Cradlepoint, coronavirus pandemisi sırasında ilk yanıtlayanlara ve çocuklara Wi-Fi sağlar

Ağ sağlayıcısı sağlık kuruluşlarına ve okul bölgelerine COVID-19'a yanıtlarında yardımcı olmaktadır.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/01/cf50dbe5-2f78-4d3f-8827-57a20fad449f/resize/770x/e964c9c61306d88edaf6ecac36cfd857/istock-1126 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: monkeybusinessimages, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Genç kız bir dizüstü bilgisayar, düşük açılı, kullanarak ödevini yapıyor oturma odasında yerde yatarken yakın çekim

Görüntü: monkeybusinessimages, Getty Images / iStockphoto

Dünyanın dört bir yanındaki ilk müdahale ekipleri ve sağlık kurumları, koronavirüs salgını geçtiğimiz ay, hızlı bir şekilde mobil komuta merkezleri, karantina alanları ve pop-up test istasyonları kurmak. Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA), İç Güvenlik Departmanı, Amerikan Kızılhaçı ve diğerleri gibi kuruluşlara yardımcı olmak için ağ sağlayıcısı Cradlepoint, bu küresel krizin ön saflarında yer alan kişilere internet bağlantısı sağlamak için adım attı.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Şirket uzun süredir 3.000'den fazla acil durum, polis ve itfaiye hizmeti sağlayıcısıdır. coronavirüs pandemi tam teşekküllü küresel bir krize dönüştü, hastaları tedavi etmek için test istasyonlarının, vardiya çadırlarının ve saha hastanelerinin desteklenmesine, ilk müdahale ekipleri için komuta merkezlerine ve ülkenin büyük askeri üslerindeki karantina merkezlerine yardımcı oldu.

Cradlepoint'in ürün ve çözüm pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Donna Johnson, bir röportajda, hastaneler dahil kablosuz teknolojiyi kullanan, hızla konuşlandırılabilen ve güvenli yerinde ağlara ihtiyaç duyan operasyonlar, işletmeler, acil durum müdahaleleri ve topluluklarda keskin bir artış olduğunu söyledi. , perakendeciler ve şehirler, randevuları kolaylaştırmak için kablosuz kullanan geçici test istasyonları kurdu.

İlk yanıtlayanlara yardım

"Cradlepoint, bazı ağ sorunlarını çözmemize yardım etmemizi isteyen insanlardan gelen talepte büyük bir artış gördü ve bunların başlıcaları sağlık hizmeti sağlayıcılarının yanı sıra, test veya sahip olma için pop-up merkezleri açan ön ağlarda bulunanlar klinik kapasitesini artırmak veya karantina merkezleri açmak "dedi.

"Bazı kamu güvenliği kurumları karantina alanları açmak zorunda kalıyor veya bazıları çeşitli nedenlerle mobil komuta merkezleri kuruyor ve bu sitelerin hepsinin bir ağa ihtiyacı var. Hala güvenli olmaları gerekiyor, yine de HIPAA düzenlemelerine uymaları gerekiyor , yüksek kalitede olmaları gerekiyor, ancak bir otoparkta bile olsanız, kablolu bir bağlantının dağıtılmasını beklemek için zamanları yok. "

GÖRMEK: İhtiyaçlarınız için en iyi VPN'i seçme ipuçları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Şirket 12 yıl önce başladığından bu yana, LTE bağlantısı konusundaki uzmanlığı nedeniyle acil servis alanında önemli miktarda çalışma yaptı. Şirket kablolu hatlar, DSL, MPLS veya kablo ağları üzerinden bağlanabilir, ancak genellikle en az bir LTE hücresel bağlantı vardır ve ağlarının çoğunda sadece hücresel bağlantılar vardır.

