Evde barınma, kullanımda son 200% artışla daha fazla oyun ve uygulama süresi anlamına geliyor

En son veriler, devam eden koronavirüs krizi sırasında mobil uygulama ve oyun kullanımında belirgin bir artış olduğunu göstermektedir.

Eğlence tabanlı uygulamaların ve oyunların geliştiricisi ve yayıncısı olan Londra merkezli Gismart, insanlar içeride kalırken mobil izolasyon ve oyun kullanımındaki artışı özetleyen verileri paylaştı. koronavirüs salgını.

Gismart CMO'su Ivan Ruppo, "Gismart oyunları ve eğlence uygulamalarındaki aktif kullanıcı sayısında eşit bir artış ve kendi kendini tecrit eden ülkeler arasında haftalık mevsimsellikte bir bulanıklık görüyoruz" dedi.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Gismart'ın çalışması şunları ortaya koydu:

  • Uygulamaların ve oyunların aktif kullanıcıları% 200 arttı
  • Ortalama oyun seansı süresi% 20 arttı

Hafta hafta sonuna karışıyor

İnsanlar evde sığındıkça, günlük rutinleri tek bir yere düştü, zaman ve gün kavramı bir araya geldi ve Gismart, "haftalık mevsimsellik artık bulanık olduğu için, kullanıcılar hafta boyunca ve hafta sonu aktif ."

İki Avrupa ülkesinde belirli bir artışla mobil ürünlerin indirilmesi katlanarak artmaya devam ediyor:

  • İtalya, indirmeler% 50 artırıldı
  • İspanya, indirmeler% 40 artırıldı

Ruppo, "İnsanlar evde daha fazla zaman geçirdikçe, düzenli rutinleri bozulur ve alternatif eğlence yöntemleri bulmaya zorlanırlar." Dedi. "Sık sık kafe, bar veya sinema yapmak yerine, insanlar giderek mobil oyunlara ve uygulamalara yöneliyorÇin'de şu ana kadar göze çarpan bir trend. "

Karantina kullanıma sunulduğunda uygulama etkinliği arttı

Ruppo, Gismart'ın ürünlerine atıfta bulundu ve "Karantina piyasaya çıktığından beri, hiper-casual oyunlarımız indirme ve katılımda bir artış görmeye başladı. İlginç bir şekilde, özellikle Real Guitar and Beat, müzik temalı oyunlar ve uygulamalar oldu. İtalyanlar arasında en popüler olduğu kanıtlanan Maker Go, bunun kültürün özelliklerinden kaynaklandığını ve kullanıcılarımızın doğrudan dairelerinin balkonlarından şarkı söylemek için uygulamaları kullandıkları bir dizi video aldık. İspanyolca bu şekilde benzer. "

Çin'in dalgalanması

"Çin, şimdiye kadar kullanımdaki en büyük artışı gördü, ancak diğer ülkeler Mart ayında yetişmeye başladı," dedi Ruppo. "İlginçtir ki, Çin'in katı karantina önlemleri hafifletildiğinden, aktif kullanıcı sayısı yavaşça orijinaline geri dönmeye başladı. ancak kullanım hala önemli derecede yüksek. İnsanların günlük yaşamlarına devam etmeleri güvenli olduğunda başka ülkelerde de benzer bir eğilim görmeyi umuyoruz. "

En zor durumda olan ülkeler başlangıçta mobil uygulama kullanımında Şubat ortasından itibaren önemli sıçramalar gördüler: Çin, İspanya ve İtalya.

Müzik uygulamalarını yüzde olarak indiren ülkeler:

  • İspanya 171%
  • İtalya 98%
  • Fransa 27%

Pandemi sırasında uygulamalar ve oyunlar dikkat dağıtıcı

Ruppo, "Bu çok kaotik ve belirsiz süre boyunca, insanlar doğal olarak stresi hafifletmenin veya kaçış biçimlerini bulmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar ve ABD'de meditasyon ve farkındalık uygulamamız için belirli bir artış fark ettik, Müzik Zen" dedi. . Diyerek şöyle devam etti: "Mart ayında, aktif kullanıcılarda bir önceki aya göre% 30, indirmelerde% 10 artış gördük."

Fotoğraf ve düzenleme uygulamalarının geliştiricisi Lightricks CEO'su Zeeb Farbman, "Eşi görülmemiş zamanlarda yaşıyoruz ve onunla eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıyayız" dedi. "Normal yaşam durduğunda ve ofisler ve okullar kapalıyken, ebeveynler, çocuklar ve her yaştan insan, evde kalırken yaratıcı satış yerleri ve sağlıklı, sakin ve pozitif kalmanın yeni yollarını arıyor."

Farbman, "Tüketiciler müzik öğrenme, yeni bir dil veya telefonlarıyla güzel görsel içerik düzenleme ve oluşturma gibi yeni yaratıcı hobiler alıyor. Uygulamalarımız (Pixaloop, Quickshot, Videoleap, Photofox) indirmelerde bir artış gördü ve Coronavirus'un ilk ortaya çıktığı Aralık 2019'dan bu yana tüketici ilgisi. "

Bu eğilim devam etti, dedi Farbman, "Mart ayı boyunca% 20'lik bir artışla ve insanların güvende olmak için üzerlerine düşeni yaptıklarını yansıtıyor."

Gismart, 350 milyondan fazla müzik eğlence uygulaması, sıradan ve aşırı sıradan oyunlar ve üçüncü taraf oyun yayıncılığı indirmeleri sunuyor.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/0b07015a-3ad2-411d-9141-79ad6cfd71fc/resize/770x/b504dd563b3a8a4fd56aedaa50636424/woman-home-loat -phone.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Mutlu kadın smartphone ile kanepede oturan

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*