Dijital çalışan hastanelerde sıkıcı evrak alır

Olive, bilgisayar vizyonu ve derin öğrenmeyi birleştirerek ameliyat ve diğer sağlık prosedürleri için ön onay gibi tekrar eden görevleri yerine getirir.

İşinizin en sıkıcı kısımlarını ele geçiren, talimatları mükemmel şekilde takip eden ve zamanla daha akıllı hale gelen bir iş arkadaşınız olduğunu düşünün. Bir Columbus şirketi, hastaneler için bu tür bir çalışan yaratmak için bilgisayarla görme ve robotik süreç otomasyonu kullanıyor. Olive, hem tekrar eden idari görevler için tasarlanmış "dijital çalışan" ve hizmeti kuran şirkettir.

Olive şu anda 41 eyalette 500'den fazla ABD hastanesinde "çalışıyor". CEO Sean Lane, yazılım robotunun gelir döngüsü, bilgi teknolojisi, klinik yönetim ve insan kaynakları dahil olmak üzere çeşitli departmanlarda çalışmak üzere tasarlandığını söyledi. Lane, Olive'in veri almak, anlamak ve daha sonra harekete geçmek için bilgisayarla görme, robotik süreç otomasyonu, makine öğrenimi ve derin öğrenmeyi kullandığını söyledi.

Lane, "İşi tamamlamak veya bir insana ek bilgi sağlamak için ihtiyaç duyduğu bilgileri arıyor." Dedi.

Olive bu bilgileri ekrandan okuyarak ve belgelerde arayarak bilgisayar vizyonunu kullanır.

"Bir web sayfasında bir insanın yaptığı gibi dolaşıyor," dedi Lane.

GÖRMEK: Bir BT uzmanının robotik süreç otomasyonu kılavuzu (ücretsiz PDF)

Lane, Olive'in günde on binlerce veri işleyerek yeni bir işe başladığını ve zaman içinde müşteri başına günde yüz binlerce satıra ilerlediğini söyledi.

Olive, müşterilerin kutudan çıkardıkları standart becerilere sahiptir. Olive bir müşteriyle iş başında deneyim kazandıkça, robotun insan meslektaşları otomatikleştirilebilecek ek süreçler arar.

Lane, şirket için ilhamın, bir hastanenin faturalandırma departmanının kullandığı çoklu platformlar arasında intraoperatif olarak eksik olduğunu söyledi.

“Paylaşmalarını sağlamak yerine, verilere erişebilecek bir yazılım robotu oluşturmaya karar verdik” dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu idari görevlerin külfetli olduğunu biliyordum, ama aslında kaç tane olduğunu tahmin edemezdim."

Lane, Olive müşterilerinin dijital çalışanı personel olarak tutmak için her ay aylık bir abonelik ödediğini söyledi.

Şirketinin bir sonraki aşaması, ülke çapında sağlık sistemlerinde çalışan Zeytinlerin bir sağlık hizmeti İnternet'i oluşturmak için birbirleriyle iletişim kurmalarına izin vermektir.

"Her Zeytin ağdaki bir düğüm, bu yüzden potansiyel olarak bir noktada, Gürcistan'daki bir Zeytin Michigan'daki bir Zeytin ile konuşabiliyordu." Dedi.

Şirket, Olive'in beyni Deep Purple'ı çağırıyor ve bu toplu veri deposuna her gün terabayt veri ekleniyor. Yazılım robotu işini tamamlarken, her görev hakkında bilgi toplar ve depolar. Deep Purple, yeni bağlantılar ve otomasyon fırsatları bulmak için bu bağlamsal bilgiyi tek bir yerde toplar.

Tekrarlanan görevleri otomatikleştirme

Olarak
koronavirüs salgını
dünyadaki işyerlerini değiştirdiğinde, tüm sektörlerdeki şirketler başa çıkmanın bir yolu olarak otomasyona yeni bir odaklanacak. Örnek olarak, bir RPA şirketi, İsrail'in en büyük sağlık hizmeti sağlayıcılarından birinin indirmeleri otomatikleştirmesine yardımcı oldu İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan sağlık sistemine COVID-19 test sonuçlarının karşılaştırılması.

Connecticut'un en büyük sağlık sistemi, genel iş yükünü azaltmak için tekrarlanan görevleri otomatikleştirdi. Sharlene Seidman, Yale New Haven Health'deki hasta finansal hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısıdır. Seidman, ön yetkilendirmeler, sigorta talepleri ve hasta faturalandırması gibi arka ofis çalışmalarının yanı sıra zamanlama ve check-in gibi hastaya dönük işleri içeren gelir döngüsü yönetimini denetler. 1.400 kişilik ekibi yılda yaklaşık 5 milyar dolar gelir elde ediyor.

Yapay zeka ve robotik süreç otomasyonunu araştırmaya birkaç yıl önce, personelinin günlük olarak yapması gereken tekrarlanan görevlerin sayısını azaltmak için başladı. Hastane liderlik ekibini yatırımı yapmaya ikna etmenin biraz zaman aldığını söyledi.

Seidman, Olive'i iki nedenden dolayı işe almayı seçti: Satıcı ve hastane değerleri arasında iyi bir eşleşme vardı ve satıcı sağlık operasyonlarının nasıl çalıştığını anladı. Bir teknoloji ortağı olarak Olive'i seçtikten sonra, Seidman son derece işlemsel bir süreç olan önceki yetkilendirme iş akışını otomatikleştirmeye döndü.

"İsteği göndermek ve durumu kontrol etmek için harcadığımız süreyi azaltmak istiyoruz çünkü hemen onay alamıyoruz, geri dönüp kontrol etmeye devam etmeliyiz," dedi.

Seidman, bunun reddedilen talepleri ele almak ve faturanın hasta kısmını hesaplamak için personel süresini uzattığını söyledi. Onay süreci, hastanın tıbbi geçmişi hakkında veri toplanmasını ve bazı durumlarda doktorun tıbbi olarak gerekli olup olmadığını belirleme talebini gözden geçirmesini içerir.

Seidman'ın ekibinin, VPN bağlantısı oluşturma, işlem mesajları, dosya dışa aktarma ve izinler dahil olmak üzere süreç haritalama ve operasyonel görevlerde yardımcı olacak kendi dahili BT ekibi vardır.

Seidman, departmanının görevleri otomatikleştirmeye başladığından beri hiçbir çalışanı işten çıkarmadığını söyledi.

"Bunun yaptığı, sahip olduğumuz personeli tutmamıza, ancak ek hacim almamıza izin veriyor," dedi.

Güven oluşturmak ve iş güvenliği endişelerini gidermek için otomasyon projelerine kasten personel katıldığını söyledi.

“Sürece kültürel yatırımları çok önemli hale getirdik” dedi. "Çalışanlarımız teknoloji ve iş süreçleri kadar önemlidir."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/09/025b5ff4-c8a8-4cdc-82ce-b68e5b35faf1/resize/770x/f163544fa6592b64b18fdacc4c31f1b6/istock-115.j2 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Olivier Le Moal, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">RPA, Robotik Süreç Otomasyonu.

Görüntü: Olivier Le Moal, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*