Dikkat, CEO'lar: Sıcak teknoloji birleşme ve satın alma pazarının 2022'ye kadar yükselmesi bekleniyor

İşte Gartner'ın değişen piyasa koşullarına uyum sağlamak ve rekabette bir adım önde olmak için önerdiği taktikler.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2019/09/04/6a161b95-6264-45b3-afe5-634577bcc746/resize/770x/c11d783e19739d8e2ea280899314db4c/techbudget1.jpg" hedef = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Getty Images / iStockphoto ">İşletme Finansmanı, muhasebe, sözleşme, danışman yatırım danışmanlığı şirket için pazarlama planı ile tablet ve bilgisayar teknolojisinin analizinde kullanılması.

Getty Images / iStockphoto

Gartner'a göre, 2022 yılına kadar, teknoloji sağlayıcısı küresel birleşme ve satın alma faaliyetlerinin seviyesi 2018'de kaydedilen önceki yüksekleri aşacak. Bu artışın 2021'in geri kalanında da devam etmesi bekleniyor.

Şirket, ekonominin bu yıl toparlanmaya başlamasıyla birlikte, teknoloji sağlayıcılarının satın alınmasının pandeminin başlangıcından kısa bir süre etkilendiğini, birleşme ve satın alma faaliyetlerinin hızla toparlandığını söyledi.

Gartner'ın kıdemli araştırma direktörü Max Azaham yaptığı açıklamada, "COVID-19'dan kaynaklanan dalgalanma azaldıkça, anlaşma yapmak için piyasa koşulları iyileşmeye devam edecek" dedi. "Satın alma peşinde koşan teknoloji CEO'ları, hedefler için artan rekabeti öngörmeli ve satıcının kabulünü kazanmak için diğer alıcılara göre avantaj elde etmek için adımlar atmalıdır."

GÖRMEK: CEO'lar iyimser, bu yıl ve önümüzdeki yıl bir ekonomik patlama bekleniyor (TechRepublic)

Gartner, satın alma faaliyetinin en çok 2020'nin ikinci çeyreğinde etkilendiğini, ancak dördüncü çeyrekteki faaliyetin son iki yıla göre daha yüksek olduğunu söyledi. 2020'nin ikinci yarısında iletişim sağlayıcılarının satın alınması, toparlanmanın ardından hizmet ve yazılım şirketlerinin satın alınmasıyla sonuçlandı.

Teknoloji satın almalarının öne çıktığı yerler

Gartner, 2020 yılı boyunca yazılım sağlayıcılarının finansal satın alımlarının bu tür satın almaların yarısından fazlasını temsil ettiğini söyledi. Şirket, yazılımın halihazırda en büyük kategori olmasına rağmen, finansal edinenlerin artan ilgisinin 2021'de daha yüksek faaliyet göstermesi gerektiğini söyledi.

2020'nin ikinci yarısındaki en büyük birleşme ve satın alma faaliyeti kazançları, iletişim sağlayıcılarının finansal olarak satın alınmasını içeriyordu (% 93 büyüme) ve finansal edinenler tarafından hizmet sağlayıcıların satın alınması, önceki iki yılın ortalamasına kıyasla 2020'nin dördüncü çeyreğinde% 30 daha yüksekti. .

Gartner, 2018 ve 2019'daki ortalama birleşme ve satın alma işlemlerinin sayısına kıyasla, yüksek derecede örtüşen sağlayıcıların konsolidasyonunun hizmetler ve yazılım pazarlarında sırasıyla% 65 ve% 40 arttığını söyledi. 1 milyar dolardan fazla değer hariç tutuldu.

Teknoloji CEO'ları Firma, özellikle hizmet sağlayıcılar arasındaki bu konsolidasyon eğilimleri göz önüne alındığında, kilit rakiplerin birleştiği rekabetçi ortamlar için hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Azaham, "Satın alma veya satın alma yerine, teknoloji CEO'ları, pazarlarındaki konsolidasyondan kaynaklanan daha büyük şirketlere karşı oyun alanını eşitlemek için ortaklıkları ve ekosistemleri düşünmeye başlayacak" dedi.

Kurumsal müşterilerin sahip olduğu beklentiler

Bu yıl boyunca birleşme ve satın alma faaliyetlerinde beklenen artış, mevcut müşterileri geride bırakamaz. Başarılı edinenler, son kullanıcılar için olası sonuçları dikkate alacak ve M&A yaşam döngüsünün her aşamasında müşteri deneyimini en önemli öncelik haline getirecektir.

Gartner, entegrasyona giren satıcıların CIO müşterilerinin, ürün, fiyatlandırma ve destek değişiklikleri konusunda minimum hizmet kesintisi ve şeffaf iletişim beklediğini söyledi. Azaham, "Empati olmadan ve mevcut müşteri tabanını neyin motive ettiğine dair derin bir anlayış olmadan, kuruluşlar, anlaşmanın tamamlanmasının ardından çalkalanacak bir müşteri tabanı edinme riski taşıyor" dedi.

Bu yıl ve bir sonraki yıl için görünüm, devralanlar belirli alanlarda alımlar yapmaya çalıştıkça birleşme ve satın alma ortamının bir satıcının pazarı haline geleceğini gösteriyor. Piyasa koşullarındaki bu değişikliklerden yararlanmak için teknoloji CEO'larının diğer alıcılara göre bir avantaj elde etmesi gerekiyor.

Gartner'ın atmaları gereken adımlardan bazıları şunlardır:

1. Strateji. Dahili öz değerlendirmeyle başlayan net bir edinme stratejisi geliştirin. Siz ve yönetici ekip üyeleriniz, kuruluşunuzun güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmeli ve kritik ihtiyaçları belirlemelisiniz.

2. Boru hattı. Potansiyel anlaşma yapmanın çok ilerisinde pazar araştırması ve aracılardan yararlanarak bir satın alma hedefleri dizisi oluşturun. Kullanılabilir olduklarında hedeflere çekilmekten kaçınmak için potansiyel hedefleri tararken stratejik olun. Potansiyel edinme fırsatlarını hızlı bir şekilde değerlendirebilen bir ekip oluşturun.

3. Yaklaşmak. Ortaklıklar ve diğer iş düzenlemeleri yoluyla hedef şirketler hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatları yaratın. İlgili şirketlerde CEO'lara ve yönetim kurulu üyelerine erişmek için kişisel ağlardan yararlanın.

4. Çeviklik. Aksi takdirde değiştirilmesi zor veya imkansız olacak kritik, stratejik ihtiyaçların olduğu alanlarda potansiyel hedeflere erkenden yaklaşın. Hedef şirketlerin CEO'larına ve yatırımcılarına, alıcıyı teşvik eden para birimi ve mesajlarla yaklaşın.

5. Önceliklendir. Satın almalar için öncelikli ihtiyaçları belirleyin. Kuruluşunuzun boyutu ne olursa olsun, satın almalar iş operasyonlarının günlük işleyişini etkileyecektir.

Gartner ayrıca teknoloji CEO'larına, özellikle bu alanda deneyimli değilseniz, hazırlık yapmalarını, finansmanı vaktinden önce sıraya koymalarını, kilit rakiplerin yapacağı hamleleri tahmin etmelerini ve satın almalar konusunda finansal danışmanlardan tavsiye almalarını tavsiye ediyor.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*