COVID-19: Daha fazla insan evden çalışırken güvenlik riskleri artıyor

Bir güvenlik uzmanı, koronavirüs pandemisi sırasında bu evden çalışma ortamında çalışanları nasıl güvende tutacakları hakkında ipuçları sunar.

TechRepublic'den Karen Roby, güvenlik uzmanı Richard Bird ile, coronavirüs. Aşağıda, konuşmalarının düzenlenmiş bir metni bulunmaktadır.

Karen Roby: Evden çalışan bir çok insanla güvenlik akılda tutulmalıdır. Richard, bu yeni çalışma biçimimizle ilgili endişeleriniz neler?

Richard Bird: Sanırım muhtemelen üç özel bölümde endişe var. İlk bölüm, şirketler ve bunların uzak işgücü modeline gerçekten uyum sağlama yetenekleri ile ilgili bir kaygıdır. Tüm dünyadaki şirketlerde konuştuğum birçok insan, iş süreklilik planlarını, tesislerin içinde kalan iskelet ekiplerinin olduğu vardiyalı işler yapabileceğimiz varsayımına dayanarak inşa etti. ve şimdi bunların birçoğunun bu tesislerden% 100 tahliyeye ve% 100 evden çalışmasına geçtiği çok açık. Şirketler, işgücü için kendi acil durum planlarına yansıtılmayan bir gerçekle kesinlikle mücadele ediyorlar.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

İşgücü için ikinci endişe, kişisel bir ortamda davranışların şirket ortamınızda olduğunuzdan daha az risk farkında olduğunu bildiğimizdir, değil mi? Mesajlaşma ve iletişimin, hatta tabelaların ve tüm bu tür şeylerin en azından çalışanlara güvende kalmasını hatırlatmaya çalıştığı yerler. Evde olduğunuzda daha rahat olursunuz, çok daha rahat bir kişisel ortamdasınız ve bu, korumanızı hayal kırıklığına uğratmakla ilgilidir.

Gerçekten rahatsız edici olan, girişimlerden çıkan haberler dışında çok dikkat çekmeyen üçüncü parça, kötü adamların kötü zamanlarda gelişmesidir. Devam eden tüm şeylerle, birlikte olmak hakkında duyduğumuz şeylerle büyük kimlik bilgileri doldurma girişimleri, büyük Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanını yıkma girişimleri bir DDoS (Dağıtık Hizmet Reddi saldırısı) ve sonra tüm kimlik avı dolandırıcılıkları, tümü COVID-19ile ilgili uygulama aldatmacaları devam ediyor, kötü adamlar andan büyük harf alıyorlar ve bunun gerçekten sinir bozucu kısmı birçok durumda son beş veya altı yıl boyunca hack ve istismarlardan toplanan bilgileri kullanıyor.

Şu anda evden çalışan bu bireyler ve hem kendi varlıkları hem de çalışanları için aynı düzeyde güvenlik ve emniyet sağlamak için mücadele eden şirketler hakkında mevcut olan muazzam miktarda kişisel bilgi fırtınası içindeyiz ve Zor bir zaman.

Karen Roby: Müşterilerinize ne söylüyorsunuz? Şirketlerini, çalışanlarını güvende tutmak için şu anda ne yapmaları gerekiyor?

Richard Bird: Gerçekten, odağımızın büyük bir kısmı kendi müşterilerimize ve müşterilerimizin taleplerine yöneldi, burada çalışanların bu devasa planlarının planlarına dahil edilmemiş birçok şirkette uzaktan çalışmaya büyük hareketleri, hareket edemeyecekleri gerçeği büyük masaüstü ekipmanlarını değiştirmek için yeterince hızlı ve böylece insanların kendi kişisel cihazlarına sanal varlıklara hızlı bir şekilde dağıtım ihtiyacını ortaya çıkarıyor ve birçok şirket bunu ele almak için gereken ölçek ve hız türünü planlamamıştı. ve iş olarak çalışmaya devam edin.

