En son iptaller: Koronavirüs dünya çapındaki teknoloji konferanslarını nasıl bozuyor?

SXSW, dünyanın dört bir yanındaki konferanslar ve teknoloji ticaret fuarları koronavirüsten etkilendikçe iptal edilen en sonuncudur. GDD ve F5 Çeviklik, Toronto'daki Çarpışma gibi tarihtir.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/


SXSW
Cuma günü Austin City'nin kapanmasını istediğini açıklayan koronavirüs endişeleri nedeniyle iptal edilen en son büyük konferans. 13-22 Mart tarihleri ​​arasında Teksas, Austin'de yapılması planlandı.

Bu haftanın başlarında Adobe Summit ve Collision iptal edildi ve geçen hafta Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) iptal edildi ve Facebook da F8'i çağırdı.

SXSW organizatörleri yaptığı açıklamada, "Austin Şehri SXSW ve SXSW EDU için Mart tarihlerini iptal etti. SXSW, şehrin talimatlarını sadık bir şekilde takip edecek. Bu haberi sizinle paylaşmaktan harap olduk." DNA'mız ve bu 34 yılda ilk kez Mart olayının gerçekleşmeyecek. Şimdi bu benzeri görülmemiş durumun sonuçları üzerinde çalışıyoruz. " Organizatörler, etkinliği yeniden planlamak ve SXSW EDU'dan başlayarak sanal bir SXSW çevrimiçi deneyimi sunmak için seçeneklere baktıklarını söylediler.

Adobe Summit'in 31 Mart – 2 Nisan tarihleri ​​arasında Las Vegas'ta gerçekleşmesi planlandı. Organizatörler yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Adobe Summit katılımcılarının sağlığını ve refahını korumak için gerekli önlemleri aldığımızdan emin olmak için COVID-19 çevresindeki durumu yakından izliyor ve değerlendiriyoruz. Sonuç olarak, Summit / Imagine 2020'yi bu yıl çevrimiçi bir etkinlik haline getirmek ve Las Vegas'taki canlı etkinliği iptal etmek zor ama önemli bir karar aldık. "

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Tüm dünyada iptal edilen teknoloji konferansları

Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji konferansları Şubat ayının ortalarında GSMA, Mobil Dünya Kongresini iptal etti büyük bir katılımcının ardından Barselona'da. Ardından, Facebook önümüzdeki ayın başlarında San Francisco için planlanan Küresel Pazarlama Zirvesi'nden çekildi. Şimdi, konferans veya ticari fuarları erteleyen veya iptal eden şirketlerin neredeyse günlük duyuruları var.

İptaller yeni koronavirüs korkusundan kaynaklanmaktadır (COVID-19). Johns Hopkins tarafından derlenen verilere göre, yeni koronavirüsün neden olduğu hastalık olan 101.583 onaylanmış COVID-19 vakası olmuştur. Toplam 55.863 kişi iyileşti ve 3.460 kişi öldü. Amerika Birleşik Devletleri'nde 14'ü Washington eyaletinde, biri California'da olmak üzere 14 ölüm gerçekleşti.

GÖRMEK: Coronavirus: Bir salgında iş ve teknoloji (ZDNet özel özelliği)

Var CDC sağlık taramaları yürürlükte San Francisco Uluslararası Havalimanı'ndaki uluslararası destinasyonlardan gelen nitelikli gezginler için ABD'de CDC karantina istasyonu Kuzey Kaliforniya'da konferanslar için birçok yolcunun geldiği havalimanı SFO'da.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Geçen hafta sonu, Beaverton, Ore., Nike geçici olarak genel merkezinin bulunduğu yayılan kampüsü kapattı ve haberin ardından bir coronavirüs vakasının Washington eyaleti, Ore. Kampüs hafta sonu boyunca tesislerin dezenfekte edilebilmesi için derin temizlik yapıyor, KOIN-6 TV'den bir rapora göre.

Hiç kimse, koronavirüsü gerçek bir olasılık veya en azından gerçek bir korku taşıma riski olan büyük insan gruplarının etrafında olmak istemez. Sonuç olarak, büyük katılımcılar dışarı çıktıkça ve büyük şirketler ya kısıtlamalar ya da çalışanların seyahatlerini ortadan kaldırdıkça fuarlar iptal ediliyor. İşte en son toplantı.

İptal edilen teknoloji konferansları

Salı günü, Google, G / Ç 2020'yi iptal ettiğini açıkladı, artan koronavirüs tehdidi nedeniyle 12-14 Mayıs için planlandı. Google yaptığı açıklamada, "Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili endişeler nedeniyle ve CDC, WHO ve diğer sağlık otoritelerinin sağlık rehberliği uyarınca Shoreline'daki fiziksel Google I / O etkinliğini iptal etmeye karar verdik Amfitiyatro." Google biletlere tam bir geri ödeme teklif ediyor ve bunları satın alan herkesin 13 Mart 2020'ye kadar beyanlarında bir kredi görmesi gerektiğini söyledi.

Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) 16-20 Mart tarihleri ​​arasında San Francisco'da planlanmıştı. Yayıncıların ve geliştiricilerin yeni oyun teknolojisini önizlediği yer burası. Sonra iptal edildi Microsoft, Sony, Epic Games, EA, Unity, Facebook ve Kojima ayrıldıyanı sıra tüm Çin merkezli katılımcılar. Etkinliğin organizatörleri, "Oyun geliştirme endüstrisindeki ve dünyadaki topluluktaki ortaklarımızla yakın görüşmelerden sonra, bu Mart Oyun Geliştiricileri Konferansı'nı erteleme konusunda zor kararlar aldık" dedi.

F5 Çeviklik 2020 konferansı artık iptal edildi. Organizatörler yaptığı açıklamada, "Müşterilerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız için bol miktarda dikkatle, küreselliğe ilişkin artan seyahat ve güvenlik endişeleri nedeniyle Agility 2020 için yüz yüze gerçekleştirilen etkinliğimizi iptal etmek için zor bir karar aldık COVID-19 (Coronavirus) salgını: Dünyanın her yerinden müşteriler ve ortaklarla fikir paylaşmayı ve sorunları çözmeyi hayal kırıklığına uğratmakla birlikte, bunun herkesin refahı için en iyi karar olduğuna inanıyoruz. müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değerli laboratuvar, çıkış oturumu, sertifikasyon ve açılış konuşması içeriği sunmak için yakın zamanda sanal bir deneyim. "

Facebook geçen hafta olduğunu açıkladı global geliştirici konferansını iptal etme, F8. Konferansın 6-8 Mayıs tarihlerinde Kaliforniya, San Jose'de gerçekleşmesi planlanan konferansın ana konferans yerine daha küçük yerel etkinlikler düzenlenecek, videolar ve canlı akış içeriği paylaşılacak. Ayrıca teknoloji endüstrisini çeşitlendirmek ve San Jose sakinlerine hizmet veren kuruluşlara öncelik vermek için çalışan bir kuruluşa 500.000 dolar bağışta bulunacak.

Facebook ayrıca 9-12 Mart tarihlerinde San Francisco için planlanan Küresel Pazarlama Zirvesi'ni de iptal etti. Şirket yaptığı açıklamada, "Çok dikkatli olmakla birlikte, koronavirüs ile ilgili gelişen halk sağlığı riskleri nedeniyle Global Pazarlama Zirvemizi iptal ettik." Dedi.

Google iptal etti Google Haberler Girişimi Zirvesi koronavirüs ile ilgili endişeler nedeniyle. Konferansın Nisan ayı sonunda Kaliforniya, Sunnyvale'de yapılması planlanıyor. "Küresel Google Haberler Girişimi zirvemizi iptal etmek zorunda kaldığımız için üzgünüz, ancak misafirlerimizin sağlığı ve refahı bizim bir numaralı önceliğimizdir." Google, yaptığı açıklamada.

Üreten GSMA MWC, 12 Şubat'ta Barselona'daki etkinliği iptal ettiğini duyurdu. 24-27 Şubat'ta Barselona'da gerçekleşmesi planlandı ve normalde 100.000'den fazla ziyaretçi çekti ve dünyanın mobil cihazlara odaklanan en büyük şovu. Gösteri LG, Sony, Nvidia, ZTE, Ericsson, Amazon ve Intel gibi teknoloji devlerinin gösteriden çıkmasıyla iptal edildi.

Cisco Systems iptal edildi Cisco Live Melbourne3-6 Mart tarihlerinde Avustralya'nın Melbourne kentinde yapılması planlanan açıklamada, "Coronavirus'un şu anki salgınıyla ilgili endişeleriniz nedeniyle Cisco, Cisco Live Melbourne'u iptal etmekte zorlandı … Müşterilerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız bizim önceliğimizdir ve mevcut koşullar göz önüne alındığında bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz. Düşüncelerimiz bu durumdan doğrudan etkilenenlerle. "

CERAWeek tarafından IHS Markit 2020'nin 9-13 Mart tarihlerinde Houston, Teksas'ta yapılması planlandı, ancak 1 Mart'ta iptal edildi. Yaklaşık 5.500 kişinin katılması bekleniyordu. Etkinlik organizatörleri yaptığı açıklamada, "IHS Markit 9-13 Mart tarihlerinde Houston'da yapılması planlanan CERAWeek 2020'yi iptal ediyor. Bunu derin bir hayal kırıklığıyla yapıyoruz. Son birkaç gündür endişe hızla arttı Dünya Sağlık Örgütü Cuma günü tehdit seviyesini yükseltti, ABD hükümeti Las Vegas'ta yapılması planlanan bir zirve toplantısını iptal etti, artan sayıda şirket seyahat yasakları ve kısıtlamaları uygulamaya koyuyor, sınır sağlık kontrolleri daha kısıtlayıcı hale geliyor ve orada dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla yapılan büyük konferanslarla ilgili endişelerini artırıyor. 80'den fazla ülkeden delegelerin CERAWeek 2020'ye katılması bekleniyordu. "

