Daha güvenli, üretken uzaktan çalışma için VPN'leri ortadan kaldırma

VPN'ler TCP / IP düzeyinde ağ erişimini sanallaştırarak siteden siteye bağlantıya izin vermek için 1990'ların sonunda yeniden oluşturuldu. O zamanki birincil kullanım örneği, çeşitli şirket ofislerini birleşik bir ağa bağlamaktı. O zamandan beri, VPN'ler popülerlik kazandı ve birçoğu teknolojinin orijinal niyetinden ve işlevinden önemli ölçüde ayrılan daha fazla kullanım durumu için kullanıldı. Öyle ki, ortalama bir kişi muhtemelen VPN'leri anonim İnternet erişimi ile ilişkilendirir.

Yazar hakkında

Eyal Dotan, Kurucu Ortak ve CTO Cameyo, herhangi bir Windows uygulamasını tarayıcıdan herhangi bir cihaza dağıtan sanal uygulama dağıtım sağlayıcısıdır. Eyal, bilgisayar yazılımı ve güvenliği alanında 8 ABD patentine sahiptir ve Cameyo'dan önce, Ivanti tarafından satın alınan ilk Host Intrusion Prevention (HIPS) yazılım çözümlerinden ViGUARD'ın yaratıcısıydı. Eyal ayrıca Paris'teki EPITECH – Avrupa Teknoloji Enstitüsü'nde Mantıksal Saldırı ve Koruma programını oluşturdu ve ders verdi.

BT çevrelerinde bile, VPN'ler çoğu zaman daha iyi bir çözüm bulunmaması nedeniyle birçok kullanım durumu için varsayılan seçim haline gelmiştir. Uzaktan çalışma popüler bir kullanım örneğidir ve Covid-19 salgını ışığında, birçok şirket çalışanların uzaktan çalışmasını sağlamak için VPN dağıtmak için acele ediyor.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*