COVID-19 salgını sırasında BT liderleri için 5 video konferans ipucu

Daha fazla şirket, koronavirüs nedeniyle seyahatin yerini video konferans ile değiştirdiğinden, çubuğu nasıl lider olarak ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Video konferans

Görüntü: Aleutie, Getty Images / iStockphoto

COVID-19 nedeniyle son seyahat yasaklarından yeni şirket politikalarına kadar her şey nedeniyle kendinizi video konferans tabanlı toplantılara istekli veya farkında olmayan bir lider bulabilirsiniz. Son bir makalede belirtildiği gibi, video konferans yazılımı nihayet
olgunluk seviyesine ulaşmak
eklentilerin ve pikselli görüntülerin eksik olduğu günlerin ötesinde.

Ancak, teknolojideki her şey gibi, araç da doğru kullanılmazsa çok az şey başarır ve lider olarak yeni araçlar kullanırken örnek olarak liderlik etmek bizim işimizdir. İster video konferans olanakları, ister ekibinden fiziksel olarak ayrılmış kararsız bir lider hakkında heyecanlı olun, işte bu araçları kucaklamanın ve faydalarını en üst düzeye çıkarmanın beş yolu.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

1. Aslında video yeteneğini kullanın

Belki de yeni görüntülü konferans araçlarının en kötü kullanımı, bunları bir telefon görüşmesi için daha düşük bir yedek olarak kullanmaktır. En yeni araçlar kolay kurulumlara ve düşünceli kullanıcı arayüzlerine sahip olsa da, telefonu almak ve bir konferans numarasını çevirmek, muhtemelen bir bilgisayar veya tablette garip bir şekilde konuşmaktan daha kolay olacaktır. Ancak, video kamerayı çalıştırın ve oyun değişir. Artık ekibinizin nişanlandığını veya karışıp karışmadığını kolayca görebilir, birisinin ne zaman bir sorusu olduğunu ve e-postayı kontrol edebilecek veya başka bir şekilde devre dışı bırakılabilecek dağınık bir sesi dinlemeye karşı görsel, insan katılımından kaynaklanan diğer tüm faydaları anlayabilirsiniz.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışma yol haritası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Lider olarak video kullanmazsanız bu avantajların hiçbiri gerçekleşmez. Her zaman videoda yer alarak ve karanlıkta kalanlara hafifçe vurarak örnek vererek ayarlayın. "Tim, güler yüzünüzü görmek isteriz," büyük olasılıkla çıtayı ayarlamak ve herkesin görünür olması beklenen belirsiz bir beklenti oluşturmak için yeterlidir.

2. Let saç aşağı

Ekibiniz, son COVID-19 salgını gibi kontrolünüz dışındaki koşullar nedeniyle video konferans yapmaya zorlanmışsa, lider olarak siz hepinizin birlikte olduğunuzu ve hepsinden en iyi şekilde yararlandığınızı açıkça kabul edebilirsiniz. Köpeğin arka plandan geçebileceğinden veya çalışma alanınızın mutfağınızın köşesine sıkıştığından korktuğu için kameranızı kapatmayın. Benzer şekilde, "ofis kıyafeti" giymemek de sorun değil (pijamalara karşı tavsiyede bulunsam da). Amaç, planlanmamış bir durumdan en iyi şekilde yararlandığınızı ve takımın uzaktan çalışmanın zorluklarıyla başa çıkmada birleştiğini açıkça kabul ederek takımın devam etmesini sağlamaya çalıştığınızı göstermektir.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

3. Etkileşimli tutun

Video konferansların yaklaşık sekiz kişiyle harika çalıştığını fark ettim, bu noktada bir telekonferans gibi oluyorlar, çünkü herkes ses çıkarırken bir ses korkunç "konuşan kafaya" dönüşüyor. Sürekli eski olanı atmak yerine, "Kimsenin sorusu olan var mı?" genellikle cırcır böceği ile karşılanır, belirli insanlara sivri sorular sorun. "Mary, bölgeniz üzerindeki etkisi ne olacak?" veya "Raul, ekibiniz bununla ilgili ne tür sorular soracak?" Bu tür sorular iyi çalışır ve kitleyi meşgul eder.

GÖRMEK: Coronavirus: İş profesyonellerinin bilmesi gerekenler (TechRepublic)

4. Aracın tamamını kullanın

Çoğu video konferans aracı, ses, video ve ekran paylaşmanın olağan özelliklerinin çok ötesinde gelişmiştir ve sanal beyaz tahtalar veya paylaşılan bir ekranda çizim yapabilme gibi araçlar içermektedir. Bu özellikler belgeleri düzenleme şeklinizi değiştirebilir ve genellikle bir ekibin bir video konferansında bir belgeyi birlikte işaretlemesine karşı projektörde bir belgeyi "süren" fakir çimende bağıran bir konferans odasında oturmak daha etkilidir. Ekibinizin dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarları veya tabletleri varsa, bir beyaz tahtada "parmak çizimi" birlikte beyin fırtınası oturumlarınızda devrim yapabilir.

GÖRMEK: Evden çalışmayı iyileştirmek için 9 ev ofisi yükseltmesi (TechRepublic)

5. Bir test çalıştırması (veya iki) yapın

Başlarken, ekibinizin aracın kurulduğundan, oturum açtığından ve herkesin sürece aşina olduğundan ziyade kritik bir toplantı beklemek yerine bir şansa sahip olduğu, gündemi olmayan 20 dakikalık birkaç toplantı planlayın. herkesi bağlamak için 15 dakikanızı harcayacaksınız. Paylaşılan beyaz tahtalar veya farklı cihazlar kullanmak gibi daha gelişmiş araçlardan bazılarını denemek istiyorsanız, ekibinizin araçları kucaklayan ve sizinle bir test toplantısı yapmak isteyen birkaç üyesini bulun. Yeni bir şey denemeden önce, bu test oturumları sırasında karışıklıkları deneyin, böylece ekibinizi kullanımlarında yönlendirebilirsiniz. Kolay görünmesini sağlarsanız, ekibiniz gelişmiş işlevselliği benimseyecektir ve kimse bunu doğru yapmak için birkaç test yapması gerektiğini bilmelidir.

GÖRMEK: Koronavirüs salgını sırasında telekomünikasyon çalışanlarıyla ev efsanelerinden çalışmaların kaldırılması (TechRepublic)

Video konferans, bizzat etkileşimlerin yerini tamamen almayacak olsa da, liderler olarak neredeyse bizi çalıştıran koşullardan bağımsız olarak maksimum değer elde etme yeteneğimiz konusunda yetkin ve kendimize güvenmemiz gereken bir araçtır.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*