Organizatörler, "Bir numaralı kaygımız, delegelerin ve konuşmacıların, ortaklarımızın, meslektaşlarımızın ve satıcılarımızın sağlığı ve güvenliği. Bu soruna odaklanan, Houston Metodist Hastanesi ile tıbbi bir ortaklık kurduk. Bulaşıcı hastalık uzmanları ile diyalog devam ediyor ve kapsamlı bir protokol oluşturdu. Ancak COVID-19'un yayılması dünya çapında hızla ilerliyor. "

Özellikle bir teknoloji konferansı değil, 2020 Cenevre Otomobil Fuarı resmi olarak iptal edildi Cuma günü, İsviçre hükümeti koronavirüs nedeniyle 15 Mart'a kadar 1.000 veya daha fazla kişinin olaylarını yasakladı. Etkinliğin 3 Mart'ta başlaması bekleniyor. Başlangıçta Nisan ayında yapılması planlanan Pekin Otomobil Fuarı da iptal edildi.

GÖRMEK: Coronavirus: Bir salgında iş ve teknoloji (ZDNet özel özelliği)

Katılımcıların çektiği teknik konferanslar

RSA 24-28 Şubat tarihleri ​​arasında San Francisco'da koştu. IBM, AT&T ve Verizon konferans başlamadan önceki günlerde geri çekildi ve koronavirüs konusundaki endişeleri dile getirdi. Çin'den altısı da dahil olmak üzere toplam on dört şirket, koronavirüs endişeleri nedeniyle etkinliği reddetti.

San Francisco'da RSA için 40.000'den fazla insan bekleniyordu, ancak konferans organizatörleri konferans bitene kadar son sayılarının olmayacağını söyledi.

IBM, Twitter'da, "Yaklaşan olayları izlemeye ve Novel Coronavirus'a (COVID-19) göre seyahat etmeye devam ettiğimiz için IBMers'ın sağlığı öncelikli endişemizdir."

Infinera açıklandı 27 Şubat'ta Optik Ağ ve İletişim Konferansı ve Sergisi (OFC 2020) San Diego'da 8-12 Mart tarihlerinde "yeni koronavirüs üzerindeki halk sağlığı endişesi nedeniyle. Şirketin OFC'ye katılımı yerine Infinera, en son yeniliklerini sergilemek için sanal bir etkinlik planlıyor" dedi.

Biçimleri değişen teknik konferanslar

Google, Google Cloud'u tutma planlarını kaldırdı Sonraki 6-8 Nisan şahsen ve dijital bir olaya dönüştü.

Salı günü, Microsoft iptal etti Yıllık En Değerli Meslek Zirvesi, çevrimiçi bir etkinlik olacağını açıkladı. MVP Zirvesi 15-20 Mart tarihleri ​​arasında Bellevue ve Redmond, Wash'da düzenlendi.

Salesforce Dünya Turu Sidney 4 Mart'ta yüz yüze yapılan bir konferanstan sadece çevrimiçi bir etkinliğe geçti. "Hiçbir şey paydaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinden daha önemli değil. Son birkaç aydır COVID- ile gelişen durumu yakından takip ediyoruz. 19 Coronavirus salgını, müşterilerimize, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza bakmak için her türlü tedbiri aldığımızdan emin olmak için "dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Paydaşlarımızı dikkatli bir şekilde düşündükten ve değerlerimiz üzerinde düşündükten sonra, 4 Mart Çarşamba günü dünya turumuzun biçimini çevrimiçi bir deneyim haline getirmeye karar verdik."

Ertelenen teknik konferanslar

EmTech Asya 24-36 Mart tarihleri ​​arasında Singapur'da 4-5 Ağustos'a ertelendi. Uluslararası teknoloji zirvesinin organizatörleri, koronavirüs konusundaki endişeler nedeniyle etkinliği ertelemeye karar verdiklerini söylediler.

Black Hat Asya, 31 Mart – 3 Nisan tarihleri ​​arasında Singapur'da yapılması planlanan 29 Eylül-2 Ekim tarihine kadar ertelendi. Web sitesinde bir uyarı var, "Katılımcılarımızın ve ortaklarımızın sağlığı ve güvenliğini dikkatlice inceledikten sonra, Black Hat Asia 2020'yi koronavirüs salgını nedeniyle erteledi. Bunun yol açabileceği rahatsızlığı anlıyoruz ve uygun sonraki adımları belirlemek için katılması ve sergilenmesi planlanan herkesi doğrudan takip edeceğiz. "

Bu makale 6 Mart 2020'de güncellenmiştir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/06/b8931583-0d31-43a1-b5e4-d16f46a9b84f/resize/770x/00ba621bf6a51f4682da62906b0f9b29/gettyimages" hedef = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

SXSW, koronavirüs nedeniyle iptal edilen en son büyük konferanstır.

"data-credit =" Resim: Amy E. Fiyat / Getty Images "rel =" noopener noreferrer nofollow ">SXSW Film Etkileşimli Müzik - 1. Gün "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/06/b8931583-0d31-43a1-b5e4-d16f46a9b84f/resize/770x /00ba621bf6a51f4682da62906b0f9b29/gettyimages-514819902.jpg

SXSW, koronavirüs nedeniyle iptal edilen en son büyük konferanstır.

Görüntü: Amy E. Price / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*