COBOL programcılarının koronavirüs pandemisiyle mücadele etme talepleri var

Bazı devletler, kritik işsizlik talep sistemleri de dahil olmak üzere, ana bilgisayar sistemlerinde onlarca yıllık programlama dilini çalıştırmaya devam ediyor.

Geliştirici içeriğini okumalı

Aranıyor: COBOL programcıları. Bunları ventilatörler, yüz maskeleri ve sağlık çalışanları ile birlikte yüksek öncelikler listesinde görmeyi beklemezsiniz, ancak COBOL programcıları, bazı eyaletlerde koronavirüs.

Kaliforniya, New York ve Pennsylvania da dahil olmak üzere ABD'deki eyaletlerin yarısından fazlası hala onlarca yıllık ana bilgisayar sistemlerine güveniyor Reuters'e göre COBOL tabanlı.

New Jersey Hükümeti Phil Murphy, 60 yıllık COBOL (ortak iş odaklı dil) programlama dilinde kod yazmayı bilen gönüllüler için bir çağrı yayınladı, çünkü devlet sistemlerinin çoğu hala eski ana çerçevelerde çalışıyor CNN.

GÖRMEK:
Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Kansas'ta, Devlet Laura Kelly devletin Çalışma Bakanlığı modernizasyon sürecinde olduğunu söyledi COBOL ama sonra virüs karıştı. “Yani gerçekten eski şeyler üzerinde çalışıyorlar,” dedi CNN.

Connecticut ayrıca, "COBOL ana bilgisayarından ve diğer dört ayrı sistemden oluşan 40 yıllık sistemi" ile büyük miktarda işsizlik talebini işleme koymakta zorlandığını da itiraf etti. Devlet Maine, Rhode Island, Mississippi ve Oklahoma ile yeni bir fayda sistemi geliştirmek için çalışıyor. Ancak sistem gelecek yıldan önce bitmeyecek.

CNN, Murphy, "Kelimenin tam anlamıyla, 40 yaş üstü sistemlerimiz var," dedi. "Çok sayıda postmortem olacak ve listemizden biri 'tam anlamıyla COBOL programcılarına ihtiyaç duyduğumuz buraya nasıl geldik?" Olacak. Http://www.techrepublic.com/ "COBOL 1959'da geliştirildi, Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi'ne göre.

Bir siber güvenlik uzmanı Joseph Steinberg, "60'ların, 70'lerin döneminde ve hatta 80'lere kadar iş sistemlerinin çok önemli bir yüzdesini oluşturmak için kullanılan bir programlama dilidir."

Ancak zamanla kodlayıcılar yaşlanan dilden uzaklaştı.

Steinberg, "COBOL programcılarının genel nüfusu genellikle bir kodlayıcının ortalama yaşından çok daha fazladır." Dedi. "Pek çok Amerikan üniversitesi, 1980'lerden beri bilgisayar bilimleri programlarında COBOL öğretmedi."

COBOL alaka düzeyi devam ediyor

Ancak, giderek azalan sayıda COBOL programcısına rağmen, Reuters'in 2017 raporu günümüzde halen 220 milyar satır COBOL bulunduğunu tespit etti. Bankacılık sistemlerinin yüzde kırk üçü COBOL üzerine kuruludur ve ATM swipe'larının yüzde 95'i COBOL koduna dayanmaktadır.

COBOL ayrıca Gaziler İşleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik İdaresi gibi federal ajanslarda da Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi.

bir 2018 raporu Sosyal Güvenlik İdaresi genel müfettişi tarafından idarenin "60 milyon satırdan fazla COBOL" dan "milyonlarca diğer eski programlama dili satırı" ile devam ettiğini tespit etti. Genel müfettiş idareyi sistemlerini modernize etmeye çağırdı.

2008'de Kaliforniya Hükümeti Arnold Schwarzenegger 200.000 devlet çalışanına asgari ücret kontrolü yapmak istediancak o sırada eyalet kontrolörü, asgari ücret kontrollerini yapmak için California'nın COBOL tabanlı bordro sistemini yeniden programlamanın en az altı ay gerektiğini söyledi.

Yasama Analisti Ofisi ile devlet idaresi müdürü Michael Cohen, “Devletin onlarca yıl önce büyük bir yatırım yaptığı ve son birkaç yıldır kanalla sürdürdüğü bir dizi bilgisayar sistemine bir örnek oldu. kaset."

Bugün, 44.000'den fazla KOVİD-19 New Jersey'de valinin endişelenmesi gereken son şey bilgisayar sistemleri, Steinberg CNN'e verdiği demeçte.

Diyerek şöyle devam etti: "Valiler bir pandemi sırasında bilgisayar sistemleri hakkında düşünmek zorunda olmamalı" dedi. "

İhtiyaca cevap vermek

IBM, yetenekli COBOL kodlayıcılara yönelik çağrıları, Linux Vakfı'nın Açık Ana Bilgisayar Projesi acil ihtiyacı karşılamak için üç yeni girişim oluşturmak:

  1. Tüm COBOL Programcıları Forumu'na çağrı. Gönüllü olmak isteyen veya işe alınabilen geliştiricilerin ve programcıların profillerini ve kimlik bilgilerini gönderebilecekleri yeni bir forum. Bu, iş arayanlara, emekli vasıflı gazilere, COBOL kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilere veya gönüllü olmak isteyen profesyonellere açıktır.
  2. COBOL Teknik Forumu. Ücretsiz danışmanlık ve uzmanlık sunan deneyimli COBOL programcıları tarafından aktif olarak izlenmek için yeni bir kaynak. Bu araç, tüm programcı düzeylerinin sorunları yönetmesine, yeni teknikler öğrenmesine ve programcılar bu kritik kodu değiştirirken gereken çözümleri hızlandırmaya olanak tanır.
  3. Açık Kaynak COBOL Eğitimi. COBOL'a yeni başlayanlara öğretmek ve deneyimli profesyonelleri yenilemek için tasarlanmış yepyeni bir açık kaynak kursu. IBM, herkese ücretsiz olarak sunulan bu derinlemesine kursu geliştirmek için müşterilerle ve üniversitelerle ortaklık kurdu.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/10/d64c285e-624c-4cd0-86db-5643dd2ce5bb/resize/770x/f2d7e016add09fba296d15a1d7c69478/istock2-5.j5" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: luplupme, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Eski bilgisayar vektör çizim

Görüntü: luplupme, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*