GÖRMEK: Koronavirüs nedeniyle dizüstü bilgisayarlarda mağazalarda ve çevrimiçi olarak bulmak zorlaşıyor (TechRepublic)

Müşterilerimizin çoğu bize kendi acil durum planlarını genişleterek geliyor. Müşterilere ve pazara geri dönüyoruz, insanlar uzaklaştıkça, güvenliğin bu uzak yerlere genişletilmesi ihtiyacının, yani gerçekten ulusal güvenlik, iş dünyası için kesinlikle kritik ve hayati olduğunu kabul ediyoruz. ekonominin geri kalanını devam ettirmek için belirli bir hızda çalıştırmak.

Hem yeni hem de eski müşterilerle, çok faktörlü kimlik doğrulama gibi özelliklerin yeteneklerini genişletmek veya web uygulamaları veya sanal masaüstleri için güvenli bir erişim noktası sağlayabilmek için yeteneklerini genişletmek için çok çalışıyoruz. Yani, iki bölümden oluşuyor.

Birincisi, iş nüfusunun, boşlukları derhal çözmeye çalışan yardım isteyen bir bölümü olduğu ve birlikte çalıştığımız ve iş gücünü uzaktan güvence altına alma yolunda olan bir dizi şirket var, ancak hızla bu yetenekleri genişletmek.

Karen Roby: Müşterilerinizle veya genel olarak iş liderleriyle konuştuğunuzda, bunun işe yaramayacağından korktuklarını ve endişelendiklerini mi hissediyorsunuz, yoksa onları sakinleştirip söyleyebileceğiniz gibi mi hissediyorsunuz? , "İyi olacağız; güvenliğiniz halledilecek, ama siz sadece bunları yapmanız gerekiyor" mu? Nasıl hissediyorlar?

Richard Bird: Bu konudaki bakış açım, kendi deneyimim, kurumsal ortamda 20 yıl ve büyük şirketlerde BT yönetici yönetimi ile bilgilendirildi. Son birkaç on yılda birçok olay yaşadım, ister internet baloncuk patlaması ister operasyonel yönetim açısından 9/11 olsun ya da böyle şeyler, Enron'un son günlerinde yerde bir danışmandım. Tüm bu olaylar, bugün yaşadıklarımızla aynı olmasa da, panik yapmadan bir krizle nasıl başa çıkılacağı konusunda kesinlikle çok sayıda üst düzey lidere bilgi verdiler, ancak gerçekten ilginç bulduğum şey büyük günümüz ortamındaki zamanın diğer dönemlerine göre farkı dijital yeteneklerin genişlemesi olmuştur.

Dünyanın dört bir yanındaki iş liderleriyle konuştuğumdan, gerçekten etkilendiğim şey aslında panik eksikliğidir ve sadece a. Değil, aynı zamanda iş operasyonlarını sürdürmeye ve iş faaliyetlerini sürdürmeye devam etme ihtiyacına yönelik çabalarıdır. "Bu bakış açısından, bu bakış açısından, ama bu olayın üzerinde bir son kullanma tarihi olduğunun farkına varmak suretiyle.
Herkes, kolektif ve küresel olarak bunu kontrol altına alacağımız bir nokta olduğunu bilerek ufka bakıyor ve bence herhangi bir endişeyi veya paniği temkinlediğini düşündüğüm birçok şirket için büyük bir endişe var, kimse personelin azaltılması ve ortadan kaldırılması ve operasyonların, bu şey tersine döndüğünde ve hızlı bir şekilde döneceği, müşterilerinin taleplerini ve ihtiyaçlarını aşırı yükselen bir şekilde karşılayamadıkları noktaya indirmeye göre aşırı tepki gösterdikleri durum her şeyin tekrar çevrimiçi olduğu ekonomik ortam.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünyanın her yerinde kurumsal yönetici yönetiminde ne kadar az panik gördüğümden gerçekten çok etkilendim ve bence bu, bugün elimizde bulunan tüm dijital araçlarla genişletilebilecek kapasitemizin sembolik olduğunu düşünüyorum. .

Ayrıca bakınız

20200323-richardbird-karen.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/91036cb1-8c77-48d3-a90d-13dc80892c8f/resize/770x/be3174fede1efbb72142b145d14 /20200323-richardbird-karen.jpg

Resim: Mackenzie Burke

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*