Daha dokunsal bir yazma deneyimi için en iyi kablosuz mekanik klavyeler

Mekanik klavyeler, standart yazmaya göre gelişmiş haptikler sunar. İşte piyasadaki favori kablosuz mekanik klavyelerimizden bazıları.

Son yıllarda, mekanik klavyelerin popülerliği dizüstü bilgisayarların ve daha taşınabilir membran seçeneklerinin yükselmesiyle azaldı. Ancak, mekanik klavyeler bir tür yeniden diriliş gördü son bir kaç yıl içinde. En yeni mekanik modellerden bazıları, RGB özellikleri, Bluetooth bağlantısı ve daha fazlası gibi çağdaş klavye öğelerini öne çıkarırken retro bir tasarıma sahiptir. Gelişmiş haptikler ve takdire şayan bir “tıklama” özelliği ile mekanik klavyeler, çalışma ve oyun sırasında benzersiz bir giriş deneyimi sağlar. Aşağıda piyasadaki en iyi kablosuz mekanik klavyelerden bazılarını listeledik.

Resim: Logitech

Test ettik Logitech G915 TKL birkaç gün boyunca ve model, en iyi kablosuz mekanik klavye seçimimiz oldu. Bir inçten daha ince olan G915 TKL, şık, düşük profilli bir tasarıma sahiptir ve fırçalanmış metal bileşenler, yapıya sağlam bir dayanıklılık katar. Bireyler G915 TKL'yi üç anahtardan biriyle özelleştirebilir: GL Clicky, GL Tactile veya GL Linear. Geleneksel ses düğmelerinden ziyade, G915 TKL, basit bir rulo ile verimli ses ayarlamaları sağlayan alüminyum bir kaydırma tekerleğine sahiptir.

Ünite, uzun süreli kablosuz kullanım için dahili bir pil ve hızlı yenilemeler için bir mikro USB şarj kablosu içerir. Oyuncular, aralarından seçim yapabileceğiniz 16,8 milyondan fazla renge sahip LIGHTSYNCH RGB özelliklerini beğenecekler. Ünite daha koyu Karbon rengi veya beyaz olarak mevcuttur. Daha koyu model üç anahtar seçeneğinin hepsinde mevcutken, beyaz model şu anda yalnızca dokunsal anahtarla kullanılabilir.

Logitech'te 230 ABD dolarık2.jpg

Resim: Amazon

84 tuşlu Keychron K2, ince bir gerileme estetiğine sahip mekanik bir klavyedir. Genel yapı, yüzey alanını ok tuşları, ana sayfa ile en üst düzeye çıkarır ve klavyenin çevresi boyunca üst üste yığılmış tüm yukarıdan aşağıya siler. K2 sayısal bir tuş takımı sunmuyor ve bu bazıları için bir anlaşma kırıcı olabilir. Bu Keychron modeli, kurulumu özelleştirmeyi tercih edenler için RGB arka ışık tuşlarına sahiptir, ancak tek renkli statik mod da mümkündür.

Amazon'da 85 $varmilo-va87m-cmpyo.jpg

Resim: Amazon

Varmilo VA87M CMPYO çok eğilimli olanlar için minimalist, retro stilize bir mekanik klavyedir. Sarı, turuncu, mor, deniz mavisi ve eflatun canlı parlak sıçramaları klavyeye biraz renk katar. Bu Varmilo modeli, aydınlatmayı gerektiği gibi güçlendirmek için arkadan aydınlatmalı beyaz LED özelliklerine de sahiptir. Bu listedeki bazı küçük kompakt modellerden farklı olarak, bu belirli birim özel ok tuşları, silme, sayfa yukarı ve aşağı sayfa ve diğer yaygın olarak kullanılan tuşlara sahiptir.

Walmart'ta 246 ABD dolarık4-amazon-1.jpg

Resim: Amazon

K4 mekanik klavye, sayısal tuş takımı da dahil olmak üzere ek 14 tuşla K2 platformunu temel alır. Bu dizi herkes için gerekli olmayabilir, ancak düzenli olarak sayı girmesi gerekenler eklemeyi takdir edeceklerdir. Yapıda, dayanıklılığı artırmak için CNC işlenmiş alüminyum paneller bulunur ve RGB arkadan aydınlatma özellikleri, düşük ışıklı ortamlarda tuş vuruşlarını aydınlatır.

Amazon'da 100 $corn-anne-pro-2.jpg

Resim: Amazon

13.6 inç uzunluğunda, 6.6 inç genişliğinde ve iki inç kalınlığında CORN Anne Pro 2 son derece kompakttır. Bu son derece taşınabilir ünite, düzenli olarak kafede çalışanlar veya gün boyunca birden fazla iş istasyonu kullananlar için bir sırt çantasına kolayca yerleştirilebilir. Toplam 61 düğmeyle, sıkıştırılmış tasarımın bazı dezavantajları vardır ve silme, sayfa yukarı ve sayfa aşağı gibi tuşları tercih edenler ve diğerlerinin farklı kablosuz mekanik klavyeleri düşünmesi gerekebilir.

Amazon'da 122 $

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*