Developers: Programlama kariyerinizi geliştirecek 9 ücretsiz indirme

Kod incelemeleri, geliştirici tükenmişliği, web sitesi tasarım hataları, reaktif mobil uygulamalar ve programlama dilleri hakkındaki kitaplar bu ücretsiz TechRepublic indirmelerinde ele alınan konulardan bazılarıdır.

Yazılım ve web geliştiricileri için öğrenilecek her zaman yeni bir şeyler vardır – beceriler, programlar, uygulamalar ve daha fazlası. Yazılım mühendisliği kazançlı ve talep gören bir teknik kariyerdir. Ancak, teknolojiye göz atmanıza izin verirseniz, yazılım becerilerini geliştiren yeni çocuklar tarafından geride kalacaksınız.

Bir ön uç geliştirici, arka uç geliştirici, proje yöneticisi, web geliştiricisi, küçük geliştirici veya kıdemli bir geliştirici olun, becerilerinizi keskin tutmanız gerekir. Bilgilerinizi geliştirmenize ve yazılım geliştirme kariyerinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak araçları, becerileri ve en iyi uygulamaları vurgulayan ücretsiz PDF TechRepublic indirmelerinin bir listesini derledik.

Yazılım geliştiricileri için kod incelemeleri, ilk geliştirme sürecinde yapılan hataları ortadan kaldırmak ve oluşturulan yazılımın kalitesini artırmak amacıyla bilgisayar kaynak kodunun sistematik olarak incelenmesi anlamına gelir; ancak, akran değerlendirme sürecini daha az etkili kılan birkaç yaygın hata ortaya çıkar. Yazılım geliştirici ekiplerinin kod incelemeleriyle yaptıkları yaygın hatalar ve bunların nasıl düzeltileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ücretsiz PDF'yi indirin.

TechRepublic içermez

Gerçekten de, mobil yazılım geliştiricileri en çok talep gören ve doldurması en zor 10 iş arasında yer alıyor. Sektörler arası şirketler giderek daha fazla uygulama geliştirmek için bu profesyonelleri arıyor ve bu çalışma ile onları güncel tutmak ve iç ve dış müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni özellikler sunuluyor. Yeni uygulama özelliklerini başarıyla başlatmak için beş ipucu ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bazı araçlar.

TechRepublic içermez

Mobil uygulamalar gelişmeye devam ettikçe, reaktif bir şekilde çalışma yetenekleri, ilgi çekici mobil kullanıcı deneyimleri için kritik hale gelir. Android ve iOS geliştirmedeki bazı en iyi uygulamalar, mobil uygulamalarınızın çevik ve kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu e-kitap, modern mobil ortamın zorluklarını karşılayan reaktif uygulamalar oluşturmak için 10 işaretçi sunuyor.

TechRepublic içermez

1990'larda Geocities web sitelerinde görüntülenen korkunç içeriği hatırlamak için yeterince yaşlıysanız, kendinize deneyimli bir internet emektarı diyebilirsiniz. Web siteleri ve web geliştirme o zamandan bu yana uzun bir yol kat etti ve çoğunlukla daha parlak ve profesyonel, özellikle işle ilgili siteler; ancak, kullanıcılar arasında bazı siteleri rahatsız eden ve müşterileri (veya potansiyel olanları) uzaklaştıran evcil hayvan kabukları vardır. Bunu göz önünde bulundurarak, korkunç bir web sitesini nasıl çalıştıracağınıza dair 15 dilde yanak ipuçları. Bir web geliştiricisi olarak bu tasarım hatalarından herhangi birinden suçlu olmadığınızdan emin olmak için bu listeye göz atın: Belirli tarayıcılara gereksinim duymak, hantal bir URL kullanmak, kullanıcıyı rahatsız etmek, bir girişi zorlamak ve daha fazlası.

TechRepublic içermez

Tükenmişlik, özellikle yazılım geliştiricileri ve yazılım mühendisleri için teknoloji endüstrisinde yaygın bir fenomendir: Körlere göre, yazılım geliştiricilerinin% 60'a yakını işlerinde tükenmişlik yaşadıklarını bildirmektedir, çünkü zayıf liderlik ve belirsiz yön, aşırı iş yükü ve toksik çalışma kültürleri. AHEAD'ın çözüm sorumlusu Eric Shanks, "İşle ilgili stresin hemen hemen her sektörü etkilediği açıktır, ancak bilgi teknolojisi endüstrisinden daha fazla sayıda tükenmişlik görüyoruz, burada basit bir yanlış yapılandırma milyonlarca dolara zarar verebilir." .

Bu e-kitap, yöneticilerin geliştiricilerinin yanmasını ve yazılım geliştirici kariyerlerini öldürmelerini önlemeye yardımcı olacak 10 strateji sunmaktadır.

TechRepublic içermez

Kitapların gerekli olduğu birçok kariyer var ve sıradan gözlemci yazılım geliştiricilerinden bunlardan biri gibi görünmüyor. Akranlarından öne çıkan programcılar daha iyi bilirler – kariyerleri boyunca yeni ve daha iyi beceri setleri öğrenirler. Bir Google aramasıyla yazılım geliştirmedeki tüm kodlama barikatlarınıza kolayca çözüm bulabilirsiniz, ancak bir sözdizimi hatasının çözümü size zanaatınızı öğretmez – işte size bunu yapmanıza yardımcı olacak 15 kitap var. Bu kitaplar size kod yazmayı öğretmez (internetin amacı budur), ancak size bir programcı olmayı öğreteceklerdir.

TechRepublic içermez

JavaScript yıllardır dünyanın en popüler programlama dilidir, ancak yazılım geliştiricileri bununla ne yapıyor ve hangi araçları kullanıyorlar? Son zamanlarda yapılan bir analiz, yazılım geliştiricilerinin JavaScript ile web ve yerel uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olmak için kullandıkları teknolojilere ışık tutuyor. Analiz, programcıların nasıl çalıştığının en kapsamlı anlık görüntülerinden biri olan yıllık Stack Overflow anketinden elde edilen verilere dayanıyor ve 2019 anketi dünya çapında yaklaşık 90.000 yazılım geliştiricisi tarafından alındı.

TechRepublic içermez

Bir yazılım geliştiricisiyseniz ve isteğe bağlı bir programlama dili öğrenmek istiyorsanız, Java yıllardır yazılım geliştirici kariyeriniz için güvenli bir bahis olmuştur. Bir kurumsal dayanak noktası ve web armatürü olarak, Java'nın işverenler arasında uzun süre popüler kalması muhtemeldir. Java hala Android geliştirme için yaygın olarak kullanılmaktadır; aynı zamanda TIOBE endeksi tarafından yazılım geliştiriciler için en popüler programlama dili ve işverenler tarafından en çok aranan programlama dillerinden biri olarak sıralanmaktadır. İşte Java'yı öğrenen, gelişim kariyerlerini geliştiren ve geliştirme becerilerini artıran, GitHub'daki en üst düzey 10 İngilizce dil deposu.

TechRepublic içermez

Makine öğreniminin R ve Python gibi dillerde çok deneyimli yazılım geliştiricileri ve veri bilimcileri için ayrıldığını düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz – yazılım geliştiricileri için de harika. Çevrimiçi kod deposu GitHub, hizmetinde barındırılan makine öğrenimi için kullanılan en popüler 10 programlama dilini bir araya getirdi ve Python listenin başında yer alırken, burada birkaç sürpriz var.

TechRepublic içermez

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*