Son birkaç yılda, giderek daha fazla şirket bir bağlantı seçeneği olarak hücrelere taşındı ve Cradlepoint, ilk müdahale ekipleri, polis, yangın, EMS veya tek seçeneğin hücresel olduğu filolar gibi araçlarında bulunan kişilerle daha fazla iş yaptı. Ancak, koronavirüs pandemisi ülkeyi ele geçirdiği için talepte önemli bir artış oldu.

"Çok az sayıda polis aracında, itfaiye aracında ve ambulansdayız. Bu bizim için normal bir iş. Değişen şey bu daha fazla mobil komuta merkezine duyulan ihtiyaçtır. Şehir yetkilileri veya karantina merkezi kurması gereken ilk görevliler veya test merkezleri için güvenlik sağlıyor veya belki de bir tür barikat yapıyorlar. Araçlarında zaten ek bağlantıya ihtiyaç duyabilecek tüm bu tür şeyler, "dedi Johnson.

GÖRMEK: Çocuklar için 37 bahar tatili staycation fikirleri (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Biz zaten FEMA ile biraz çalışıyoruz. Eğer bir kasırga vurursa veya kasırga, onlar da aynı kullanıma sahipler. Bu bölgeye ulaşmaları gerekiyor ve hızlı bir şekilde güvenli bir ağ kurmaları gerekiyor. geleneksel olarak aynı şeyi yaptıkları için bunlardan ek kullanım. ABD'nin yeni yerlerinde uzak merkezler kuruyorlar. "

Şirket, eksiksiz yönlendiriciler ve bir yönlendiricinin VPN bağlantısı, tam bir ateş duvarı, içerik filtreleme, doğrudan algılama ve hücresel bağlantı dahil olmak üzere tüm yeteneklerini içeren bir dizi ürün sunuyor. araç.

Cradlepoint, en çok ihtiyaç duyanlara yardım etmek için gereken çeşitli acil hizmetleri desteklemek için gereken güvenlik ve bant genişliğini sağlamaya çalışan anlık ağlar sağlamak için ülke genelindeki sağlık kuruluşları ile birlikte çalışmıştır.

Bu yönlendiriciler birden fazla cihazı işlemek için tasarlanmıştır ve performans değişebilirken, çoğu 60 mbps'den yüzlerce mbps bağlantıya kadar, birçok insanın evlerinde veya ofislerinde olduğundan daha fazlası vardır.

İlk yanıt verenlerin bir ağda birden fazla SSID'ye sahip olmalarına izin verdiler ve Jonhson, şirketin hastanelerin tıbbi ekipmanı ethernet'e bağlayabileceği, WiFi'nin sitedeki tüm doktorları veya diğer personeli bağlayabileceği ve halka karşı karşıya WiFi sunabileceği senaryolar gördüğünü söyledi. klinikte veya misafirlerde.

Okul otobüsü Wi-Fi ağları

Şirketin ilk müdahale ekipleriyle çalışmalarına ek olarak, okul bölgeleri de çoğu çocuğun evden okula gideceği için mobil ağları benimsemeye hevesliydi.

Evden okula geçiş, milyonlarca çocuğun evde Wi-Fi veya geniş bant erişimine sahip olmadığı düşünüldüğünde ülke çapında erişilebilirlik ile ilgili sorulara yol açmıştır. Cradlepoint şimdi okul bölgeleriyle çalışıyor okul otobüslerini öğrencilere hizmet edecek şekilde uyarlamak evde internet yok.

GÖRMEK: Salgın sırasında 1.1K kuruluşları tarafından kullanılan dört yeni acil müdahale uygulaması (TechRepublic)

"Evde ödev yapmak zorunda olan bazı çocuklar dezavantajlı çünkü evlerinde iyi bir geniş bant bağlantısı yok. Tüm bunlar her şeyi biraz sarstı. Bu gerçekten eve bazı eşitsizlikler getirdi. Geniş bantlı insanlar, öğrenciler iyi genişbant ile eve gidebilir, ödevlerini yapabilir, çevrimiçi öğrenim yapabilir, ancak iyi genişbantları olmayan çocuklar bundan kilitlenmiştir, "dedi Johnson.

