COVID-19 salgınıyla mücadeleye yardımcı olmak için ücretsiz tıbbi VR eğitim sistemi sunulmaktadır

Oxford Medical Simulations, koronavirüs pandemisi sırasında çok sayıda hasta tarafından ezildiği için yoğun hastanelere ve tıbbi tesislere yardımcı olmak için çevrimiçi VR eğitimi sunmaktadır.

İngiliz şirketi tarafından inşa edilen bir sanal gerçeklik (VR) tıbbi eğitim sistemi Oxford Medikal Simülasyon (OMS) COVID-19 salgını sırasında hastanelere ve tıp fakültelerine hasta bakımı sağlamak için çok ihtiyaç duyulan ek personel getirmelerine yardımcı olmak için ücretsiz olarak sunulmaktadır. OMS, VR eğitim sisteminin ABD, Kanada ve İngiltere'deki sağlık kuruluşlarına ücretsiz kullanımını sağlıyor, böylece emekli doktorlar ve hemşireler hasta bakımını hızla hızlandırabilirler. Umut, bu doktorların ve hemşirelerin, uzmanlar yardımcı olurken kalp krizi, felç ve kırık kemikler gibi daha tipik tıbbi acil durumlara sahip düzenli bir hasta akışını tedavi etmeye yardımcı olmak için geri dönebilmesidir. coronavirüs Hastalar.

"Şu anda, COVID-19 pandemik, hastaneler daha fazla doktor ve hemşire almaya başlıyor, ancak akut ve dahili tıpta bir doktor olan Dr. Jack Pottle, "emeklilik nedeniyle veya başka alanlara girmeden önce daha önce bırakılan doktorları ve hemşireleri de uygulamaya koyuyorlar" dedi. ve OMS baş tıbbi subayı.

"İster mesleğinde olsunlar ister pandemi sırasında yardım etmek için mesleğe geri dönüp dönmedikleri, insanları hızlı bir şekilde eğitmek için büyük bir ihtiyaç var." Dedi. Binlerce doktor ve hemşirenin krize yanıt olarak şimdi tıp alanına geri döndüğünü de sözlerine ekledi.

GÖRMEK: COVID-19 işletmeyi nasıl bozuyor ve bu konuda ne yapabilirsiniz? (TechRepublic Premium)

Pottle, şu ana kadar yaklaşık 50 hastane ve tıp fakültesinin 16 Mart'tan beri şirketin ücretsiz simülasyon eğitim teklifini kabul ettiğini söyledi. Bu, yaklaşık 17.000 ek tıp uzmanının ve öğrencinin, COVID-19 vakalarıyla zorlanan tıbbi tesislerde yardımcı olabilmeleri için hasta bakım becerilerini artırma ve artırma yeteneğini kazanmak için kaydoldukları anlamına gelir. Şirket, platformu yaklaşık 18 ay önce piyasaya çıktığından beri sanal tıbbi eğitimini sağlamak için yaklaşık 50 hastane ve tıp fakültesiyle çalışıyordu.

"COVID-19 meydana gelirken, diğer tüm tıbbi konular hala arka planda da oluyor" dedi Pottle. "COVID-19'u yönetmek için birçok doktor ve hemşire hazırlanıyor ve uzman olmayan birçok kişiden şimdi daha genel hastalara – kalp krizi, felç, gastrointestinal kanama ve diğer acil durumlara bakmaları isteniyor."

Pottle, şirketin tıbbi simülasyon eğitiminin bu tür şeyleri bir süredir tedavi etmemiş olabilecek ve bugün krizle başa çıkmak için hazırlanmış olabilecek klinisyenlere bilgi ve deneyim vererek yardımcı olabileceği anlamına geliyor. Diyerek şöyle devam etti: "Şu anda pandemi ile yaşadığımız durum bu."

OMS simülasyon sistemleri, tamamen sürükleyici bir deneyim için ekran ve / veya VR kulaklık kullanarak dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanarak doktorlar, hemşireler ve ekipler için animasyonlu, web tabanlı hasta eğitim senaryoları sağlar. Eğitim her yerde yapılabilir, yani evde yapılabilir, bu da kullanıcıların uymasına yardımcı olur sosyal mesafe Dünyadaki topluluklarda ortaya konan kurallar.

