DC ve Marvel süper kahramanları en çok ihlal edilen şifre listeleri

En sevdiğimiz süper kahramanlar bile bizi siber saldırılara karşı koruyamaz.

şifre.jpg

Resim: GettyImages/Yuichiro Chino

Mayıs ayında, bir parola yönetimi ve kimlik doğrulama şirketi olan Specops Software, bir "Yıldız Savaşları" temalı ihlal edilmiş şifrelerin toplanması 4 Mayıs olarak da bilinen bilim kurgu tatili için Yıldız Savaşları Günü. Pazartesi günü şirket, DC ve Marvel evrenlerini devreye soktu ve bir hesabı yuvarlamak güvenliği ihlal edilmiş parola listelerinde bulunan yaygın olarak kullanılan süper kahramanların sayısı.

Anlaşılan, parola olarak kullanılan süper kahraman karakterleri, yine de sağlıklı bir dozda özel karakter ve sayı kullanabilir.

"Hem Marvel hem de DC karakterlerinin hayranları tarafından takdir edilmesi ve hangi evrenin üstün çizgi roman dünyası olduğu tartışması uzun süre devam edecek. Ancak ne kadar büyük bir hayran olursanız olun, şimdi güncelleme zamanı. Specops blog gönderisinin bir kısmı, şifreniz, ihlal edilen şifre listelerinde bulunan karakterlerden herhangi birini kullanıyor olmanız durumunda," dedi.

GÖRMEK: Güvenlik olayı yanıt politikası (TechRepublic Premium)

Listeyi belirlemek için şirket, Specops İhlal Edilen Parola Korumasında 2 milyardan fazla ihlal parolası alt kümesinden 800 milyondan fazla ihlal edilmiş parolayı değerlendirdiğini söyledi. 151.000'den fazla ihlal edilen şifre listelerinde yer alan Marvel's Loki, Specops bulgularında 1. sırada yer aldı. İkinci "Thor", 3 numara "Robin"i geride bırakmak için yaklaşık 148.000 kez ihlal edilen şifre listelerinde yer aldı. Sırayla, "Joker" ve "Flash" ilk beşi tamamlıyor.

İlginç bir şekilde, ilk 10'da Marvel'in "Batman" (DC), "Süpermen" (DC), "Vision" (Marvel), "Falcon" (Marvel) ve "Penguin" (DC) ile dört görünüşe kıyasla altı DC karakteri var. liste. Bulgular, iki çizgi roman evreni hakkındaki klasik tartışmaya siber güvenlik katıyor.

"Marvel DC'ye karşı söz konusu olduğunda, bir taraf seçip seçemeyeceğimi bilmiyorum. Ancak iyi haber şu ki, parola güvenliği söz konusu olduğunda güvenli taraf ikisini de seçmektir. Bilgisayar korsanları, Specops Software ürün uzmanı Darren James, e-posta yoluyla "en sevdiğimiz çizgi roman karakterlerimiz de dahil olmak üzere, biz insanların sevdiği şeyler" dedi.

Kritik altyapı siber saldırıları

Son aylarda, su da dahil olmak üzere kritik ABD altyapısına yönelik bir dizi yüksek profilli siber güvenlik saldırısı gerçekleşti. Florida'da arıtma tesisi, JBS Foods fidye yazılımı saldırısı ve Koloni Boru Hattı olayı. James, son siber suç faaliyetleri ışığında parola güvenliğinin önemini tartıştı.

GÖRMEK: Parolalar nasıl yönetilir: En iyi uygulamalar ve güvenlik ipuçları (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

James, "Artık ağ güvenliğinizin en zayıf halkası olan parolayla ilgilenmek her zamankinden daha önemli. Saldırganların Colonial Pipeline saldırısında olduğu gibi zarar veren saldırılarda yetersiz parola politikalarından yararlandığını gördük" dedi.

"Kuruluşunuzda kullanılan şifrelerin ihlal edilmiş bir şifre listesinde olmadığından emin olmak iyi bir başlangıçtır. Son araştırmamız, dünya çapında 1,1 milyondan fazla çizgi roman hayranının bu eylemi mümkün olan en kısa sürede yapması gerektiğini gösteriyor." devam etti.

Bu kadar istekli olanlar, ihlal edilen şifre listelerinde bulunan süper kahramanların tam listesini inceleyebilirler. İşte.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*