Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları

Koronavirüs nedeniyle, şirketinizin uzaktan çalışma, seyahat, iş sürekliliği ve olağanüstü durum kurtarma için politikalar oluşturması, gözden geçirmesi veya uygulaması gerekebilir. Bu yararlı kaynakları indirin.

Koronavirüs (COVID-19) salgını tüm dünyadaki işletmelerin afete hazırlık planlarını yeniden incelemelerine neden oluyor. Şirketlerin iş sürekliliği kesintileri, iptal edilen iş seyahati planları, olası veri kaybı, planlanmamış kesinti süresi ve uzaktan çalışan daha fazla iştirakle ilgili riskleri planlaması ve hazırlaması gerekir.

Bu TechRepublic Premium indirmeleri, kuruluşların acil durumlarda işletmelerin üretken olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için strateji ve en iyi uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olabilir.

COVID-19, ABD dahil olmak üzere birçok ülkeye yayıldı, bazı işletmelerin ve okulların kapanmasına, tedarik zincirlerinin bozulmasına ve bazı çalışanların evlerinden çalışmaya zorlanmasına neden oldu. Bu e-kitap, hangi teknoloji konferanslarının iptal edildiği, ilgili siber güvenlik saldırıları, uzaktan çalışma ipuçları, COVID-19'un nasıl yayılacağını izleme ve tahmin etme ve teknoloji endüstrisi üzerindeki etkisi dahil olmak üzere en son bilgilerin bir derlemesidir.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Modern iş gücü – ve bunları kullanan şirketler – geleneksel ofis üzerinde uzaktan çalışma kavramını giderek daha fazla benimsedi. Stres azaltma, artan üretkenlik, daha geniş bir yetenek havuzu ve daha iyi çalışan elde tutma oranları gibi faydalar iyi belgelenmiştir. Yine de, uzak çalışma programını etkili ve yönetilebilir tutmak için temel kurallar koymak önemlidir. Politika Paketi: Uzaktan çalışanlar için sizi ve uzak çalışanlarınızı başarılı bir uzaktan çalışma düzenlemesine yönlendirmenize yardımcı olacak İlkeler, Uzaktan Çalışma Politikası, Şirkete ait Ekipman Politikasının Evde Kullanımı ve Uzaktan Erişim Politikasından oluşur.

TechRepublic Premium'da görüntüle

BT uzmanı uzak bir konumu nasıl arar? TechRepublic Premium'un bu rehberleri yardım etmek için burada. Buna ek olarak, bu indirme CXO'lara en iyi uygulamaları sağlar, uzaktan çalışmanın üretkenliği nasıl artırabileceğini açıklar, 100K $ veya daha fazla maaşla 26 uzak işi listeler, her iyi uzaktan çalışma politikasında bulunan 10 kuralın ayrıntılarını verir, Uzaktan Çalışma Politikası içerir ve Daha.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Uzak konumlardan daha fazla kullanıcı çalıştıkça, ağlara, sistemlere ve verilere güvenli erişim ihtiyacı artmaya devam etmektedir. Uzaktan çalışırken dahili kaynaklara erişmek için bir sanal özel ağ (VPN) kullanmak, ağ güvenliğini korumak ve şirket kaynaklarını güvenli ve eşit bir şekilde kullanmak ve korumak için sorumluluklarla birlikte gelir. Bu VPN Kullanım Politikası, BT'nin şirketin VPN'sinin düzgün bir şekilde konuşlandırılmasını sağlamaya yardımcı olacak yönergeler sağlar ve şirket tarafından verilen ve kişisel cihazlara bağlı uzak son kullanıcılar için kabul edilebilir kullanım politikalarını ana hatlarıyla belirtir.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Doğal ve insan kaynaklı felaketler, herhangi bir şirketin faaliyetlerini ve geleceğini tehlikeye atabilir ve muhtemelen zarar verebilir, bu nedenle krizde devam eden iş süreçlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için acil durum hazırlık planı geliştirmek kritik öneme sahiptir. Bu Olağanüstü Durum Kurtarma ve İş Sürekliliği planı, kuruluşların risk azaltma için sağlam olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği süreçlerini uygulamak için izleyebilecekleri bir yol haritası sağlar.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Bilgisayar sistemleri çalışmadığında, iş durma noktasına gelir – ve bu da kurumsal paraya mal olur. İş planlanmamış tam bir kesinti süresi yaşamamış olsa bile, her olayın maliyetini tahmin etmek için verimlilik kaybedilebilir. Sistem Kesinti Gider Gider Hesaplayıcısı'nın yardımıyla, her kesinti olayının maliyetini tahmin edebilirsiniz. Bu araçta, belirli anahtar sistemler ve ağlar başarısız olduğunda iş kategorisine göre kaybedilecek üretkenlik miktarını sağlamanızı isteyen Varsayımlar sekmesi ve kesinti süresinin maliyetinin hızlı anlık görüntülerini oluşturan Temel Hesaplamalar sekmesi bulunur.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Risk yönetimi, siber güvenlik saldırıları ve tehlikeye atılan veya kaybolan veriler şeklinde kuruluşa yönelik tehditlerin ele alınması ve ele alınmasını içerir. Şirket operasyonlarının, verimliliğinin ve itibarının olumsuz bir etkiye sahip olmamasını sağlamak için uygun risk yönetimi kılavuzlarının oluşturulması süreci kritik öneme sahiptir. Bu Risk Yönetimi Politikası, uygun risk yönetimi stratejisi ve uygulamalarının oluşturulması ve sürdürülmesi için yönergeler sağlar ve kuruluşunuzun gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.

TechRepublic Premium'da görüntüle

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*