Evde çalışma: Teknik özelliklerim

20 yıldan fazla bir süredir evden çalıştıktan sonra Jack Wallen, işini ve hayatını kolaylaştıran hizmetleri, yazılımı, donanımı ve ağ kurulumunu paylaşıyor.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/05/c9aaa74b-2b38-4d99-9a64-ab89cf20a26a/resize/770x/68381da30281f4214368d26024d3b9eb/istock-11843931 hedef 39" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / Niyaz_Tavkaev "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Freelancer kupa köpek yakınındaki dizüstü kullanarak

Resim: iStockphoto / Niyaz_Tavkaev

Yazımı okuduktan sonra Evden çalışma: 20 yıldan fazla öğrenilen dersler, sorularla birlikte gelmiş olabilirsiniz. Şu anda dünyadaki her şeyin ne kadar emin olmadığı göz önüne alındığında, bu anlaşılabilir bir durumdur. Çünkü evde kalmak için sadece evde kalmak zorunda değiliz. coronavirüs, birçok insan ilk kez evden çalışıyor. Bu çoğu için doğal olarak gelmez ve zihinsel olarak asılsanız bile, doğru teknolojinin yerinde olması sorunu da vardır.

Burada herhangi bir varsayım yapmayacağım ya da evde çalışmak için "en iyi uygulamalar" olduğuna inandığım şeyleri sunmayacağım. Neden? Çünkü gerçeği söylemek gerekirse, her durum farklıdır. Çifte karıştırmak ve doğaçlama yapmak zorunda kaldığımız güvencesiz duruma yerleştirilmiş olmamızla birlikte, “en iyi uygulamalar” olduğunu iddia etmek sorunun aşıldığını iddia ediyor.

En iyi uygulamalar vardır, ancak bu fikirler ideal koşullarda uygulanır. Şu anda ideal bir yere yakın olmadığımız için, işte evden çalışmak için kullandığım teknoloji – bunun ne kadar "rafta" olduğuna şaşıracaksınız.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Her şey evden çalışırken hizmetlerle ilgili

10 yıl önce evden çalışmak çok farklıydı. Şimdi her şey hizmetlerle, özellikle de bulutla ilgili.

Evde yaptığım her şey bulutla başlar ve biter. Google Drive olmadan, Google Takvim, Google Dokümanlar ve Gmail’de çalışmam imkansız olmazdı, ancak kesinlikle daha az kolay olurdu. Tabii ki, ben bir serbest çalışanım, bu yüzden kullandığım araçlar bana bağlı.

Şirketiniz Google ekosistemiyle çalışmayabilir; bunun yerine Microsoft Office belgelerini ileri geri atmaya veya LAN içindeki bir ağ paylaşımında onlarla işbirliği yapmaya alışkın olabilirsiniz.

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Bir VPN kullanmanız şirket politikası olabilir, ancak bunlar hafifletici durumlar olduğu için, şirketinizin bu ortak dokümanları Google Drive hesabınıza yüklemeniz ve iş arkadaşlarınızla paylaşmanız için size engel olmasının bir nedeni yoktur. Sonuçta, bu güvenilir olmayan VPN teknolojisine güvenme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ludditler veya yeni teknolojiyi benimsemede o kadar yetenekli olmayanlar için Google Drive'ı kullanmak, muhtemelen çalışmaya başlamak için en kolay çözümdür.

Google Drive'ı kullanan sayısız insanla işbirliği yaptım. Asla bir sorunum olmadı. Hiç.

Nadiren Google Drive işe yaramaz – örneğin, bir müşterinin bir Google hesabı olmadığında veya istemediği, ancak yine de bir projede işbirliği yapması gerektiğinde – Dropbox veya Nextcloud. Her ikisi de dosya paylaşımının harika bir işini yapıyor; Nextcloud, Google ekosisteminin neredeyse tamamen yerini alması için bir dizi başka özellik ekliyor.

İşler telekonferansa döndüğünde, gerçekten tek bir çözüm var: yakınlaştırma. Zoom, tüm platformlarla (Windows, macOS, Linux, Android, iOS) çalışabilen olağanüstü bir telekonferans hizmetidir ve bu uzak toplantıları basit ve etkili hale getirmek için birçok kontrol ve özellik sunar.

