DevOps raporu, kariyer başarısı için gerekli 3 temel beceriyi içerir

DevOps Enstitüsü'nden Upskilling 2020 raporu, işverenlerin ideal iş adayı olarak gördüklerini açıklıyor.

DevOps değişiyor ve bazıları "sola kaydır" yönetimine meydan okuyor
TechRepublic'den Karen Roby, Checkmarx'tan Matt Rose ile "sola kayma" nın DevOps'ta artık altın standart olmadığı ve bu çevikliğin bir fiilden daha fazlası olduğu konusunda röportaj yapıyor.
http://www.techrepublic.com/

DevOps aramanızı aydınlatmak için biraz iyimserlik gerekiyorsa, ideal adayı tanımlayan yeni bir beceri raporu açmayın. DevOps Enstitüsü, rolün daha önce aynı konumda bulunmayan beceri setlerini birleştiren karma bir iş olduğunu bildiriyor. Bu durumda, derin teknik beceriye sahip olmanın yanı sıra yüksek düzeyde işbirliği ve iletişim kurabilme anlamına gelir.

İçinde "Upskilling 2020: Kurumsal DevOps Becerileri Raporu, "DevOps Enstitüsü, 2020'deki en önemli üç beceri kategorisinin:

  • Süreç becerileri ve bilgisi
  • Otomasyon becerileri
  • İnsan yetenekleri

Dijital dönüşümün bu aşamasında, DevOps liderlerinin Dev, Ops ve otomasyon olasılıklarının karşılaştığı sorunlara bütünsel bir bakış açısı ve anlayışı olmalıdır.

İşe alım, teknoloji ve İK liderleri için hala bir numaralı zorluktur. DevOps Enstitüsü anketine katılanların yüzde elli sekizi, doğru kişiyi bulmanın zor olduğunu ve% 48'i işe alındıktan sonra insanlara tutunmanın da zor olduğunu söyledi.

GÖRMEK: Geliştirici tükenmişliğini önlemenin 10 yolu (ücretsiz PDF)

DevOps Enstitüsü, ideal DevOps liderini 4-Es'in birleşimine sahip bir kişi olarak tanımlar: deneyim ve uzmanlık, keşif ve yürütme. Bu "E-Şekilli" DevOps İnsan bu üç sette deneyime sahiptir:

  • Otomasyon becerileri, fonksiyonel bilgi becerileri ve teknik becerileri içeren üç yatay beceri kategorisi
  • Süreç ve çerçeve becerileri, scrum, çevik gelişim ve değer akışı haritalaması gibi farklı uygulama ve yöntemlerin akışına ve anlaşılmasına odaklanan dikey bir beceri seti
  • İşbirliği ve kişiler arası beceriler gibi insan becerilerine odaklanan dikey bir beceri kategorisi.

DevOps Enstitüsü, genel olarak DevOps rolü ve dijital dönüşüm girişimleri için hangi beceri setlerinin kritik olduğunu belirlemek için 1.200 BT uzmanıyla görüştü.

BT rollerini dönüştürmek zor

Katılımcıların% 50'sinden fazlası DevOps rolüne dönüşümün çok zor olduğunu söyledi. Bir DevOps dönüşümü için gerekli olan insanları, süreçleri ve teknolojileri yönetmek de aynı derecede zordur. Bu değişim, BT'nin geleneksel yapısında temel bir değişikliktir. Bu tür bir değişiklik, statükodan memnun olan yerleşik departmanlar ve ekip üyeleri için tehdit edici olabilir.

Önemli bir yükseliş boşluğu var

DevOps adaylarını bulmanın zor olmasının bir nedeni, boru hattının ince olması. Çoğu şirketin resmi çapraz eğitim çabaları yoktur, bu nedenle BT operasyonları yapan kişinin güvenlik uygulamalarını öğrenme şansı düşüktür. Kişilerarası beceriler öğretilebilir, ancak işte bunu yapma fırsatları azdır. 2020 Beceri Raporu bu eksikliği yansıttı. Ankete katılanların% 38'i şirketlerinin yüksek kaliteli programları olmadığını söyledi. Yüzde yirmi bir, örgütlerinin bir tanesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. İyi haber, katılımcıların% 31'inin resmi bir destek programı olduğunu söyledi.

Teknik beceriler okulda öğretilir, ancak liderlik ve kişilerarası beceriler öğretilmez. BT liderleri, yeni liderler için boru hattı inşa etmeye başlamak için bu tür bir eğitim talep etmelidir.

DevOps Enstitüsü, BT uygulayıcıları, eğitim ortakları, danışmanlar, yetenek kazanımı ve şirket yöneticilerini birbirine bağlayan bir öğrenme merkezidir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/12/06/d8b769b8-b140-489b-b33f-3d6ea5bb908c/resize/770x/874711fb94e277899f2cf682df7dc5cf = target" "" _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: iStockphoto / faithiecannoise "rel =" noopener noreferrer nofollow ">10.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/12/06/d8b769b8-b140-489b-b33f-3d6ea5bb908c/resize/770x/874711fb94e277899f2cf682df7dc5cf../10

Fotoğraf: iStockphoto / faithiecannoise

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*