COVID-19 vakaları arttıkça, iş fırsatları ABD genelinde büyük ölçüde azaldı

Glassdoor'a göre Tech, Kasım ayında% 7,3 gerilerken, salgının “üçüncü dalgası” karşısında sağlık hizmetleri% 3,2 arttı.

Resim: JJ Gouin, Getty Images / iStockphoto

Şüphe yok ki dalgalanma koronavirüs ABD'deki hem işverenleri hem de iş arayanları derinden etkiledi. Kasım ayı taksit Glassdoor'un son İşler Pazar Raporu Raporun yazarı Daniel Zhao, ABD'deki her bölgenin “salgının üçüncü dalgasının geniş kapsamlı etkilerini ortaya çıkaran” iş ilanlarında düşüşler yaşadığını buldu. Kansas ve Güney Dakota gibi Plains eyaletleri bir zamanlar daha hızlı bir toparlanma bildirirken, şimdi iş piyasası arenasında kayıyor.

ABD genelinde iş ilanlarındaki tekdüze düşüş seviyesi Glassdoor tarafından Mayıs ayından bu yana görülmedi. ABD'deki toplam iş açıkları aylık% 2,5 düşüşle 5,45 milyona geriledi ve bu etkileyici bir sayı olsa da, COVID-19 öncesi krizden% 10,2 düştü. Zhao, pandeminin “virüsün sürücü koltuğunda kaldığını hatırlatarak kurtarma sırasında frenlere dokunduğunu” belirtti.

GÖRMEK: COVID-19 işyeri politikası (TechRepublic Premium)

Resim: Glassdoor

Teknoloji endüstrisinin iş açma düşüşü

İş açılışlarının azaltılmasında lider olan sektör, raporda profili verilen sektörler arasında açık ara en yüksek yüzde ile% 7,3 düşüşle teknolojidir. İş ilanlarında tekil bir artış vardı ve bu anlaşılabilir bir şekilde sağlık sektöründe% 3,2 arttı.

Daha yakından bakıldığında veriler, genellikle dirençli teknoloji endüstrisinin nasıl etkilendiğini gösteriyor.

Teknoloji endüstrisi iş ilanları

  • Şu anki hafta: 456.482
  • Geçen hafta 497.660
  • Geçen ay 492.212
  • Geçen yıl 424.441
  • Hafta hafta -8.3%
  • Aydan aya -7.3%
  • Yıldan yıla% 7,5

Kış işletmeyi nasıl etkileyecek

Şimdi, kışın başlamasıyla birlikte, işletmeler ve çalışanlar yeni endişelerle ve ülke çapındaki düzenlemelerin yeniden sıkılaştırılmasıyla ilgili zorluklarla karşı karşıya. Glassdoor, perakende ve restoran endüstrilerinin ağır darbe alacağını söyledi. Daha sıcak aylarda, mağazalar kaldırımlara ve otoparklara raflar çıkarabildiler ve yerel yönetimlerinin koyduğu yüzde ne olursa olsun müşteri sayısını azaltabildiler. Zhao, “Bu endüstriler, ülke çapında son zamanlarda COVID-19 vakalarının artmasına en duyarlı sektörler arasında yer alıyor.”

Restoranlar avludaki yemek alanlarını kullanabilir veya eğer yoksa, yeni dış mekan masaları ve oturma yerleri kurabilirler. Bazı şehirler, güvenli ancak ekonomik olarak da sağlam bir çözüme ulaşmak için işletme sahipleriyle çok çalıştı; lokantaların açık alanları genişledikçe sokaklar daraldı.

Ancak soğumayla, donmasa da, üzerimizdeki sıcaklıklarla, dışarıda yemek (teras ısıtıcılarıyla bile) ülkenin birçok bölgesi için bir seçenek olmayacak ve bu endüstriler ve ekonomi zarar görecek.

Sonuç olarak, ABD'deki işverenlerin% 38'i Kasım ayında iş ilanlarını azalttı (Ekim'de% 33'tü). Glassdoor raporu, işverenlerin yalnızca% 30'unun “Mayıs ayından bu yana en düşük pay” olan iş ilanlarını genişlettiğini belirtiyor.

Resim: Glassdoor

İş arayanlar için olumlular

Rapor, iki potansiyel pozitif noktaya dikkat çekiyor: Tatil için işe alım (sezon sonundaki artışta% 34 artış, 2016'dan beri en yüksek seviye) ve bekleyen aşıların ortaya çıkışı.

Tatilde işe alımdaki en büyük artış, e-ticarette meydana geldi; şirketler, depo çalışanları, teslimat şoförleri ve mağaza içi alışveriş yapanları arayan şirketler,% 156 artış. Tatil işi açık olmasına rağmen genellikle Ekim ayında zirve yapar, yeni Glassdoor verileri Kasım ortasına kadar yeni işe alımların yüzdelerini gösterdi.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*