E-ticaret ve ev tabanlı çalışanlar hedeflenen sahtekarlığın arttığını görüyor

Evden ve e-ticaretten çalışan daha fazla insanın patlama yaşıyor olması, dolandırıcıların dikkatini çekti.

Dünya ekonomisinin büyük bir kısmı durmasına ve milyonlarca insanın COVID-19, sahtekarlar hala iş başında.

Özel bir rapora göre, e-ticaret sahtekarlığı önleme sağlayıcısı Forter tarafından piyasaya sürülen Küresel E-Ticaret ve Dolandırıcılık Eğilimlerinin Etkileri Tüketiciler çevrimiçi alışverişlerini değiştirip evden topluca çalışmaya başladıkları için dolandırıcıların avantajlarından faydalanılıyor.

Forter CEO'su ve kurucu ortağı Michael Reitblat, "Satıcılar maliyetleri düşürmek, sahtekarlığın etkisini azaltmak, etkili bir şekilde ölçeklendirmek ve artan çevrimiçi tüketici satın alma davranışını karşılamak için tutarlı bir müşteri deneyimi sunmak için çabalıyorlar." Dedi.

Raporda, çevrimiçi etkinliklerde artış yaşayan satıcıların sahtekarlığı tespit etmekte zorlandığı belirtiliyor. Sosyal mühendislik sahtekarlığında, İK ve diğer kurumsal e-posta adreslerinden gönderilen sahte e-postalar gibi "belirgin bir artış" olmuştur. Diğer kimlik avı dolandırıcılıklarının çoğunda olduğu gibi, sahtekarlar da insanlara daha fazla bilgi için bir bağlantıyı tıklamalarını söylüyor. Yaptıklarında, kötü niyetli bir web sitesine yönlendirilirler. Genellikle, bu siteler kişisel bilgileri çalmaya veya savunmasız cihazlarda komut dosyası şeklinde kötü amaçlı kod yürütmeye çalışır.

GÖRMEK: Özel rapor: Siber güvenlik için kazanan bir strateji (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Birçok perakendeci öngörülebilir gelecek için kapalı olduğundan, çevrimiçi alışveriş patladı. Bu hediye kartı alımlarında ve hediye kartı sahtekarlığında artışa neden oldu. Şirket, "Dolandırıcıların para kazanması kolay tamamen sanal ürünlere olan talebin arttığını fark etti." Dedi.

Evden çalışma (WFH) ve evde kalma siparişleri Mart ayında yayınlanmaya başladığından beri Forter, aşağıdaki sektörler için çevrimiçi işlem hacminde önemli bir artış kaydetti:

  • Giyim ve aksesuar:% 36
  • Güzellik: 107%
  • Yiyecek ve içecek:% 134
  • Bakkal ve dağıtım: 225%
  • Sanal paralar: 41%
  • Video oyunları: 54%

Bu eğilimler ve birçok insanın dolandırıcıların kullandığı taktikleri çevrimiçi olarak tanımaması nedeniyle, "… bireyler her zamankinden daha fazla ulaşılabilir durumdadır ve çoğu fiziksel temas olduğu için elektronik iletişim yoluyla müşteri desteği veya servis ekipleri ile iletişim kurulmasını bekler yasak (yani bankalar, altyapı vb.) "dedi.

Sahtekarlar ayrıca sahte web siteleri ve kimlik avı e-postaları aracılığıyla kişisel bilgi edinmek için ABD büyükelçiliklerinden gelen COVID-19 uyarılarını ve güncellemelerini kullanıyor.

Raporda, "Bu benzeri görülmemiş zamanlar göz önüne alındığında," daha önce e-ticareti işlerinde bir öncelik olarak görmeyen satıcılar artık gerekli ve değerli bir platform olarak görecekler. Halihazırda çevrimiçi kanalları olan satıcılar, Bu tür muazzam sayıda çevrimiçi etkinliğin zorluklarını karşılamak için yeterince hazır. "

Ayrıca bakınız

Kredi kartı tutan ve dizüstü bilgisayar kullanarak adam eller

Resim: iStockphoto / gutaper

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*