Ev kurulumundan işim için yazılım

Google hizmet ortamının dışında, gün boyunca beni bilgilendirmek için bazı yazılım başlıklarına da güveniyorum. Açık olan Firefox– veya hangisini tercih ederseniz edin. Bir web tarayıcısı olmadan yüzleşelim, fazla bir şey yapmayacaksınız.

Sıradaki geliyor VirtualBox. İşletim sistemlerinde çok fazla test yapıyorum. Konseriniz Linux dağıtımlarını veya Windows'un çeşitli enkarnasyonlarını test etmenizi gerektirmeyebilir, ancak ofisiniz evde olmayan bir işletim sistemi kullanmanızı gerektirebilir. Bir Apple eviyseniz ve çalışmanız için Windows gerekiyorsa, şirket tarafından onaylanmış işletim sisteminin sanal bir örneğini döndürmenize izin verecek bir araç yüklemeniz gerekebilir.

Kullandığım diğer yazılım parçaları:

  • GIMP: Görüntü oluşturmak ve düzenlemek için

  • Bitwarden: Şifremi korumak için

  • multipass: Sanal makine geliştirme için

  • LibreOffice: Yerel belge düzenleme / biçimlendirme için

  • Gevşek: Mesajlaşma / ortak çalışma için

  • Spotify: Müzik dinlemek için (vinil dinlemediğimde)

Ev kurulumundan işim için donanım

Neredeyse her zaman, donanım kullandığınız yazılım ve hizmetlerden sonra ikinci sıradadır – eğer bir bilgisayarınız varsa, hazırsınız demektir. Ancak, hayatınızı kolaylaştıracak teknoloji parçaları var. İşte size de ulaşması gereken kısa donanım listem:

  • İyi bir masaüstü bilgisayar: Bütün gün bir dizüstü bilgisayarda çalışmak istemezsiniz.

  • Bir web kamerası: Razer Kiyoinanılmaz bir çözünürlüğe ve dahili bir halka ışığına sahip olduğundan.

  • Bir çift kulaklık ve mikrofon: İş arkadaşlarınızla konuşurken etrafınızdakilerin konuşmanın diğer ucunu duymasını istemeyeceğiniz zamanlar olabilir – hassas şirket bilgileri ve hepsi.

  • Yazıcı / tarayıcı: Bir belgeyi yazdırmanız gerektiğinde, imzalayın ve geri gönderebilmek için tarayın.

Güvenilir bir ağ

Evden çalışırken, uğraşmanız gereken son şey güvenilir olmayan bir ağ bağlantısıdır. Yaptığım şeylerden biri, iki yedek mesh ağı ( Linksys Velop). Her ikisi de aynı internet bağlantısına bağlıdır, ancak yıllar içinde ağ zincirindeki en az güvenilir donanım parçalarından birinin yönlendirici olduğunu buldum; bu sorunu çözmek için evimden seçebileceğim üç farklı ağım var:

Bir ağda sorun olduğunda başka bir ağa geçiyorum. ISS bağlantım kesilmedikçe, hiçbir zaman kullanılabilir bir ağım yok. Ancak, gerçekleşen fırsatta, masaüstümü her zaman telefonuma bağlayabilirim. Bu benim son hendek çabam (veri fiyatları nedeniyle), ama bir tutamda işe yarayacak.

Hepsi bu kadar millet

Bu kısa liste beni her geçen gün uyandırıyor. Çok uzun zamandır böyle bir evden çalışıyorum ve problemlerle karşılaşmam nadirdir. Durumunuz (ve kilometreniz) değişecektir.

En önemlisi, sabırlı olmanız gerekir. Bazıları için, bir ofiste çalışmaktan evden çalışmaya geçiş yapmak kolay değildir. Ayarlamaları yapmak için kendinize biraz zaman tanıyın. Ama güven bana, onu asacaksın. Bunu yaptıktan sonra, kendinizi evde kalmak ofis durumunuzdan ayrılmak istemediğinizi görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*