Etkinliklerin geleceği – TechRepublic

Yüz yüze konferanslar ve konserler geri dönecek mi? Yoksa pandemiden alınan dersler sanalın daha verimli olduğunu gösterdi mi? Sektördeki insanlar her ikisine de yer olduğuna inanıyor.

sanal etkinlik

Resim: iStock/metamorworks

Sanal etkinlikler çağında zorlu bir sorun haline geldi: İnsanların dikkatini çekmek ve katılımcıların işbirliği yapmasına, ağ kurmasına ve eğlenmesine izin vermek için onları nasıl ilgi çekici hale getirebilirim. Yetkililer Mayıs ayında yıllık FutureStack kullanıcı konferansını planlarken bulut yazılımı şirketi New Relic'in karşı karşıya olduğu şey buydu.

Baş Pazarlama Sorumlusu Seema Kumar, Skittish adlı startup ile çalıştı ve sanal etkinlik platformunu kullanarak yaklaşık 2.000 konferans katılımcısının birbirleriyle karışmak için avatarlar oluşturmasını sağladı. Konferansta, katılımcıların Lego yığınlarının yapımını izleyebileceği, kod müziği oluşturabileceği ve atari oyunları oynayabileceği odalar yer aldı.

Pandemi sona ererken bile, Kumar ve etkinlik alanındaki diğerleri, teknolojinin, etkinliklerin sanal bir bileşenle devam etmesini mümkün kıldığına ve hatta bazı durumlarda tercih edilebilir hale getirdiğine ve geleceğin her ikisinin de bir karışımı olacağına inanıyor. ve fiziksel mekanlar.

Kumar, "Sanal deneyim, büyük bir küresel etkinlik yapmamıza izin verdi." Dedi. "Hepimiz fiziksel bir olayda daha rahat hissetmeye geri döndüğümüzde, sanırım tüm olayların fiziksel ve sanal öğeleri olduğunu göreceğiz". "Eskiden etkinliği deneyimlemek için seyahat etmek zorundaydınız ve geçen yıl herkese evden çalışabileceğinizi, başarılı ve üretken olabileceğinizi öğrettiği gibi, bu pazarlamacılara ve etkinlik pazarlamacılarına sanal etkinlikler oluşturabileceğinizi öğretti."

GÖRMEK:
Takviminize ekleyeceğiniz 2021 teknoloji etkinlikleri, zirveleri ve konferansları

(Teknik Cumhuriyeti)

Her iki yaklaşımın da artıları ve eksileri var elbette. Zaman, seyahat ve maliyet genellikle fiziksel olayların olumsuzları olarak belirtilir. Hibrit model, etkinlik planlayıcılarının daha geniş bir ağ oluşturmasına ve küresel bir kitleyi davet etmesine olanak tanır.

Ancak hiçbir şey, birisine çarpma ve geçici bir konuşma yapma ya da duygusal bir bağlantı kurma gibi spontane deneyimin yerini tamamen alamaz.

Kumar, bazılarının yiyecek, içecek ve seyahat tasarrufları nedeniyle sanal bir etkinliğin daha az maliyetli olduğunu düşünebilecek olsa da, "bu maliyetler sanal etkinlik platformu (maliyeti) ile, etkinliği dijital olarak tanıtarak, ürün dağıtarak ve yaratarak gerçekleşir. benzersiz olan ve insanları sanal dünyaya çeken diğer sanal deneyimler. Kesinlikle daha fazla harcamıyoruz ama… insanların inanmaya meyilli olduğu gibi çok daha ucuz değil."

Etkinlik yönetimi ve danışmanlık firması 3C Strategies'in kurucusu ve CEO'su Chris Chan, etkinliklerin kesinlikle fiziksel alana geri döndüğünü söyledi. Ancak, müşterilerinin yaklaşık %80'inin 2021'in geri kalanı için sanal etkinliklere ev sahipliği yapmayı seçtiğini ve %20'sinin hibrit olacağını da sözlerine ekledi.

Chan, "Etkinlikler topluluk oluşturmak içindir ve şahsen olmadığınızda ve ağ kuramadığınız ve benzer düşünen kişilerle tanışamadığınız zaman bunu yapmak zordur," dedi. "İnsanların nasıl etkileşimde bulunacağı ve daha fazla dış mekanda nasıl etkileşim kuracağı konusunda daha fazla yenilik göreceğiz. faaliyetler önceden belirlenmiş gündemlerin bir parçası çünkü insanlar alan ve daha güvenli olmak istiyor."

Örneğin, 6 fitlik bir masada 12 kişi yerine altı kişi olabilir. Daha fazla mesafenin muhtemelen gelecek yıla kadar devam edeceğini düşünüyor "ama sonunda bu kaybolacak."

Sanal alemde Chan, gündelik ağ deneyimleri oluşturmak ve çoğaltmak için daha fazla çaba sarf edildiğini görüyor. "İnsanlar yabancılarla konuşurken rahat olmalarını sağlamak için çok çalışıyor ve farklı uygulamalar kullanıyor" dedi. Bu, karaoke ve film gösterimleri gibi eğlenceli aktivitelere ve günlük bir ortamı kolaylaştıran ve insanların rahatlamasına izin veren oyun geceleri gibi tam bir konferans günü yerine daha fazla vurgu yapılmasını içeriyor dedi.

Chan, izleyiciler teknoloji konusunda bilgiliyse avatarların etkili ve eğlenceli olduğunu keşfetti. Şu anda, kullanıcıların sohbet etmek için alt odalarda ilgi alanları oluşturmasına olanak tanıyan Wonder adlı bir sosyal ağ sitesine bakıyor.

