CompTIA yeni Cloud+ sertifikasını yayınladı

Yeni, güncellenmiş sınav, mevcut bulut teknolojilerini ve bunların nasıl devreye alınıp kullanıldıklarını kapsar.

Bulut bilgi işlem konsepti

Resim: 3düşler/Shutterstock

Teknoloji endüstrisi ticaret, eğitim ve sertifika derneği Bilgi İşlem Teknolojisi Endüstrisi Derneği (CompTIA) Çarşamba günü, yeni bir CompTIA Cloud+ sertifika sınavının yanı sıra yeni testle ilişkili bir öğrenme ürünleri paketinin dünya çapında kullanılabilirliğini duyurdu. Kendi hızınızda öğrenme modülleri, canlı çevrimiçi eğitim, özel eğitim ve laboratuvarları içerir.

CompTIA, bilgi teknolojisi uzmanları için bir sertifika sağlayıcısıdır. ona göre İnternet sitesiDernek bugüne kadar siber güvenlik, ağ oluşturma, bulut bilişim ve teknik destek gibi alanlarda 2,5 milyondan fazla sertifika verdi.

CompTIA sertifikasyon ürün müdürü Randall Edwards bir basın açıklamasında, "Bir çoklu bulut ortamında çalışmak, kritik görev uygulamaları ve veri depolamayı devreye almak, optimize etmek ve korumak için yeni zorluklar ve fırsatlar doğuruyor" dedi. "CompTIA Cloud+, bu değerli varlıkları güvence altına almak için gereken teknik becerileri doğrular. Platform veya satıcıdan bağımsız olarak bulut tabanlı altyapı hizmetlerini daha geniş BT sistemleri operasyonları bağlamında inceleyen tek performans tabanlı BT sertifikasıdır."

GÖRMEK: Araştırma: Video konferans araçları ve bulut tabanlı çözümler dijital çalışma alanlarına hükmediyor; VPN ve VDI, KOBİ'ler arasında daha az popüler (TechRepublic Premium)

ABD Savunma Bakanlığı, bilgi güvencesi ve siber güvenlik personeli ve yüklenicilerinin alması gereken sertifikaları tanımlayan 8140/8570.01-M Yönergesi için Cloud+'yı onayladı. CompTIA Cloud+ ayrıca ANSI tarafından ISO 17024 Standardına uygunluğu göstermek üzere akredite edilmiştir.

Göre sertifikanın web sayfası, ayrıca IAM Düzey I, CSSP Analisti ve CSSP Altyapı Desteği rollerinde sertifika alması gereken kişiler için bir altyapı seçeneği sunar. Yeni CompTIA Cloud+ CV0-003 şimdi mevcuttur.

CompTIA'nın kurumsal iletişim kıdemli direktörü Steven Ostrowski, "Sertifikalarımız, teknolojideki değişiklikleri hesaba katan büyük güncellemeler için tipik olarak üç yıllık bir döngüde" dedi. "Bu hafta tanıttığımız yeni Cloud+ sınavının nedeni bu."

Yeni CompTIA Cloud+ sınavı şunlara odaklanır:

  • Satıcıdan bağımsız bulut güvenliği
  • Olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği için uygulama yüksek kullanılabilirliği
  • Uygulamalı bulut yönetimi yerine otomasyon ve sanallaştırma
  • Bulut mimarisi ve tasarımı

CompTIA, yeni sınavın iletişim, savunma, mühendislik ve teknoloji dahil olmak üzere geniş bir sektör yelpazesini temsil eden bulut uzmanlarının rehberliği ve girdileriyle geliştirildiğini söyledi.

  • CompTIA, aşağıdakiler dahil olmak üzere sınava hazırlanmak için çeşitli yollar sunar:
  • CompTIA CertMaster Learn, özelleştirilebilir öğrenme planları ve senaryo tabanlı performans tabanlı sorular içeren bir e-Öğrenim modülü
  • Geri bildirim, ipuçları ve puanlı değerlendirme ile gerçek bulut ortamlarında uygulamalı deneyim sağlayan CompTIA CertMaster Labs
  • CompTIA CertMaster Practice, çevrimiçi bilgi değerlendirmesi, sınav uygulaması ve hazırlık yardımcı aracı
  • Basılı veya elektronik formatta mevcut olan CompTIA Cloud+ çalışma kılavuzu

Ostrowski, yeni sınav olan Cloud+ CV0-003'ün eski sürüm olan CVO-002 ile yaklaşık altı ay boyunca örtüşeceğini, böylece 002 sınavına hazırlanan öğrencilerin yeniden başlamak zorunda kalmayacağını söyledi.

CompTIA, adayların sistem yönetimi veya ağ oluşturmayı içeren en az beş yıllık BT deneyimine sahip olması gerektiğini söyledi. Ayrıca CompTIA Network+ veya CompTIA Server+ sertifikalarına sahip olmalı veya eşdeğer bilgiye sahip olmalıdırlar. Hiper yönetici teknolojilerini ve bulut hizmeti modellerini anlamanız da önerilir.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*