Coronavirüs ile ilgili dijital dolandırıcılık: Amerikalıların% 22'si

Sosyal mesafe tüketici alışveriş alışkanlıklarını etkiledi ve bir TransUnion araştırması Amerikalıların% 22'si COVID-19 ile ilgili dijital dolandırıcılık tarafından hedef alındıklarını söyledi. Raporda ayrıca Dünya Sağlık Örgütü'nün açıkladığı hafta içinde küresel e-ticaret işlemlerinde% 23'lük bir artış yeni koronavirüs salgını 11 Mart 2020'de, 2020 yılındaki ortalama haftalık hacime kıyasla bir pandemi.

Tüketiciler, çevrimiçi perakendecilere koronavirüs salgınıve işletmelerin sahtekârlıkla mücadele etmek için silahlandırılması gerekirken, şirketin web ve mobil platformlarının hatasız olduğundan emin olun.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Bir basın bülteninde TransUnion iş planlama ve geliştirme başkan yardımcısı Greg Pierson, "Sosyal distancing'in küresel olarak tüketici alışveriş davranışlarını değiştirdiği ve öngörülebilir gelecek için bunu yapmaya devam edeceği açık." Dedi. "Şüphesiz dolandırıcıların iyi tüketicilerin trendlerini takip etmeye ve planlarını buna göre ayarlamaya devam etmeleri bekleniyor."

Dijital sahtekarlık artışının kanıtı

TransUnion'a göre, COVID-19 ile ilgili dijital sahtekarlıkla hedeflenen Amerikalıların% 22'si 18 yaşında ve daha büyüktü.

Sahtekarlar, perakendecilerin tüketicilerle dijital bağlantılarından yararlanmaya odaklanmıştır, özellikle de bu tüketiciler tuğla ve harç mağazalarına patronluk yapmıyorlar, ancak neredeyse sadece çevrimiçi alışveriş yapıyorlar. Geçtiğimiz yıl, TransUnion bunun mobil cihazlardan kaynaklanan potansiyel sahtekarlıkta% 118 büyüme sağladığını bildirdi.

Şirketin 2020 raporunda Global E-ticaret raporu, TransUnion küresel sahtekarlık ve kimlik çözümleri bölümünden, hesap devralmada şok edici% 347'lik bir artış ve 2018'den 2019'a kadar çevrimiçi perakende müşterilere yönelik nakliye sahtekarlığında% 391'lik bir artış bildirdi.

TransUnion dolandırıcılık ve kimlik çözümleri için müşteri başarısının üst düzey yöneticisi Melissa Gaddis, bir basın açıklamasında, "Raporlanan birçok veri ihlaliyle, sadece hesabınızın ele geçirilip geçirilmeyeceği değil, ne zaman olduğu hakkında," dedi. "Bir sahtekâr bir hesaba girdiğinde, çalınan kredi kartı numaraları ve ödül puanları, hileli satın alımlar ve gönderileri diğer adreslere yönlendiren akla gelebilecek her şeye erişebilirler."

Hileli yöntemler

Bir hesabı devralmak için tipik yöntemler şunları içerir:

Nakliye sahtekarlığı ve yukarıda belirtilen% 391'lik bir artış, bir bilgisayar korsanı bir müşteri hesabını ele geçirdiğinde, ancak tespit edilmesini önlemek için kurbanın gönderim adresini koruduğunda gerçekleşir. Paket gönderildikten sonra, taşıyıcı tesiste müdahale eder ve gönderim adresini değiştirir.

E-ticaret dolandırıcılığı ve işlem eğilimleri

  • 2018'den 2019'a kadar promosyon istismarında% 42 azalma. Bilgisayar korsanları, aynı promosyonu tekrar tekrar kullanmak için sadakat puanlarını tüketir veya birden fazla sahte hesap oluşturur (bu, web sitesi ve uygulama şartları için büyük bir hayırdır). TransUnion, bu düşüşü hesap devralma gibi daha kazançlı planlara dönüşen dolandırıcılara bağladı.

  • Tüm e-ticaret işlemlerinin% 78'i 2019'da mobil cihazlardan geldi. Bu 2018'e göre% 33'lük bir artış. E-ticaret şirketleri daha az göz atma ve daha fazla satın alma istiyor.

  • 2019'da mobil cihazlardan riskli işlemlerde% 118 artış. Mobil cihazlarda daha fazla e-ticaret işlemi olduğundan, bilgisayar korsanları tespit edilmekten kaçınmak için tüketici davranışlarını çoğaltmak ister.

E-ticaret gelişecek

"Her ne kadar tuğla ve harç ölümü iyi belgelenmiş olsa da, çevrimiçi perakende satışların tüm küresel perakende satışların sadece% 14'ünü oluşturduğunu iddia eden bir raporla e-ticaret büyümesi için hala çok yer var," dedi Gaddis. "Büyümeye çok fazla yer kaldığında, perakendecilerin tüketiciler için sürtünmeye uygun bir deneyim ve sahtekârlara karşı dayanıklı bir bariyer sağlamak için ortaya çıkan işlem ve perakende trendlerinin önünde durmaları önemlidir."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/24/792e1a74-e430-4ba3-bc47-712a324787db/resize/770x/da2f5d5618ddf45f7d7c5dadd070edaf/virus-ud.fra" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Online ödeme ile öfkeli kredi kartı ile karışık

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*