ​​Çözümleri: "Uçtan uca otomasyon ve kod olarak altyapı (IaaC) için hizmetler" sunar.

Basın bülteninde Cisco Kurumsal Ağ ve Bulut Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Todd Nightingale, "Bugün, basit, sezgisel bir kullanıcı deneyimi, dijital bir dünyada başarıya ulaşmanın yoludur" dedi.

Nightingale, "Şirket içinde, birden çok bulutta ve uçta yaşayan yeni uygulama türlerini güvenli bir şekilde sunmak için dijital işletim modellerini geliştirmek için müşterilerimizin bulut akıllı olmalarına yardımcı olmaya odaklandık" diye devam etti. "Altyapı ekiplerinden uygulama geliştiricilerine kadar yalnızca Cisco, nerede olurlarsa olsunlar uygulamaları ve iş yüklerini düzenlemek ve yönetmek için ihtiyaç duydukları gözlemlenebilirlik ve içgörü düzeyini sağlayabilir."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*