Sistemi kullanmak için, katılımcılar web tabanlı bir portala giriş yaparlar ve platformu kullanan hastaneler, tıbbi tesisler veya tıp okulları tarafından önceden yüklenmiş 100 tıbbi vakanın geniş bir seçimine dayanan bir hasta bakımı senaryosu verilir. Kullanıcı ne tür bir durumla karşı karşıya kalacağını bilemez, bu da bir hasta acil servise veya doktor ofisine geldiğinde ne yaşayacağını yansıtır.

"Öyleyse, örneğin göğüs ağrısı olan bir hasta gördüklerini biliyorlar, ama bu vaka hakkında başka bir şey bilmiyorlar," dedi Pottle. "Yönlendirilmiyor. Farklı noktalarda belirli şeyler yapmaları gerekmiyor. Hasta bir hasta görecekleri zaman normalde yapacakları her şeyi yapabilirler. Gerçek hayatta olduğu gibi tanı konulduğunu bilmiyorlar ."

Öğretmen adayı daha sonra hasta öyküsü alarak, fizik muayene yaparak, araştırmacı çalışmalar yaparak ve neler olduğunu belirlemek için meslektaşlarına danışarak neler olup bittiğini öğrenmelidir. Simülasyon senaryoları tamamen değişkendir ve eğitim alan kişi tarafından atılan adımlara tepki olarak çok çeşitli hastalık nüansları ve değişiklikler sağlar, bu da onları daha gerçekçi hale getirir.

Pottle, “Her şey gerçek zamanlı olarak adapte oluyor, bu yüzden hasta onları tedavi etmezseniz iyi görünmeye başlayacak” dedi. "Soluk veya terli veya rutubetli olacaklar, solunum hızları zamanla artacak, nabızları artacak, kan basınçları düşecek ve doğru tedaviyi yapmaya başladığınızda, zamanla kademeli olarak düzelecek ve söylemeye başlayacaklar. Daha iyi hissediyorsunuz. Telefondaki meslektaşlarınızla hasta hakkında konuştuğunuzda, senaryoda ne yaptığınıza bağlı olarak size farklı şeyler anlatmaya başlayacaklar. Hepsi tamamen uyarlanabilir. "

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/f0d6f6f4-8ffa-4009-aa7f-117b4a7e89de/resize/770x/f71c5d558e36779ce2115978fa4bff7e/oxford-interproProfesyonel -patient.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Bu animasyonlu eğitim görüntüsünde iki doktor bir hastayla konuşuyor.

"data-credit =" Resim: Oxford Medical Simulation "rel =" noopener noreferrer nofollow ">oxford-interprofessional-simulation-seeing-hasta.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/f0d6f6f4-8ffa-4009-aa7f-117b4a7e89de/resize /770x/f71c5d558e36779ce2115978fa4bff7e/oxford-interprofessional-simulation-seeing-patient.jpg

Bu animasyonlu eğitim görüntüsünde iki doktor bir hastayla konuşuyor.

Resim: Oxford Tıbbi Simülasyon

Geleneksel tıbbi senaryo eğitimi tipik olarak doktorlar, hemşireler ve öğrenciler için tedavi deneyimleri sağlamak gibi tıbbi durumlara katılan mankenler ve aktörler kullanılarak yapılmıştır. Pottle, doktorlar ve hemşireler bu eğitim deneyimlerinden geçiyor ve meslektaşlarıyla onlar hakkında konuşuyor ve bilgi ve bilgi kazanıyorlar. Ve bu tür eğitim geçmişte iyi çalışmasına rağmen, çok pahalıdırlar ve aynı anda sadece küçük bir grup insanı eğitebilirler.

Pottle, OMS'nin sanal eğitim sistemini kullanarak, hastaneler ve tıp okulları, bu eğitimleri daha fazla insana ihtiyaç duyulduğunda gerçekçi ve tekrarlanabilir bir şekilde sunabilir. "Bu gerçekten bunun için tasarlandı. İnsanlara talep üzerine klinik deneyimler sunmakla ilgili."

New York Üniversitesi Langone Tıp MerkeziAcil tıp klinik asistan profesörü olan Dr. Carol DerSarkissian, okulun bir süredir OMS sistemini öğrencilerini eğitmek için kullandığını söyledi. "OMS, hasta bakımı konusunda gerçekten bildiklerinizi veya bilmediklerinizi anlamak için harika bir değerlendirme aracıdır. Bu şekilde daha verimli bir şekilde odaklanabilir ve uyarlanabilir bir öğrenci olabilirsiniz."

