Deloitte, pandemi kilitlenmelerinin bağlantılı teknolojinin geleceği için bir beta testi olduğunu söylüyor

Tüketiciler üzerinde yapılan bir anket, COVID kaynaklı karantinaların ağlarımızın, akıllı telefonlarımızın ve hizmetlerimizin sınırlarını test ettiğini tespit etti. Büyük ölçüde başarılı olsa da, bu zorunlu değişiklikler bazı zayıf noktaları da vurguladı.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/09/02/3c7bd947-4ab1-47c0-87d8-2edf66046810/resize/770x/8d834a9431d527654b28c74629149fc4/network-switch-cover -a-stockphoto-copy.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" veri-kredi="">ağ-anahtar-kapak-a-stockphoto-copy.jpg

Deloitte'un teknoloji tüketicileri anketinin 2021 baskısı, yeni teknolojiye en mutlu şekilde adapte olanın, başlangıçta COVID-19 karantinaları tarafından kendilerine empoze edildiğini, ancak problemler ve engeller olmadan olmadığını ortaya koydu.

Geçen yılı "olarak nitelendirenbir büyük beta testiDeloitte, internet bağlantısının ve onu sağlayan cihazların her zamankinden daha önemli hale geldiğini, ancak birçok hanenin sınırları zorlamaya başladığını ve %19'unu internetlerini yükseltmeye, %30'unu ise Wi-Fi genişleticiler eklemeye zorladığını söyledi. ölü noktalar ve mobil veri planlarını değiştirmek için %40, çoğu bunu sınırsız veri eklemek için yaptı.

GÖRMEK: Elektronik iletişim politikası (TechRepublic Premium)

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüketicilerin mobil teknoloji kullanımı pandemi sırasında büyük ölçüde arttı; yemek siparişi vermek için bir mobil uygulama veya web sitesi kullanma gibi etkinlikler %36'dan %56'ya, arabaya teslim alma %31'den %51'e yükseldi ve temassız ödemeler benzer sayılarda arttı . Akıllı telefonları perakende amaçlı kullanmaya başlayanların %70'i bunu yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Uzaktan çalışma, bağlı teknolojinin bir başka testiydi; 2021'in başında ABD'deki hanelerin %55'inde evden çalışan biri ve %43'ünde evden öğrenen bir öğrenci bulunuyordu. Deloitte, çalışanların %28'inin ve öğrencilerin %32'sinin bağlantı sorunları olduğunu ve bunun da stresli ağların hala iyi durumda olduğunu gösterdiğini söyledi. Teknolojik eksikliklere rağmen, evden çalışan profesyoneller, müşteriler ve iş arkadaşlarıyla yüz yüze görüşememenin, artan çalışma saatlerinin yanı sıra en büyük zorluk olduğunu bildirdi.

Sanal sağlık hizmetleri de pandemi sırasında stres testinden geçti, ancak katılımcıların %82'si uzaktan sağlık hizmetlerinden memnun olduklarını bildirdi. Deloitte, ABD yetişkin nüfusunun yarısından fazlasının geçen yıl sanal bir doktor randevusu aldığını ve %62'sinin pandemi kısıtlamaları sona erdikten sonra uzaktan ziyaretler planlamaya devam edeceğini söyledi.

Deloitte, uzaktan sağlık hizmetinin en büyük dezavantajının uzaktan çalışmanınkiyle eşleştiğini buldu: Hastalar yüz yüze etkileşimleri kaçırdıklarını ve hayati istatistiklerin kaydedilememesinden dolayı hüsrana uğradıklarını bildirdiler. Pandemi sırasında sanal tıbbın genel başarısı, bu dezavantajların üstesinden gelebilir, ancak Deloitte, daha iyi sağlık ve zindelik verilerinin toplanmasına izin veren giyilebilir teknolojilerdeki ilerlemelerin uzaktan bakımla ilgili bazı memnuniyetsizlikleri giderebileceğini öne sürüyor.

Deloitte LLP ve ABD teknoloji sektörü başkan yardımcısı Paul Silvergate'in "bizi aniden onlarca yıl geleceğe taşıyan bir zaman makinesi gibi" olarak tanımladığı teknolojiyi benimsemeye zorlayan pandemiyle ilgili bazı hoşnutsuzluklara rağmen, pandemi teknolojinin ayakta kaldığını ve yönetildiğini kanıtladı. artan talebe uyum sağlamak. Buna rağmen Silvergate, mevcut bağlantılı altyapımızı daha bağlantılı bir gelecek sağlayamayacak noktaya kadar genişlettiğimizi belirtiyor. Silvergate, "Uyum sağladığımız gibi, mevcut teknolojimizin sunabileceği sınırları da aştık." Dedi.

GÖRMEK: Samsung Galaxy S21 Serisi: Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Rapora göre, salgın sırasında nüfusun çoğu hareketsizdi. Evde mahsur kalan insanlar tarafından sınırlarına kadar zorlanan ağlar, kullanımda bir düşüş olmadan artan mobiliteye uyum sağlayamayabilir. Raporda, "Mevcut akıllı telefonların ve mobil bağlantının pandemi sonrası davranışlara ne kadar iyi hizmet edeceği henüz belli değil" dedi.

Deloitte LLP ve ABD telekom medya eğlence sektörü lideri ve başkan yardımcısı Jana Arbanas, uzaktan teknolojide gelecekteki yeniliklerin ihtiyaçları karşılamaya odaklanması gerektiğini söyledi. "Pandemi boyunca gördüğümüz gibi, bu yenilik, insanların kalabalık evlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için günlük yaşamın temel unsurlarına odaklanmalı – teknolojinin ve buluşun ideal olarak insan ihtiyaçlarını desteklemekle ilgili olduğu gerçeğinin altını çiziyor."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*