"Konuştuğumuz okul bölgelerinin çoğu bundan endişe duyuyor. Kimsenin geride kalmasını istemiyorlar. Yaptıkları çözümlerden biri, okul otobüslerine yönlendiriciler yüklemek ve daha sonra bu okul otobüsünü bir mahalle."

Okul bölgeleri, ihtiyaç sahibi çocuklara öğle yemeği vermek için programlar oluşturmak zorundaydı, çünkü milyonlarca çocuk yemeklerinin çoğunu okuldan alıyor ve okullar kapalı olduğu için şimdi aç olabilir.

Bazı bölgelerde, okul otobüsleri şimdi öğle yemeği veriyor ve daha sonra mahalleye park ediyorlar, böylece çocuklar ödevlere veya diğer eğlenceli sitelere erişebilmeleri için Wi-Fi'yi otobüsten kullanabilirler.

GÖRMEK: Bazı ABD aileleri, koronavirüs pandemisi sırasında çevrimiçi öğrenme için gerekli teknolojiden yoksundur (CBS Haberleri)

Öğrencinin WiFi'yi kullanmak için otobüste olması gerekmiyor ve ağlar öğrencileri korumak için uygun güvenlik önlemleri ve içerik filtrelemesi için araçlar içeriyor.

"Geleneksel olarak, okula veya okul etkinliklerine giden sürücüdeki öğrencilere WiFi erişimi sağlamak için bunu yaptılar, bu yüzden onlara otobüsteyken ödev yapma şansı verdi, ancak şimdi eğitim eşitsizliğini ele aldığını gördük "diye ekledi Johnson.

Diyerek şöyle devam etti: "Daha geniş toplumda bu çocukların bazılarının geride bırakılması konusunda bir endişe var, bu da okul bölgelerinin çocuklarla ilgilenmek için mevcut altyapıdan yararlanmasına izin veren ilginç bir çözüm."

Ağlar okul otobüsü pilinden güç alır ve ilk yanıtlayanlara verilenlerle aynı aralıktadır.

Tüm bunlar çok yeni olduğu için, birçok okul bölgesi hala otobüslerin kalacağı zaman çizelgeleri, zamanlar ve yerler üzerinde çalışıyor, ancak Johnson son üç hafta boyunca ne kadar hızlı bir şekilde büyük bir artış olduğunu söyledi bu problemlerin çözülmesi gerekiyor. Giderek daha fazla okul bölgesi bu yıl hiç fiziksel okul binalarına geri dönmeyebileceklerini ima ediyor, bu nedenle okul otobüsü WiFi seçeneği çocukları sınıflarıyla güncel tutmanın ayrılmaz bir parçası olabilir.

GÖRMEK: Yeni COVID-19 gösterge tablosu haritaları, her ABD eyalet ve eyaleti için koronavirüs etkisi hakkında günlük güncellemeler sağlar (TechRepublic)

Şirket genellikle bireylere ağ sağlamaz ve öncelikle işletmelerle çalışır, ancak bazı çalışanların evlerine bağlanabilecek güvenli ağlara olan ilgide küresel bir artış görmüştür. Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda'da, özellikle finans ve teknoloji endüstrisinde şifrelenmiş veya ayrılmış bağlantılar için önemli talepler olmuştur.

"Tüm bu BT ekiplerinin istediği son şey, evdeki kişilerin riskli sitelere gitmesi nedeniyle çok fazla virüs ve kötü amaçlı yazılım. COVID-19'un isabetinden bu yana, birçok insan artık tesislerinde değil ve birçok insan yeni açmak zorunda Aniden, manzara sarsıldı, "dedi Johnson.

"İnsanların alışılmadık yerlerde yeni ağlara sahip olmaları gerekiyor ya da evde, belki de ev ağlarının gerçekten kurumsal bir ağ olması amaçlanmadığı ya da güvenlik veya bant genişliğine sahip olmadığı evlerde."

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*