Salgından önce, okulun son altı ayın her biri için VR platformunu kullanarak acil tıp rotasyonu eğitiminde dönen yaklaşık 12-15 öğrencisi vardı. “Şimdi staj yapmaya başlamak için erken mezun olan tıp öğrencilerini eğitmek ve hastalarla ilgilenmek için kullanmayı planlıyoruz” dedi. "Eğitim sonrası eğitim alacak yaklaşık 50 stajyerimiz var.COVID-19 staj yönelimlerinin bir parçası olarak. "

DerSarkissian, öğrencilerin OMS eğitimine ezici bir çoğunlukla olumlu yanıt vermeye devam ettiğini söyledi. "Bunun gerçek olduğunu düşünüyorlar ve hastalara nasıl bakacakları konusunda bağımsız olarak karar verebileceklerinden hoşlanıyorlar. Tıp öğrencileri bunu asla yapmıyor."
Ve aynı derecede önemli olan, öğrencilerin simülasyonlarda hata yapmaktan korkmadıklarını ve hatalarından öğrenebileceklerini söyledi.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/ce020a35-8b9f-4ffd-a722-f3468a40091c/resize/770x/4fe288e8c58e6f0f431fc021ff33b3e8/ox- -headset.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Bir tıp öğrencisi, OMB sistemi ile eğitiminin bir parçası olarak bir VR kulaklık kullanır.

"data-credit =" Resim: Oxford Medical Simulation "rel =" noopener noreferrer nofollow ">oxford-student-using-vr-headset.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/ce020a35-8b9f-4ffd-a722-f3468a40091c/resize /770x/4fe288e8c58e6f0f431fc021ff33b3e8/oxford-student-using-vr-headset.jpg

Bir tıp öğrencisi, OMB sistemi ile eğitiminin bir parçası olarak bir VR kulaklık kullanır.

Resim: Oxford Tıbbi Simülasyon

Mevcut pandemik kriz sırasında, simülasyon sisteminin kesinlikle okulun öğrenci becerilerini geliştirmesine yardımcı olduğunu, böylece ön hat doktorları ve hemşireleri COVID-19 ile mücadele ederken diğer tıbbi vakalara yardımcı olabileceklerini söyledi. "Amaç budur. İyi bir doktor olmanın bir parçası, benzer vakalara tekrar tekrar bakma ve her vakadan öğrenme deneyimidir. OMS, bu fırsatı kimseyi riske atmadan sağlar."

Natalya Pasklinsky, New York Üniversitesi'ndeki Klinik Simülasyon Öğrenme Merkezi'nde simülasyon öğrenimi genel müdürü Rory Meyers Hemşirelik Yüksek OkuluOMS sisteminin, eleştirel düşünme ve karar verme becerilerini güçlendirerek öğrencilere yardımcı olduğunu ve faydalı kişiselleştirilmiş geri bildirim sağladığını söyledi. "OMS, öğrencilerin zayıflıklarını belirlemelerine ve uygulama ile kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor." Dedi. "Öğrencilerin VR aracılığıyla geliştirip güçlendirdikleri bu bilgi tabanı, öğrencilerin bu kritik kararları kritik zamanlarda almalarına yardımcı olacaktır."

Pasklinsky, simülasyon sisteminin sosyal mesafeye duyulan ihtiyaç nedeniyle bugün daha da yararlı olduğunu söyledi. “Özellikle herkesin çok uzak olduğu COVID-19 gibi bir kriz sırasında sanal simülasyon, öğrencileri eleştirel düşünmeye, hastaları savunmaya ve doğru kararlar vermeye teşvik eden ve zorlayan sürekli yüksek kaliteli eğitim için öğrencileri sanal bir ortama getirebilir. doğru hasta için doğru zamanda. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/9094c3cf-78ac-484f-b004-d5581d4eb8a2/resize/770x/d16d8172046c35e3b8bdf258cf1cbc7d/oxford .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Bir doktor (sağda), bu animasyonlu örnek çerçevesindeki bir hastayı Oxford Medical Simulation'ın sanal eğitim sisteminden inceler.

"data-credit =" Resim: Oxford Medical Simulation "rel =" noopener noreferrer nofollow ">oxford-exam-cardiac-simulation.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/02/9094c3cf-78ac-484f-b004-d5581d4eb8a2/resize/770x /d16d8172046c35e3b8bdf258cf1cbc7d/oxford-exam-cardiac-simulation.jpg

Bir doktor (sağda), bu animasyonlu örnek çerçevesindeki bir hastayı Oxford Medical Simulation'ın sanal eğitim sisteminden inceler.

Resim: Oxford Tıbbi Simülasyon

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*