COVID-19, olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planlarına duyulan ihtiyacı göstermektedir

Koronavirüs, kısa personel veya hizmet dışı çalışanlar ve hizmetler yoluyla organizasyonları riske atabilir, ancak felaket kurtarma ve iş sürekliliği planları iş operasyonlarının sürdürülmesine yardımcı olabilir.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/06/04/940efd43-fc4d-44fb-b06b-aa7838ca61cc/resize/770x/f324c8ad4c6ef00bcaaa797db8d50efa/istock-107041818.18 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Bir kara tahta ve not defterleri yazılı afet planı.

Resim: Getty Images / iStockphoto

Bir ihtiyaç olağanüstü durum kurtarma iş sürekliliği planı işletme, koronavirüsün neden olduğu iş kesintilerine uyum sağlaması nedeniyle daha kritik hale gelmektedir.

Hayır, kendi başına bir virüs şirketinizin sistemlerini, operasyonlarını veya hizmetlerini kapatamaz, ancak özellikle insanlar evde karantinaya alınırsa veya bir ağ kesintisi veya başka bir şey yaşamak için çok hasta ise, bir işletmenin nasıl işlediğini etkileyebilir. bozulması.

GÖRMEK: Olağanüstü Durum Kurtarma ve İş Sürekliliği Planı (TechRepublic Premium)

Genellikle işletmeler bir salgınla karşılaşmazlar, ancak doğal afetler, insan yapımı felaketler, güvenlik tehditleri (kötü amaçlı yazılım saldırısı gibi) ve bir kesinti bir gerçektir ve işletmeler sorunsuz bir kurtarma süreci ve operasyonların sürekliliğini sağlamak istiyorsa, bir risk değerlendirmesi yapmaları ve olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planları.

Bir kuruluş iş süreçlerinin iyileşmesini nasıl sağlayabilir? İşletmeler veri yedekleme planlarını nasıl sağlayabilir veya kayıp verileri nasıl kurtarabilir? Çalışanları için hangi güvenlik önlemlerini ve güvenlik prosedürlerini uygulayabilirler?

Ayrıca, büyük bir felaket sırasında, satıcı teknik temsilcileri bakıma ihtiyaç duyan cihazları onarmak için tesise ulaşamayabilir ve hatta parça veya malzeme almak için tedarik hatları bile olumsuz etkilenebilir.

GÖRMEK: İş Sürekliliği Politikası (TechRepublic Premium)

İşletmeler ayrıca ağ kesintileri, gelir kaybı, veri kaybı, güvenlik açıkları ve tehditler ve boğulmuş üretkenlik gibi diğer ticari aksaklıklarla da karşılaşabilir.

Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) "küçük işletmelerin kabaca% 40 ila% 60'ının bir felaketten sonra kapılarını asla yeniden açmadıklarını" bildirdi.

Ancak bunun, uygun bir olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planı yerinde.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

GÖRMEK: İş Sürekliliği Politikası (TechRepublic Premium)

FEMA, bir işletmeyi BT yedekliliğine odaklanmaya çağırıyor (bir arıza durumunda otomatik kontrolleri içerdiği sürece, aktif / aktif veya aktif / pasif konfigürasyonda kurulmuş birden fazla sitede birden fazla sistem öneriyorum) kayıtları ve iş süreçleri ve acil durum malzemeleri önbelleği oluşturma.

Ek olarak, iş sürekliliği planları hem işçiler hem de sistemler için hükümler içermelidir. Hazırlanmak için şirketler, her türlü doğal veya insan kaynaklı felaketten sonra sorunsuz bir iyileşme sürecinin sağlanmasına yardımcı olmak için aşağıdaki kaynaklara para ve zaman yatırmalıdır:

  • İş faaliyetlerinin sürekliliği: Tüm iş gücünü destekleyebilen uzaktan erişim altyapısını uygulayın (VPN aygıtları, kuruluşa yüksek hızlı internet hatları, dizüstü bilgisayar ve / veya kullanıcı bağlantılarını barındırmak için yerinde sunucular).
  • Kaynakların mevcut olduğundan emin olun: Çalışanlar uzaktayken bile ofiste gerekli kaynaklara doğru erişim sağlayın (Bu, VPN kullanıcılarının sistemlere erişmesine izin vermek için ek güvenlik duvarı kurallarına ihtiyaç duyulabilir; genellikle bu kurallar sahada mevcut olanlardan ayrıdır).
  • Çalışanları çevrimiçi tutun: Çalışanların güç kaybetmesi veya kullanılabilir bağlantıya sahip olmaması durumunda uzaktan internet erişimi için mobil erişim noktaları sunun.
  • Sürekli iletişim sağlayın: Kullanıcıları kaynaklara nasıl erişecekleri konusunda eğitin ve teknoloji yardımı istemek için talimatları ve iletişim bilgilerini sağlayın. Bu materyalin, şirket ağlarına bağlanamaması durumunda çevrimdışı olarak da erişilebilir olması gerekir.

GÖRMEK: İş Sürekliliği Politikası (TechRepublic Premium)

İşçiler ayrıca aşağıdaki en iyi uygulamaları oluşturarak büyük bir felaket için ilerleme planlamalıdır:

  • Evden çalışmak için rahat ve sessiz bir alan (özel bir ofis en uygun; çocuklar Netflix'in izlemediği bir dizüstü bilgisayar ile kanepede oturmak).
  • Uzaktan erişimin rutin, periyodik testi.
  • Şifreleri gerektiği gibi değiştirme ve bunları sağlama alışkanlığı KeePass gibi bir şifre yöneticisi aracılığıyla güvenli bir şekilde saklanır, çünkü hiçbir şey unutulmuş veya süresi dolmuş bir şifre gibi uzaktan çalışma çabalarını engellemez.

Daha fazla bilgi için Olağanüstü Durum Kurtarma ve İş Sürekliliği Planı ayrıca İş Sürekliliği Politikasıher ikisi de TechRepublic Premium'daki aboneler tarafından kullanılabilir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*