COVID-19 üzerindeki kaygının uykusuzluğa neden olmasına izin vermeyin: Teknoloji sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olacak

Yatıştırıcı sesler, uykuda mükemmel sıcaklıkları ayarlamanın yolları ve daha pek çok özelliği bulunan bu teknoloji ürünleri sayesinde uykusuz geceler geçmişte kaldı.

Büyük veriler neden geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir?
CES 2020'de Uyku Numarası, ertelendiğinde verileri toplayan iklim kontrollü teknolojiye sahip en yeni akıllı yataklarını piyasaya sürdü.
http://www.techrepublic.com/

coronavirüs resmi olarak dünya çapında bir salgın. Ve artan yayılmasından korkuyor coronavirüs halkı tuvalet kağıdı ve şişelenmiş su depolarını soymanın açıklanamaz – fakat görünüşte küresel – çılgınlığına yolladı.

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

Zorlu bir sonucu medya raporları, içsel korku ve yaklaşan olasılıklar sefil uykusuzluktur. Uyumak istiyorsun, dokunulmazlıklarını devam ettirmek için uyumalısın, ama zihnin yarışıyor ve uyku seni kaçırıyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Chili Technology uyku sistemlerinin kurucu ortağı Tara Youngblood, "Kişisel bir krizin uykusuzluğa nasıl yol açabileceğini ilk kez biliyorum ve birçokları için böyle bir küresel kriz korkutucu olabilir ve uzun bir süre uykusuz gecelerle sonuçlanabilir." Dedi. "Bağışıklığımızın yanı sıra ruhlarımızı da korumamızı sağlamak için mümkün olan her adımı atmak önemlidir."

Teknoloji dünyası sayesinde, ihtiyaç duyulan dinlenme ve derin uykuyu almak için biraz yardım alabilirsiniz. İşte bunu yapmak için tasarlanmış birkaç öğe.

Bilgilendirme: TechRepublic, bu sayfada yer alan bazı ürünlerden komisyon alabilir. TechRepublic ve yazar bu bağımsız inceleme için tazmin edilmemiştir.

Somnox uyku robotu, 499 dolar
Hap şeklindeki temel yastık, Somnox'un nefes almayı algılayan bir CO2 sensörü, hareketi algılamak için ivmeölçer, ses hoparlörü, kullanıcıyı tekrar uykuya yatıştırmak için bir algoritma ve telefonunuzun her şeyi kontrol etmesi için eşlik eden bir Somnox uygulaması gibi tescilli teknolojisine sahiptir.

Kablosuz ses emici kafa bandı, 100 $
Üç boyutta (şapka boyutlarına uyum sağlayan) mevcut olan kafa bandı yapağıdan yapılmıştır ve 17 dahili uyku sesine sahiptir (beyaz gürültü, doğa sesleri ve binaural atımlar dahil). Ayrıca altı zamanlayıcı seçeneği, çıkarılabilir hoparlörler ve 20 saatlik şarj edilebilir pil içerir. Ses hoparlörlere yerleştirilmiştir, bu nedenle MP3 çalarlara veya Bluetooth cihazlarına gerek yoktur. Baş bandı yıkanabilmesi için hoparlörler çıkarılabilir. Kafa bandı siyah ve gri renklerde mevcuttur ve birlikte verilen kabloyla USB üzerinden şarj edilir. Gerçek ses örnekleri çevrimiçi satın almadan önce mevcuttur.

Snooz beyaz gürültü ses makinesi, 80 $
Snooz, gerçek bir fana sahiptir ve hafif bir fan sesinden (yani, masa fanı) derin bir fan uçağına (yani uçak kabini) dönecek şekilde ayarlanabilir ve aradaki sesler. Dönen parçalar yoktur, çünkü hareketli havanın doğal, yatıştırıcı sesine dayanır, ancak uygulama etkindir, böylece ses seviyesini ayarlayabilir veya telefonunuzdan otomatik bir kapatma ayarlayabilirsiniz. Snooz kışın kullanılabilir, çünkü gerçek bir fan kullansa da soğuk hava üflemez. Bir kreş kalibrasyon özelliği, ses seviyesini bir bebek için güvenli tutmak için tasarlanmıştır. Fırçasız bir motor, tipik bir kutu fanından% 98 daha az enerji kullanıyor.

