COVID-19 işletmeyi nasıl bozuyor ve bu konuda ne yapabilirsiniz?

İptal edilen teknoloji konferanslarından ve engellenen tedarik zincirlerinden, uzaktan çalışma ve siber güvenlik tehditlerine kadar, COVID-19'un işletme üzerindeki etkisi sadece artacaktır.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/04/9e27bb52-2b9b-4b28-97ac-1ab4b6ff6a7a/resize/770x/0344ee15424aa96d19d23aac0f0d8647/istock-1205835 target" " = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Iinscription COVID-19 kırmızı top mavi zemin üzerine

Resim: Getty Images / iStockphoto

Koronavirüs (COVID-19), yol boyunca Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülkeyi enfekte ederek ve işletmeye büyük zarar veren küresel yoluna devam ediyor.

Bulaşıcı hastalık ilk olarak 31 Aralık 2019'da Dünya Sağlık Örgütü'ne bildirildi. Ocak ayına kadar, koronavirüs olarak bilinen virüs ailesine – SARS ve Orta Doğu solunum sendromundan sorumlu aynı virüs ailesi ile bağlantılıydı. soğuk algınlığı vakaları.

GÖRMEK: Coronavirüs ve işletme üzerindeki etkisi (TechRepublic Premium)

Sonuç olarak, özel bir DSÖ komitesi uluslararası endişe duyulan bir halk sağlığı acil durumu ilan etti ve tüm dünyada kişisel ve iş yaşamları üzerinde ciddi bir etkisi oldu.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Dünyanın dört bir yanındaki birçok kuruluş, hastalığın yayılmasını hafifletmek için önemli konferansları iptal etmek, çalışanların seyahat yasaklarını uygulamak ve çalışanları evden çalışmaya teşvik etmek gibi önemli önlemler aldığından, C-suite her zaman iyi bir fikir olduğunu hatırlatıyor. güncellenmiş iş sürekliliği ve felaket kurtarma planları hazır.

Şirketler, iptal edilen iş seyahati planları, olası veri kaybı ve uzak bir işgücünün yönetimi gibi iş sürekliliği kesintileriyle ilgili riskleri planlamalı ve hazırlamalıdır.

Bir kişi uzaktan çalışmaya başladığında, yöneticiler ve çalışanlar da günlük alışkanlıklarını ve iletişim stillerini ayarlamalıdır. TechRepublic'den Macy Bayern yazıyor Koronavirüs korkusu sırasında evden çalışan çalışanlar nasıl yönetilir "Evden çalışmanın, çalışmamaya eşit olmadığı, ancak insanların farklı çalışmalarına neden olduğu."

Gartner'ın İK uygulaması araştırma şefi Brian Kropp, yöneticilerin uzak çalışanlarla çalışırken yapması gereken bir kritik vardiya olduğunu söyledi: "Uzaktaki çalışanları yönetiyorsanız, her şeyle şeffaf olmalarını istemeden onlara daha fazla güvenmelisiniz "

Ancak herhangi bir kriz gibi, ortaya çıkacak şeyleri yapmanın fırsatları ve yeni yolları vardır. ZDNet'in Larry Dignan'ın yazdığı gibi Coronavirus COVID-19 işin geleceğini nasıl hızlandırıyor, "koronavirüs korkusu zaten oyundaki değişiklikleri hızlandırabilir. İşbirliği videoya daha fazla güveniyor. Seyahat yasakları, şirketler belki içecekler ve akşam yemeği için bu ülkeler arası uçuşların ekonomik getiri sağlamadığını fark ettikçe satış ve pazarlama uygulamalarını yeniden canlandırabilir. Ve işgücünün çoğu üretkenlik kaybı olmadan evden çalışabiliyorsa, ticari gayrimenkul maliyetlerini haklı çıkarmak zor olacaktır.

"Basitçe söylemek gerekirse, koronavirüs korkusu bize daha iyi bir çalışma yolu gösterebilir. İşletmelerin koronavirüste nasıl dolaştığı ve çalışmadaki değişiklikler söyleyecektir. Bir şey kesin: Koronavirüs her zamanki gibi işin tanımı anlamına gelecek değişiklik."

Devamındaki Coronavirüs ve işletme üzerindeki etkisi e-kitap, hangi teknoloji konferanslarının iptal edildiği, ilgili siber güvenlik saldırıları, uzaktan çalışma ipuçları, COVID-19'un nasıl yayılacağını izleme ve tahmin etme ve teknoloji endüstrisi üzerindeki etkisi dahil olmak üzere en son bilgilerin bir derlemesidir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*