En iyi 5 uzaktan erişim tehdidi

Evden çalışırken, güvenlik risklerini anlamak önemlidir. Tom Merritt, sisteminizi güvence altına alabilmeniz için beş uzaktan erişim tehdidini listeler.

Eğer insanın varsa evden çalışmak, kötü niyetli saldırılar için bir vektörünüz var. Evden ne kadar çok insan çalışırsa, saldırı yüzeyi o kadar büyük olur. Tüm güvenlik tehditlerinde olduğu gibi, neye karşı savunacağınızı bilmenize yardımcı olur. İşte bilmeniz gereken beş uzaktan erişim tehdidi.

GÖRMEK: VPN kullanım politikası (TechRepublic Premium)

  1. Kimlik avı saldırıları. Bir saldırganın sisteminize girmesinin en kolay yolu, bir çalışanı yapması gereken bilgileri paylaşması için kandırmak veya hatta sisteminizden almak istedikleri bilgileri vermektir.
  2. Dağıtık Hizmet Reddi (DDoS). Özellikle, DDoS'yi VPN'nizin TLS sunucusuna karşı. Bu, şifreleme hizmetinizi kaldırmayı amaçlamaktadır, böylece insanlar VPN kullanamazlar.
  3. VPN araçlar. VPN çözümlerinde gelişmiş kalıcı tehditler Palo Alto Ağları, Fortinet ve Nabız, diğerleri arasında. Onları yamaladığınızdan emin olun.
  4. Uzak Masaüstü hesapları. Evden çalışan birinin muhtemelen kritik bir bilgisayara veya sunucuya erişimi vardır – bu iyi felaket kurtarma planı hareket. Saldırganlar genellikle bu kimlik bilgilerini veya hatta kaba kuvvet onlar.
  5. BlueKeep. Bu spesifik güvenlik açığı Microsoft'un Uzak Masaüstü hizmetlerinde. Windows Server 2003, 2008 ve 2008 R2'nin yanı sıra Windows 7, XP ve Vista'yı da etkiler, ancak Windows 8 veya Windows 10'u etkilemez.

Saldırıların ne olduğunu bilmek güzel, böylece onlara karşı savunma yapabilirsiniz. Öyleyse yama, yama, yama! Bu saldırıları azaltmak için başka fikirler istiyorsanız, Lance Whitney'in makalesini mutlaka okuyun: Kuruluşunuzu uzaktan erişim tehditlerine karşı daha iyi savunma.

Ayrıca bakınız

Siber güvenlik ve güvenli ağ kavramı. Veri koruma, gdrp. Dijital entegre devre üzerinde kilit ile parlayan fütüristik artalanları.

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*