Doğru iş-yaşam dengesine ulaşamıyor musunuz? Yanlış gittiğin yer burası olabilir

İş gelen kutularımızı ceplerimizde taşıyoruz ve onları kontrol etmeyi bırakamıyoruz.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/2021/05/28/ebb1fa2f-5e1c-487e-a415-0646ef7cf02a/office-woman- looking-at-phone-stressed-remote -work.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Çalışanlar mesai dışında olsalar bile işlerini kontrol etme baskısı hissederler ve bu da zihinsel olarak kapanmayı zorlaştırır.

"data-credit =" Resim: JGI / Tom Grill / Getty Images ">ofis-kadın-telefona-bakan-stresli-remote-work.jpg

Çalışanlar mesai dışında olsalar bile işlerini kontrol etme baskısı hissederler ve bu da zihinsel olarak kapanmayı zorlaştırır.

Resim: JGI / Tom Grill / Getty Images

Doğru iş-yaşam dengesini yakalamak geçen yıl çok zor oldu. Birçok ofis hala kapalıyken, evden çalışmak zorunda kalıyoruz, bu da çalışma saatlerimizi ve kişisel boş zamanımızı ayıracak çok az şey olduğu anlamına geliyor.

Görünüşe bakılırsa, muhtemelen kendimize hiçbir iyilik yapmıyoruz. Google ve yazılım şirketi Qualtrics tarafından yapılan bir ankete göre,% 68'imiz hem iş hem de kişisel amaçlarla tek bir akıllı telefon kullanıyor ve bu da mesai saatleri dışında profesyonel benliğimizi kapatmamızı oldukça zorlaştırıyor.

GÖRMEK: Elektronik iletişim politikası (TechRepublic Premium)

Qualtrics ve Google, 3.000 çalışana iş-yaşam dengesi ve özel zamanlarında işten kopma becerileri ile ilgili olarak cep telefonu alışkanlıkları hakkında anket yaptı.

% 60'ımızın mesai saatleri dışında işten önemli e-postaları, metinleri ve aramaları kontrol ettiğimizi veya ertesi günü başka bir şekilde planladığımızı (% 44), kendimize görevler veya notlar ayarladığımızı (% 32) ve hatta evde iş görevlerini tamamladığımızı keşfetti. (% 29).

Çalışanlar, iş için dizüstü bilgisayar kullanmak yerine, en kolay erişilebilen cihazlara, yani akıllı telefonlarına yöneliyor.

İşverenlere her zaman müsaitmişiz gibi görünmesi için yapılan baskı, arkasındaki büyük itici faktör gibi görünüyor.
zihinsel olarak kontrol edemememiz

. Ankete katılanların üçte birinden biraz fazlası (%34) evdeyken işi kontrol etmek için direnmekte zorlandıklarını söylerken, üçte ikisi (%62) dışarıda çalışmak için telefonlarını "her zaman" veya "çok sık" kullandığını söyledi. çalışma saatleri.

Biz de gün boyunca iş varken kontrol ediyoruz. Çalışanların yaklaşık yarısı (% 44) sabah ilk iş olarak telefonlarını kontrol ettiklerini söylerken,% 40'ı günün sonunda mesai bittikten sonra işle ilgili güncellemeleri kontrol etmeye devam ederken,% 31'i ise hafta sonları telefonlarını iş için kullandı. .

Araştırmacılar, bilgi çalışanları ve zorlu işleri olanların işten ayrılmayı daha zor bulma ihtimalinin daha yüksek olduğunu buldu. Bilgi çalışanlarının üçte ikisinden fazlası (%36), esnek veya geçici çalışanların %28'ine kıyasla, mesai saatleri dışında işi kontrol etme dürtüsüne direnmekte zorlandıklarını söyledi.

Bu arada, 54 saatten fazla çalışan çalışanların %50'si, haftada 35-39 saat çalışanların %31'ine kıyasla bağlantıyı kesmeyi zor buldu.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu uygun olsa da, hayatımızın her iki yarısı için bir telefon kullanmanın iş-yaşam dengesi üzerinde zararlı bir etkisi var:% 35'i hem iş hem de kişisel zarar için tek telefon kullanmanın iş-yaşam dengesini bozduğunu söyledi.

Aynı zamanda başka sorunlar da taşıyor,% 26'sı iş ve eğlence için tek bir telefon kullanmanın sunduğu mahremiyet eksikliği konusundaki endişelerini dile getirirken,% 22'sinin benzer güvenlik endişeleri olduğunu belirtti.

Buna rağmen, ankete katılanların %59'u, şirketlerinin hangi verilere erişebileceğini "nadiren veya asla" düşündüklerini ve yaklaşık yarısı (%48) verileri konusunda işverenlerine "tamamen" veya "güçlü bir şekilde" güvendiklerini söyledi.

GÖRMEK: Samsung Galaxy S21 Serisi: Hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Google ve Qualtrics'in araştırması ayrıca, Google'ın iş uygulamalarını ve verilerini kullanıcının kişisel cihaz profilinden ayıran Android iş profilinin, kullanıcıların daha dengeli bir çalışma hayatı dengesine ulaşmasına yardımcı olup olamayacağını keşfetmeye çalıştı.

Google, kuruluşlar daha hibrit ve mobil merkezli çalışma yöntemlerine geçtikçe bunun giderek daha önemli hale geleceğini söyledi.

"Ankete katılan çeşitli kullanıcı gruplarının% 70'i, telefonlarında, işle ilgili uygulamaları ve kişisel uygulamaları ve verileri, ayrımı olmayan bir kullanıcı arayüzü üzerinden net bir şekilde ayıran bir kullanıcı arayüzünü (UI) tercih edeceklerini söyledi," Google bir blog gönderisinde dedi.

"Bulgularımız doğrultusunda veriler, iş profili kullanıcılarının (% 81) aynı cihazda iş ve özel hayatı yönetme deneyimlerinden iş profili olmayanlara göre (% 71) daha memnun olduğunu gösteriyor."

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*