Dodow, 60 dolar
"Uykusuzluk kesmek" iddia Dodod, beyaz bir hokey disk hoparlör gibi görünüyor, ama bu üç-uykusuzluk tarafından tasarlanan öğenin tavana yumuşak bir hale ışık yansıtmak olduğunu. Kullanıcılar nefesi ışıkla senkronize eder, "nefes alma hızınız dakikada altı nefese iner" sizi dinlenme moduna geçirir "ve sekiz dakika içinde uykuya dalacağınızı iddia eder.

Philips NightBalance konumsal uyku terapi cihazı, satılık 450 $ (normal 650 $)
Avuç içi boyutunda cihaz, yumuşak, ayarlanabilir bir kayışta göğsün üzerine giyilir (üreticiler rahatça söyler). Sizi rahatsız etmeden sırtınızdan kaymanızı sağlayan hafif titreşimler sunar ve gece boyunca "başarılı, huzurlu bir uyku" için ayarlama yapar. Bir NightBalance señor cihazı, seyahat çantası, ayarlanabilir göğüs kemeri, yerleştirme istasyonu ve AC güç kablosu ile birlikte gelir.

GÖRMEK: 5G: IoT için anlamı (ZDNet / TechRepublic özelliği) | Ücretsiz PDF sürümünü indirin (TechRepublic)

Chili Technology uyku sistemleri

Bu uyku sistemi serisinde, doğaya yönelik / ataların uyku stili teorisi olarak uykuyu temel alan, derin bir uyku söz konusu olduğunda daha soğuk sıcaklıkların hüküm sürdüğü çeşitli seçenekler mevcuttur. Geliştiriciler, uykuyu işaret etmek ve sürdürmek için sıcaklık kullanan sirkadiyen ritminize bir iltifat olduğunu, ancak bilime dayandığını ve "daha soğuk bir vücut sıcaklığında daha fazla iyileşme ile daha derin uyuduğumuz. Çekirdek vücut sıcaklığımızın doğal olarak her gece düşmesi gerektiğini" söylüyorlar. birçok insan için – ve birçok nedenden dolayı – öyle değil. Hamile ya da değil, artık gece terlemesi yok.

Chili uyku sistemi $ 299
ChiliPAD kontrol ünitesi yatağınızın sıcaklığını düzenler. Sadece su ekleyin ve rahat, onarıcı bir uyku için bir gece takın. 13 oz su haznesi tankı, otomatik kapatma ve otomatik karartma ekranına sahiptir. Ayrıca chiliPAD hidronik ped ve 20 feet iletim mesafesine sahip üç düğmeli, EMF içermeyen bir uzaktan kumanda (iki AA pil kullanır) ile birlikte gelir.

OOLER uyku sistemi 800 $
OOLER uyku sistemi, 55-115 ° F arasında çalışan hidroelektrikli bir termal aralığa sahiptir. Uyku programları için bir hidronik ped, kontrol ünitesi ve OOLER uygulaması içerir. Ünite değişken bir ortam gürültü kontrolüne, otomatik karartma ekranlı mavi ışık engelleme lensine sahiptir ve UV ışığı ile temizlenir. Hidronik ped makinede yıkanabilir, su geçirmez kaplamalı polyester tabanlı ve jakarlı gerilebilir üst kumaştır.

Uygulama her gün için programlanabilir uyku programları, düşük su bildirimleri, çalar saat değiştirme olarak sıcak uyanıklık özelliği ve yatmadan önce ön soğutma veya ön ısıtma için otomatik açma / kapama zamanlamasına sahiptir. Bir veya iki uyuyan tarafından kullanılabilir.

Somnox kurucusu Julian Jagtenberg, "Bu bir tedavi olmayabilir, ancak uyku bağışıklığınızı artırmanıza yardımcı olabilir." Dedi. "Özetle: sürekli iyi bir gece uykusu aldığımızdan emin olmak bağışıklığımızı iyileştirmenin ve virüslere ve hastalıklara karşı savunmanın en iyi yollarından biridir. Uyku doğal bir bağışıklık güçlendiricidir. Anksiyete uyku yoksunluğunun en yaygın nedenlerinden biridir. Nefes egzersizleri, parasempatik sisteminizi doğal olarak dengelemek için kanıtlanmış ve etkili yöntemlerdir, bu da derin uykuya ihtiyaç duyacak kadar rahat ve sakin hissetmenizi sağlar. "

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/13/4a5e4d82-9096-4d28-8fa2-0d5e1310dd04/resize/770x/577ebb03b6caad36c42712d2872503fb/insomnia.jpg hedef" = " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Uykusuzluk "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/13/4a5e4d82-9096-4d28-8fa2-0d5e1310dd04/resize/770x/577ebb03b6caad36c42712d2872503fb/insomnia.jpg

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*