COVID-19 aksaklıklarını en aza indirmek için en iyi beklenmedik durum planı nasıl oluşturulur

Coronavirus, ana iş etkinliklerinin ve konferansların iptal edilmesine veya ertelenmesine neden oluyor ve bu da ev sahibi üzerinde ciddi etkileri olabilir. Takımınızı nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Yeni koronavirüs, dünya çapında birçok kuruluşu büyük etkinlikleri ve konferansları iptal etmeye veya ertelemeye zorladı. Bu değişiklikler, özellikle bütçeleme ve pazarlama planları söz konusu olduğunda, işletmeleri önemli ölçüde etkiler. Ancak, beklenmedik durum planları, bu aksaklıkların etkisini azaltmaya yardımcı olabilir. Gartner araştırması Salı günü yayınlandı.

Gartner'ın kıdemli araştırma direktörü Christy Uher Ferguson, "Mevcut olayı ve seyahat ortamını çevreleyen belirsizlik nedeniyle, öngörülebilir gelecek için beklenmedik durum planları gerekli," dedi.

Ferguson, “Bu planlara sahip kuruluşların, marka bilinirliği, talep yaratma ve ürün lansman çabalarında, stratejik olaylar iptal edilmesine veya ertelenmesine rağmen aksama olasılığı daha düşük” dedi.

GÖRMEK: Zoom nasıl kullanılır: 14 ipucu ve püf noktası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

CDC halka tavsiye 10 veya daha fazla kişilik gruplar için etkinlikleri iptal et, COVID-19'un yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için. Bu nedenle, büyük isim etkinlikleri Mobile World Congress Barcelona, ​​E3, Facebook F8 ve SXSW dahil olmak üzere iptal edildi; Dell World, Microsoft Build ve Apple WWDC yalnızca çevrimiçi kullanıma taşındı; ve Gartner Veri ve Analitik Zirvesi, Enterprise Connect ve Kaspersky'nin Güvenlik Analisti Zirvesi ertelendi.

O'Reilly Media karar verdi yalnızca gelecekteki tüm yüz yüze konferansları iptal etmekle kalmayıp, işinin tüm Etkinlikler bölümünü kapat, COVID-19'un gözyaşını ne zaman sona erdireceği konusunda kamuoyunun belirsiz olduğu göz önüne alındığında.

Açıkçası, koronavirüsün neden olduğu aksaklıkların iş üzerinde önemli etkileri vardır. Gartner 2019 Ürün Pazarlama Deneyleri Anketi teknoloji ve hizmet sağlayıcıların pazarlama bütçelerinin ortalama% 11'ini üçüncü taraf ticaret fuarlarına harcadıklarını; barındırılan etkinlikler, teknoloji ve hizmet sağlayıcıların pazarlama bütçelerinin ortalama% 6'sını oluşturur. Bu, bu şovların iptal edilmesinin önemli bir şey olduğu anlamına gelir.

Barındırma organizasyonları, özellikle mevcut koronavirüs krizinde, pazarlama stratejilerini değiştirmek veya bir etkinlik iptali veya erteleme nedeniyle bütçesini ayarlamak için hazır olmalıdır, Gartner'a göre.

Beklenmedik durum planı oluşturma

Bir acil durum planı oluşturmak, işletmelerin bu kesintilerin patlamasını yumuşatmanın en iyi yollarından biridir.

Sağlam bir beklenmedik durum planının anahtarı iletişimdir. Gartner'a göre, katılımcılara ve katılımcılara erken ulaşmak özellikle seyahat kısıtlamaları ve katılım olasılığı açısından önemlidir.

Mevcut tescil ettirenlerle iletişim kurmak da önemlidir. Toplantı sahipleri kayıtlar konusunda esneklik sunmalı ve özellikle sanal bir etkinlik seçeneğine izin verebilecek uygun bir teknoloji yığını oluşturmak için BT ile çalışmalıdır.

Telekonferansı etkin bir şekilde yürütmek için TechRepublic'den Matt Heusser hedefleri belirlemek ve etkinliği düzenlemek için verileri kullanmak. Buna ek olarak, çevrimiçi etkinlik deneyimi yüz yüze bir konferans kadar etkileşimli olmadığından, katılımcılara oturumlar sırasında yapacakları bir şey vermek onların katılımını korumaya yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi için göz atın Verimli ve profesyonel bir uzaktan pazarlama nasıl planlanır? TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/20/93d19cc6-d66a-4d49-9e13-891832de4ac6/resize/770x/5e418abf92adb27cc025830e5f5e1139/istock-11442869 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Afrika adam notlar çalışma çevrimiçi webinar izlerken kulaklık takıyor

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*