COVID-19 bildiğimiz gibi BT'yi sonsuza dek değiştirebilir – daha iyisi için

Son birkaç hafta, teknolojiyi dağıtma ve yönetme şeklimizde çarpıcı bir değişiklik gösteren uzun bir kaynama eğilimini hızlandırabilir.

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/01/b025ef4d-363b-42f7-a59a-eb3a956c3553/resize/770x/6683af90c79bc9cbd8e0035485e19eb0/istock-12. hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: robertprzybysz, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">ev ofisi. Dizüstü bilgisayarda çalışan bir iş kadını. Messenger üzerinden çevrimiçi konuşma.

Görüntü: robertprzybysz, Getty Images / iStockphoto

İlk gerçek teknoloji işlerimden biri üniversitedeyken kurumsal yardım masasında ay ışığı almaktı. Gece vardiyasında bir düzine başka insanla birlikte küçük bir kabin dikdörtgeni içinde, büyük mini bilgisayarların ve heybetli sakinleştirici sesleriyle sessizce oturup (ve bazen doze) "cam ev" veri merkezinin bir bölümünde oturdum. donanım, aksi takdirde standart bir ofis katının merkezinde cam duvarlı bir odada.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Bazen, saatler geçtikten sonra çalışan başka bir ruhtan gelen bir çağrı, santrale çarpar ve veri merkezinin bir yerindeki monolitik kutulardan biri, telefonlarımızdan hangisinin çalacağını belirlemek için gizemli bir algoritma uygular. Sorunu çözebileceğimiz zamanın yaklaşık% 50'si, müşterimizi telefon üzerinden birkaç adımda yürüterek, genellikle bir çekiçle bir şey sarmanın eşdeğer rezil yardım masasıyla bir Ctrl-Alt-Delete yeniden başlatmayı içerir. Zamanın diğer% 50'si, veri merkezinin soğuk ve aşırı aydınlatılmış sınırlarından kaçmak için bir bahanenin yüzdesiyle, kişinin masasına bir "alan gezisi" alıp onlara yardım etmeye çalışacağız. Yeteneklerimiz göreve gelmezse, her zaman daha büyük gündüz vardiyası, daha yetenekli bir "ikinci kademe" yardım masası millet kadrosu ve daha sonra son destek hattı vardı: Uygulama desteği. Sanırım muhtemelen her biri masasında birkaç dakika içinde dostça bir yüze sahip olabilecek birkaç bin işçiyi desteklemeye adanmış 50-100 kişi vardı.

Açıkçası, bu teknik destek sağlamak için pahalı bir yoldu ve çoğu organizasyonda, küçük ordu muhtemelen şu anda bir deniz çağrı merkezi ve en büyük sitelerde birkaç kişi. Yeni teknoloji sağlama büyük ritüeli bile basitleştirildi. Çoğu kuruluşta, cep telefonları doğrudan sağlayıcıdan, kullanıcının bir uygulama yüklediği, oturum açma bilgilerini girdiği ve saniyeler içinde kendilerine gönderilen güvenlik ve şirket uygulaması ayarlarını aldığı son kullanıcıya iletilir. Son kullanıcı cihazlarımız, web teknolojileri kullanılarak sunulan şirket uygulamalarına giderek daha fazla portal haline geldi ve şirket tarafından verilen bir masaüstü, kişisel telefon veya tablet kullanıyor olsak da aynı araç ve güvenlikle çalışabiliriz.

COVID-19 kendinden destekli yangına yakıt ekler

Kendi kendine desteğe geçiş, tarafından yapılan uzaktan çalışmaya büyük geçişle katlanarak hızlandı.
COVID-19
. Komşularla (6 metrelik bir mesafede, elbette) uzaktan çalışmaya geçişleri hakkında sohbet ederken, biri artık kullanmadıklarını gösteren bir e-posta aldığından bahsetti.
şirket VPN'si
, sınırlı sayıda bağlantı aşıldığından ve kurumsal uygulamaların çoğu yine de açık web için tasarlandı. Bir diğeri, çalışanlarının kırık ekipmanların yerini almasına veya Amazon'dan teknoloji almasına izin verdiğinden bahsetti.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100 ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Konuştuğum birçok insan, ev ağlarının işyeri ağlarından daha hızlı ve daha güvenilir olduğunu ve tek zorluklarının, muhtemelen hacimdeki planlanmamış ani artışlardan kaynaklanan uygulama kesintileriyle bahsettiğini söyledi. Basın, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalmak için ciddi iş uygulamalarını "seçen" insanların hikayelerinde bile çalkalanıyor ve kurumsal uygulamaları asla kişisel kullanım için kullanmayı düşünmeme rağmen, teorik olarak Zoom yarım iyi bir kokteyl saatine izin veriyor "arkadaşlarıyla ve ailesiyle birlikte onların varoşlarında ve eksik sosyal bağlantılarda.

Uzak çalışanlardan oluşan büyük bir havuzu olmayan şirketler, çalışanlarından yaratıcı olmalarını istedi ve bir miktar gume ve bir web tarayıcısından biraz daha fazlası ile, çoğu zaman bu duruma yükseldi ve bağlantıda kalmalarını sağlayan düşük maliyetli araçlar buldu ve üretken. Uzun zamandır kısıtlı olan birden fazla kişiyle sohbet ettim
Paylaşım Noktası
ve heyecanla çalışmanın heyecanını paylaşan işbirliği e-postası
Gevşek
veya
Takımlar
ve böyle bir aletin var olması ne vahiy oldu.

Bu yeni normal

Birçoğumuz ofislere, toplantılara ve insan etkileşimlerine dönmeyi dört gözle beklerken, çalışanlara 2003'ten itibaren son iki ayı zincirsiz olarak geçirdikleri zaman şirket uygulamalarına dönmeleri gerektiğini söylemek imkansız olmasa bile zor olacak onlarca yıllık BT politikalarının kısıtlamaları, özellikle de verimlilikleri artarsa.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Yüzlerce kedinin atasöz çantasına nasıl geri konulacağını planlamak yerine, şimdi bu yeni trendlerden nasıl yararlanacağını planlamaya başlayın. Akıllı ve yetenekli personeli, "resmi olarak" destekleyeceğiniz iki tür klavye ve fareyi seçmeye mi adamak istiyorsunuz, yoksa insanlar Amazon'dan istediklerini alıp kendileri destekliyorsa dünya sona erecek mi? Hakkında yüzlerce makale var
Shadow IT kötülükleri
ancak, gölgelere bir el feneri getirmenin ve en iyi bulut araçlarını BT ortamınıza entegre etmenin zamanı geldi, bu da anaakım araçların çoğu için basit bir görev.

Muhtemelen yıllarca çevrimiçi toplantıların erdemlerini övmek için geçirdiniz; şimdi bunun mümkün olduğuna dair haftalarca kanıtınız var. Uygun olduğunda bu ivmeyi nasıl koruyacağınızı düşünün. Bu aylar süren uzaktan çalışma, insanların teknolojiyi kullanma biçimini sonsuza dek değiştirdi. İster beğenin ister beğenmeyin, BT departmanınız gelgitte yakalanacak ve yeteneklerinizi yeni zirvelere taşımak için kullanabilir veya bitene kadar yüzebilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*