Etkinlikler geri döndükçe, özellikle büyük konferans salonlarında ve arenalarda sosyal mesafeyi korumak için temas noktalarını azaltmak ve kalabalık hareketini kontrol etmek için yeni özellikler görmeyi bekleyebilirsiniz.

Deneyim otomasyon platformu sağlayıcısı Reallife Tech'in CEO'su Adam Goodyer, "Arkadaşlarla kağıt biletleri paylaşma günleri geride kaldı" dedi. Dijital uygulama içi biletleme ve bilet paylaşımı, kağıt basıp dağıtmanın yanı sıra geç kalan arkadaşları dışarıda beklemek zorunda kalmanın sona ermesi anlamına geliyor, diye ekledi.

Goodyer'e göre biletlemenin dijital olarak benimsenmesi süreci pandemiden önce bile devam ediyordu, ancak şimdi mekanlar, etkinliklerinin güvenli bir şekilde yeniden açılmasını sağlamak için dijital çözümleri hızlandırılmış bir oranda benimsemeye çalışıyor. "Bu aynı zamanda hayran beklentilerindeki bir değişimden de güç alıyor. Pandemi, tüketicilerin sosyal deneyimleri için güvenli, iyi organize edilmiş, kalabalık kontrollü ortamlar talep etmesine neden oldu."

Ek olarak Goodyer, uygulama içinde daha fazla mobil sipariş ve ödeme alınacağını ve insanların koltuklarından sipariş vereceğini söyledi.

sanal eğlence

Skittish'in kurucusu ve CEO'su Andy Baio, günümüzün sanal etkinliklerinin birçoğunun etkileşimde bulunmamakla ilgili olduğunu söyledi. "Oscar'lara katıldığımı hissetmiyorum çünkü onları izledim. Odada olmak ve size katıldığınızı hissettiren deneyime sahip olmak."

Skittish'in 3D platformu, avatarınız haline gelen iç hayvanınızı bulmanızı ve "uzaklaşıp sohbet edebilir ve konuşmalar arasında dünyayı keşfedebilirsiniz" dedi. Mekânsal yakınlık, kullanıcıların konuşma kümelerini konuşmalarına ve duymalarına olanak tanıyor, dedi.

New Relic konferansında, insanların etkinlik sırasında konuşmaları izleyebilecekleri, aynı zamanda isteğe bağlı olarak takılmak için kullanabilecekleri bir "İnek Adası" sosyal alanı vardı. "Bu, bazı insanların 'koridor yolu' dediği şeyi sanal bir yoldaki konferanslara geri getirmenin bir yolu" dedi ve görüşmeler arasında olanları tekrarladı. "Çevrimiçi olarak üretilmesi çok zor olan bu tür bir sosyal etkileşime izin veriyor."

Baio, pandemi azaldıktan sonra kimsenin sanal etkinlikler yapmak istemeyeceği konusunda çok fazla vızıltı duyduğunu söyledi. Bir yaklaşımın diğerinin yerini almayacağını umuyor.

“Her ikisinin de paralel olarak var olacağına güveniyorum… Fiziksel olaylar için, uzun süredir görmediğiniz biriyle karşılaşma, bir şeyler içmeye, yemek yemeye ya da dışarı çıkma deneyiminin yerini hiçbir şey tutamaz. biriyle tanıştırılmak ve bir masaya oturmak" dedi. "Ancak sanal etkinliklerin benzersiz bir faydaları var – sorunsuz. Çok daha ucuz… ve herkes bunu dünyanın herhangi bir yerinden yapabilir. Fiziksel konum dikkate alınmaz. Tüm bunlar onu insanlar için daha erişilebilir kılıyor."

Baio, "Yani birinin diğerinin yerini alacağını düşünmüyorum" dedi ve "Farklı değer önermeleri var."

Sanal, karma ve yüz yüze etkinliklerin akışı ve yönetimi için bir platform olan ViewStub'un kurucu ortağı Spencer Elliot, yüz yüze etkinlikler için çok fazla bastırılmış enerji olduğunu ve bunun intikamla geri gelmesini umduğunu söyledi. üçüncü çeyrekte.

Ancak Baio gibi, Elliot da "her zaman sanal bir bileşen olacağına, kalıcı olacağına inanıyor. İnsanlar videolara çevrimiçi erişim konusunda rahatlar" ve sanal para kazanma birçok yeni gelir fırsatı yaratıyor, dedi.

"Bu endüstrinin geleceği, iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapacaksınız – biri şahsen gelen herkes için ve öğle yemeği ile tamamen farklı bir müşteri yolculuğuna sahip olacaklar … daha sonra çevrimiçi olacaklar ve öğle yemeğinin teslim edilmesini ve öğle yemeğinin teslim edilmesini isteyecekler. sanal sergilere gidin."

Etkinlik planlayıcılarının 2019'da ele almaya çalıştıkları aynı sorunlardan bazıları hala devam ediyor: Elliot, insanları fiziksel bir alana getirememe, diye ekledi.

"100 kişilik bir alana 1000 kişi sığdıramazsınız. Bu yüzden çevrimiçi seçeneğe ihtiyacınız var. Asla ortadan kalkmayacak ve aslında son on yılda gördüğümüz bazı trendleri hızlandıracak" dedi. "Canlı akış etkinlikleri yeni değiller. Bu, pandeminin halihazırda olanları hızlandırması ve kalıcı olacak bu yeni dijital formatı yaratması meselesi."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*